Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Наказателна отговорност от брокер

Публикувано от okorosent 
Наказателна отговорност от брокер
14-02-2011 - 11:06:13
В обява за продажба брокер пише "отлична инвестиция".
Срещаме се, карам брокера да ми опише как точно ще си възвърна парите, вложени в имота.
Предлагам да подпишем договор, според който ако спазя всичко казано от брокера, имота ще възвърне стойността си и ще започне да ми носи приходи. В противен случай брокерът започва да ми плаща неустойки.
Брокерът отказва.

Лъжат ли брокерите?
Възможно ли е да го осъдя за измама?
Re: Наказателна отговорност от брокер
14-02-2011 - 13:02:55
Можеш да осъдиш всеки, който те е измамил, стига да докажеш измамата, но за това, че някой написал в обява "отлична инвестиция" и се оказва, че според теб не е "отлична инвестиция" е твърде глупаво да искаш да го осъдиш. Преценката за покупка на който и да е имот в крайна сметка си е твоя, пак ли намери начин да прехвърляш своята отговорност другиму ? Договорите с брокерите се наричат посреднически и вътре си има отговорности и неустойки, сред отговорностите на брокера обаче на влиза ТВОЯТА преценка за имота, или не го знаеш ? Или всъщност това е поредната тема, целяща да се заяжда с нас ? Как не ви омръзна ?!
Re: Наказателна отговорност от брокер
14-02-2011 - 13:05:09
Може да им се търси отговорност за заблуждаваща реклама .Заблуждаваща е всяка реклама, която по какъвто и да е начин, включително по начина на нейното представяне, подвежда или може да подведе лицата, до които е адресирана или достига и поради това може да повлияе на тяхното икономическо поведение или да нанесе вреди на конкурент.
Законовия текст е категоричен и съвсем очевидно е,че"отличната инвестиция" цели повлияване на икономическото поведение и това би следвало да се санкционира дори и да не е осъществена сделка с последващи отрицателни последствия за купувача!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-14 13:12 от фло.
Re: Наказателна отговорност от брокер
14-02-2011 - 13:17:21
Quote
okorosent
В обява за продажба брокер пише "отлична инвестиция".
Срещаме се, карам брокера да ми опише как точно ще си възвърна парите, вложени в имота.
Предлагам да подпишем договор, според който ако спазя всичко казано от брокера, имота ще възвърне стойността си и ще започне да ми носи приходи. В противен случай брокерът започва да ми плаща неустойки.
Брокерът отказва.

Лъжат ли брокерите?
Възможно ли е да го осъдя за измама?

Този сайт да се прекръсти на "Брокери неть".
Фло, много си смешен.
Може инвестицията да е отлична, след 20-ина години ще си покаже. таман да изтече давност за наказателната отговорност.
Re: Наказателна отговорност от брокер
14-02-2011 - 13:30:31
Quote
Imotko

Този сайт да се прекръсти на "Брокери неть".
Фло, много си смешен.
Може инвестицията да е отлична, след 20-ина години ще си покаже. таман да изтече давност за наказателната отговорност.

Може бе имотко,може и наистина да е отлична само,че закона е категоричен и не се позволява заблуждаваща реклама,която да повлияе на икономическото поведение!
Първо брокера трябва да изяде сопата,както се полага,пък какво ще става след 20 години няма никакво значение.Ти като половин юрист ,щото не практикуваш право,сигурно знаеш,че закона е поведенческа норма ,а не морален кодекс.
Re: Наказателна отговорност от брокер
14-02-2011 - 13:38:12
Съдете Макдоналдс, всички знаят, че продават вредни храни, но рекламите им си вървят
Re: Наказателна отговорност от брокер
14-02-2011 - 13:43:59
Quote
PER0
Съдете Макдоналдс, всички знаят, че продават вредни храни, но рекламите им си вървят

Макдоналдс,може да ги осъдиш ,ако рекламите им имат внушения за здравни претенции,като на Данон например,които наскоро ядоха сопата по този въпрос.
Заблуждаващата реклама е точно внушаващата претенции за нещо си,като "отлична инвестиция" например.
Re: Наказателна отговорност от брокер
14-02-2011 - 13:54:10
Оказа се, че "отлична инвестиция" е често срещано в обявите на имот.бг.
Чичо Гошо каза; среща се в 5 570 обяви.
Re: Наказателна отговорност от брокер
14-02-2011 - 13:58:46
Не съм половин юрист, съвсем цял съм си.
А темата е много тъпа.
И тоя пич, дето е пуснал тази поредна тъпа "антиброкерска" тема, е рекламен агент на ЧСИ-тата измамници, та тезата му, поради очевидния му мотив, олеква съвсем.
Re: Наказателна отговорност от брокер
14-02-2011 - 14:38:34
Quote
фло
Quote
PER0
Съдете Макдоналдс, всички знаят, че продават вредни храни, но рекламите им си вървят

Макдоналдс,може да ги осъдиш ,ако рекламите им имат внушения за здравни претенции,като на Данон например,които наскоро ядоха сопата по този въпрос.
Заблуждаващата реклама е точно внушаващата претенции за нещо си,като "отлична инвестиция" например.

"отличната инвестиция" е нещо, от кото може да загубиш пари
"Вкусният Макдоналдс" е нещо, от което може да си загубиш здравето
Кое е лошо да загубиш - пари или здраве?

Ако не си гледай филма "Supersize me" препоръчвам ти го да видиш за какво става дума.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход