Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Наказателна отговорност от брокер

Публикувано от okorosent 
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 09:57:01
Quote
dicho
Колега Уилсън, ти четеш ли ? Написах ли, че АНИ е длъжна да предостави на клиентите и нотариуса ВСИЧКИ възможни проверки и ти прекрасно знаеш какво включва това ? След като направи това, за кои точно документи бива отговорен ? Ти сам си го написал - "ЮРИСТИ И НОТАРИУСИ, С КОИТО РАБОТИ, КОИТО ДА ГАРАНТИРАТ", има ли отговорност нотариуса например, ако някой се яви пред него с фалшива лична карта ? Документа , част от който си показал , е част от предварителен договор, част от нотариален акт, но никъде в него няма и не може да има отговорност на брокер, защото той не подписва ПД, нито НА, или нещо бъркам ? Защо даваш възможност на поплювковците да търсят под вола теле и да продължават да хулят ?


Евала - признахте си че само събирате документите на имота т.нар. "всички проверки" и развеждате купувача ...
И защо за тези услуги вземате различна сума = правилно би било да е 100лв за документите и по 5-10 лв на разходка. Останалите пари които вземате не са за свършена работа - просто такава няма,
За колата - НИЩО не сменям сам - само доливам течности ако има нужда - спирачна (1 път ми се е случило), вода в казанчето. За всичко друго си има сервизи, бензиностанции, автомивки. Ама те не ми вземат % от стойността на колата, а САМО ЗА ТОВА което са свършили. На това отгоре носят и някаква отговорност - и на мен не ми се вярваше, ама ми смениха носач гаранционно и БЕЗПЛАТНО.
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 09:58:30
avatar
Quote
Атанас Янев

Нещо като "ще съветва компетентно [..] ще понесе пълна отговорност за действията, произтекли от двусмислена/подвеждаща или непълна информация" е достатъчно според мен.

Това са празни приказки за успокоение на блондини..........:]
Има закони, които санкционират дадено не/ изпълнение, независимо дали си го упоменал в " пожеланията".
Просто трябва да се докаже, че те са нарушени.
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 10:03:12
avatar
Quote
dicho
Колега Уилсън, ти четеш ли ? Написах ли, че АНИ е длъжна да предостави на клиентите и нотариуса ВСИЧКИ възможни проверки и ти прекрасно знаеш какво включва това ? След като направи това, за кои точно документи бива отговорен ? Ти сам си го написал - "ЮРИСТИ И НОТАРИУСИ, С КОИТО РАБОТИ, КОИТО ДА ГАРАНТИРАТ", има ли отговорност нотариуса например, ако някой се яви пред него с фалшива лична карта ? Документа , част от който си показал , е част от предварителен договор, част от нотариален акт, но никъде в него няма и не може да има отговорност на брокер, защото той не подписва ПД, нито НА, или нещо бъркам ? Защо даваш възможност на поплювковците да търсят под вола теле и да продължават да хулят ?

Dicho,
то си е тяхно право да хулят стига да е в рамките на някакъв common sense.
Но всяка ЕДНА АГЕНЦИЯ НОСИ ОТГОВОРНОСТ ЗА ВСЯКА ЕДНА СДЕЛКА, КОЯТО МИНАВА ПРЕЗ НЕЯ И ТИ МНОГО ДОБРО ГО ЗНАЕШ.
АГЕНЦИЯТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОПРАВДАВА С ТОВА, ЧЕ НОТАРИУСА БИЛ НЕВЕЖ ИЛИ МОШЕНИК.

Надявам се и това знаеш.
Щото аз например съм юрист и ако се наложи да консултирам клиент по сделка с имот ЩЕ МУ ЗАЩИТЯ ИНТЕРЕСИТЕ НА 100%.
При все, че забележи това въобще не ми е основното занимание в момента.
В момента уреждам хора с добри доходи с кредити и трябва да ти кажа, че съм много доволен
щото прибирам 10% от стойността на одобрения кредит (малко връзки ползвам, затова не се учудвай на процента)
и трябва да ти кажа, че просто си написах мнението без да се заяждам. smiling smiley

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 10:06:51
avatar
Quote
bota156
Quote
dicho
Колега Уилсън, ти четеш ли ? Написах ли, че АНИ е длъжна да предостави на клиентите и нотариуса ВСИЧКИ възможни проверки и ти прекрасно знаеш какво включва това ? След като направи това, за кои точно документи бива отговорен ? Ти сам си го написал - "ЮРИСТИ И НОТАРИУСИ, С КОИТО РАБОТИ, КОИТО ДА ГАРАНТИРАТ", има ли отговорност нотариуса например, ако някой се яви пред него с фалшива лична карта ? Документа , част от който си показал , е част от предварителен договор, част от нотариален акт, но никъде в него няма и не може да има отговорност на брокер, защото той не подписва ПД, нито НА, или нещо бъркам ? Защо даваш възможност на поплювковците да търсят под вола теле и да продължават да хулят ?


Евала - признахте си че само събирате документите на имота т.нар. "всички проверки" и развеждате купувача ...
И защо за тези услуги вземате различна сума = правилно би било да е 100лв за документите и по 5-10 лв на разходка. Останалите пари които вземате не са за свършена работа - просто такава няма,
За колата - НИЩО не сменям сам - само доливам течности ако има нужда - спирачна (1 път ми се е случило), вода в казанчето. За всичко друго си има сервизи, бензиностанции, автомивки. Ама те не ми вземат % от стойността на колата, а САМО ЗА ТОВА което са свършили. На това отгоре носят и някаква отговорност - и на мен не ми се вярваше, ама ми смениха носач гаранционно и БЕЗПЛАТНО.

Бота,

не се прави на умник - ако искаш да купиш имот от Агенция си приготви 3%.
Ако нямаш значи си ПРОШЛЯК .... И оттам няма какво повече да ти кажа.

п.п Аналогиите, които правиш са за малоумници. Тук във форума те все пак не са чак толкова.

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 10:36:32
ЕДНА АГЕНЦИЯ НОСИ ОТГОВОРНОСТ ЗА ВСЯКА ЕДНА СДЕЛКА, КОЯТО МИНАВА ПРЕЗ НЕЯ И ТИ МНОГО ДОБРО ГО ЗНАЕШ.
АГЕНЦИЯТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОПРАВДАВА С ТОВА, ЧЕ НОТАРИУСА БИЛ НЕВЕЖ ИЛИ МОШЕНИК.
Надявам се и това знаеш.
------------------
Не вярвах, че и с теб ще споря, ама щом се налага, моля те обясни ми като на тъпак какво значи "носи отговорност" , никой досега не го направи, ти поне го направи ?!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-16 10:49 от dicho.
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 10:38:17
И защо за тези услуги вземате различна сума = правилно би било да е 100лв за документите и по 5-10 лв на разходка. Останалите пари които вземате не са за свършена работа - просто такава няма,
---------------

Кой си ти смешико да кажеш кое е правилно и кое не ? Кой си ти да определяш на някого колко пари да получава ?
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 10:54:33
avatar
Quote
dicho
ЕДНА АГЕНЦИЯ НОСИ ОТГОВОРНОСТ ЗА ВСЯКА ЕДНА СДЕЛКА, КОЯТО МИНАВА ПРЕЗ НЕЯ И ТИ МНОГО ДОБРО ГО ЗНАЕШ.
АГЕНЦИЯТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОПРАВДАВА С ТОВА, ЧЕ НОТАРИУСА БИЛ НЕВЕЖ ИЛИ МОШЕНИК.
Надявам се и това знаеш.
------------------
Не вярвах, че и с теб ще споря, ама щом се налага, моля те обясни ми като на тъпак какво значи "носи отговорност" , никой досега на го направи, ти поне го направи ?!

От чисто формална юридическа гледна точка - да търсиш отговорност от Агенция - трудна работа.
Казано по народному - от умрел писмо. Или може и да стане - ама утре. Влакът мина - оправяйте се. Така че тук си прав.
Но пробвай да прецакаш клиенти с кофти сделка - нещо непроверена ипотечка, нещо 'забравил си' да им разясниш, че
имота, който си им предложил и те са купили, доверявайки ти се, е съсобствен - и после те установяват по трудния
начин, че не могат да строят в него щото съсобственика им е полуолигофрен --- тогава с Агенцията ти е свършено. Бита карта амиго. Тогава ще разбереш какво
значи отговорност дефакто, а и остави другото може да се наложи да им връщаш комисионната в троен размер, ако
си им издал валиден платежен документ за 'услугата' и те заведат дело. Един оправен адвокат винаги ще намери начин да те осъди.
Пък и ако съдията нещо е в лошо настроение и недолюбва брокерите - гледай какво става.
Не дай си боже някой да ти прати ония Господарите.
Пък може и да ти прати някой да те респектира.
Всякакви варианти има недоволен клиент да си потърси отговорност от теб затова, че си му взел пари, а не само не си му
свършил работа, но и още повече си го вкарал в куп проблеми.
Това го казвам добронамерено.
Извън темата - какво става - защо не ми писа?!?

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 11:23:31
Но пробвай да прецакаш клиенти с кофти сделка - нещо непроверена ипотечка, нещо 'забравил си' да им разясниш, че
имота, който си им предложил и те са купили, доверявайки ти се, е съсобствен - и после те установяват по трудния
начин, че не могат да строят в него щото съсобственика им е полуолигофрен ---
-------------------
Мисля те за сериозен и разумен човек, не се опитвай да ме разочароваш ?! Непроверена ипотечка , това сериозно ли го написа ? Нали има удостоверение за тежести , което забележи, не се издава от брокер, а от АВ ! Съсобствен имот ? И това ли го написа в пълно съзнание ? Нали в нотариалния акт пише кои са собствениците ?! Съсобственика е олигофрен ? Това моя отговорност ли е ?! Точно на теб ли да обяснявам, че нашата работа е да представим всички необходими документи за сделката на нотариуса, след което можем само да проследим процеса и да изискваме още някой забравен, но необходим документ, какъвто случай имах преди два дни, при изповядването юриста от банката /понеже купувача е с кредит/ не носеше писмото за ангажимент от банката към продавача, та се наложи спешно да го пишат и донесат,защото му казах, че сделка няма да има. Моля те да бъдеш по - сериозен.
Извън темата- това е човека.
Забравих - "Господарите" са ми колеги и приятели.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-16 11:24 от dicho.
bah
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 11:35:31
avatar
Въртите, сучете, ...... и пак на моето, ще дойдете: Нотариус и съдия по вписвания.
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 12:01:58
Дичо, само ще споделя случка от преди седмица, с една агенция във Варна.

Търся място, за определена дейност, изискваща постройка.

В обявата пише "кинт, кота корниз, плътност" и след тях цифри, които са съвсем нормални, даже много добри параметри. Парцела е 450кв.м. Приложена и скица на имота, от където се вижда от къде би трябвало да минава път и къде са границите му. Обаче не пише, че има стълб високо напрежение в парцела, което го прави абсолютно негоден за построяване на нищо. Тази агенция е една от най-реномираните, съдържа "2" в името си. Като ги питах какво, по дяволите, е това, на огледа, на място - "нищо не е, няма проблем". Цитирам дословно. Ако някой не вярва - ще му пусна линк към имота, да уговори оглед и на място да види за каква измама става дума.

Всеки рано или късно си намира майстора, Уилсън е безкрайно прав *beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход