Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Наказателна отговорност от брокер

Публикувано от okorosent 
Re: Наказателна отговорност от брокер
14-02-2011 - 16:15:53
avatar
Quote
monitor
И хайде да престанете вие ДИЧО да обиждате хората тук, никой не е длъжен да ви търпи простащината.

Монитор,
я земи се успокой малко.
Глътни един валериан и се
шътвай даун.

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Наказателна отговорност от брокер
14-02-2011 - 16:16:04
Ама вие не разбирате ли , че е абсолютна идиотщина да твърди някой, че за нередности в документите може да си търси отговорност от брокер ?! Нито ги издава, нито е последна инстанция, която да каже изрядни ли са , откъде накъде ще носи отговорност за тях , някой поплювко ще ми обясни ли , щото аз за 20 г. в тази работа не съм го научил ? Не била "антиброкер" темата ли, че каква е ? За пореден път, от едни и същи хора, едни и същи глупости.
Re: Наказателна отговорност от брокер
14-02-2011 - 17:04:49
Quote
dicho
Ама вие не разбирате ли , че е абсолютна идиотщина да твърди някой, че за нередности в документите може да си търси отговорност от брокер

Дичо, напиши моля те тук, в темата, за какво точно може да търсим отговорност от брокер?

За това, че водят хора на имоти, които никога не са виждали преди това, да не говорим за документи някакви,
че пишат с 20% повече квадратура от реалната, за да имат по-атрактивна оферта, или да спестят липсата на хол (но наличие на две спални => 3ст. апартамент).

Всяка професия има отговорности - каква е на БРОКЕРА?

Мир *drunk*
Re: Наказателна отговорност от брокер
14-02-2011 - 17:11:37
Янев, ето ти част от посреднически договор, давай предложения за отговорността на брокера.
2. ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ПОСРЕДНИКА

• ПОСРЕДНИКЪТ се задължава да участва при воденето на преговорите за сключване на предварителен договор между ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ и продавача на имота, и да отстоява интересите на
ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ.
Задълженията на ПОСРЕДНИКА приключват в деня на получаване на нотариалният акт от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ.
ПОСРЕДНИКЪТ се задължава да предостави копия от всички документи, необходими за получаването на кредит от банката кредитор на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ.
ПОСРЕДНИКЪТ СЕ ЗАДЪЛЖАВА да поеме правното обслужване на сделката.

ПОСРЕДНИКЪТ се задължава да пази търговските тайни на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ
Re: Наказателна отговорност от брокер
14-02-2011 - 17:18:36
Благодаря за отговора!

Може ли да ми обясниш какво се случва, когато брокера продава имот на свой клиент на свой клиент - чл.2 т.1? Тогава ПОСРЕДНИКЪТ на кой точно ВЪЗЛОЖИТЕЛ отстоява интереси?


А това ПОСРЕДНИКЪТ СЕ ЗАДЪЛЖАВА да поеме правното обслужване на сделката. да го разбираме, че брокер става адвокат?
Re: Наказателна отговорност от брокер
14-02-2011 - 17:26:17
Не можеш да го осъдиш. Трябва да ти създава заблуда или да използва твоето незнание. Демек - да кажеш на прокурора: Аз съм пълен идиот, но се разпореждам с големи суми и сключвам сделки!
Re: Наказателна отговорност от брокер
14-02-2011 - 17:31:42
Quote
Атанас Янев
Благодаря за отговора!

Може ли да ми обясниш какво се случва, когато брокера продава имот на свой клиент на свой клиент - чл.2 т.1? Тогава ПОСРЕДНИКЪТ на кой точно ВЪЗЛОЖИТЕЛ отстоява интереси?


А това ПОСРЕДНИКЪТ СЕ ЗАДЪЛЖАВА да поеме правното обслужване на сделката. да го разбираме, че брокер става адвокат?

Тъкмо забелязах конфликта на интереси за който говоря от две години и се отрича с всевъзможни абсурдни тези *xxx*
Дичо ни онагледи точно за какво става въпрос.

Ками ти си winking smiley
Re: Наказателна отговорност от брокер
14-02-2011 - 17:45:45
Когато човек иска, винаги ще намери начин да се заяжда.
1. Брокера не продава имот.
2. С продавача , ако купувания имот е на клиент на същата АНИ също има сключен договор.
3. Колкото до правното обслужване на сделката, би трябвало да се срамуваш, ако не знаеш, че във всяка нормална АНИ има юристи, та не се заяждай толкова елементарно.
4. Явно за хиляден път тук ще стане въпрос за конфликт на интереси, т.е. трябва ли купувач и продавач да се обгрижват от една АНИ, затова ще задам въпрос, който съм задавал десетки пъти тук и на който никой досега не ми е отговорил - клиент купувач ми е поръчал да му намеря еди какъв си имот, оказва се, че клиент - продавач ни е предоставил точно такъв имот да го рекламираме и да му търсим купувач, въпросът ми е - от кого да не взема комисион и защо ?
5. Случаите, когато и двете страни по сделката са клиенти на една и съща АНИ са не повече от 5 %, в огромната част от случаите двете страни си имат различна АНИ.
И още - Янев, помолих да ми подскажеш къде точно да се вмъкне в договора отговорност и каква точно, вместо това ти изместваш темата, защо ?



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2011-02-14 17:51 от dicho.
Re: Наказателна отговорност от брокер
14-02-2011 - 17:47:24
Къде бе jores успя да забележиш конфликт на интереси, нали коментираме договор между АНИ и купувач ? Или и ти реши да се включиш в общия хор в тази толкова интелигентно поднесена тема ?
Re: Наказателна отговорност от брокер
14-02-2011 - 18:26:59
Текста пуснат от теб:
"ПОСРЕДНИКЪТ се задължава да участва при воденето на преговорите за сключване на предварителен договор между ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ и продавача на имота, и да отстоява интересите на
ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ. "

Според мен тук някъде е конфликта:
Атанас Янев
"Може ли да ми обясниш какво се случва, когато брокера продава имот на свой клиент на свой клиент - чл.2 т.1? Тогава ПОСРЕДНИКЪТ на кой точно ВЪЗЛОЖИТЕЛ отстоява интереси?"

Твоят отговор:
"2. С продавача , ако купувания имот е на клиент на същата АНИ също има сключен договор. "

Част от отговора който даваш
"4. Явно за хиляден път тук ще стане въпрос за конфликт на интереси, т.е. трябва ли купувач и продавач да се обгрижват от една АНИ, затова ще задам въпрос, който съм задавал десетки пъти тук и на който никой досега не ми е отговорил - клиент купувач ми е поръчал да му намеря еди какъв си имот, оказва се, че клиент - продавач ни е предоставил точно такъв имот да го рекламираме и да му търсим купувач, въпросът ми е - от кого да не взема комисион и защо ? "

Дилемата е голяма да не вземеш и от кого да не вземеш, но от морална и етична гледна точка с договорена т. 2.1. с едната и другата страна трябва да предприемеш нещо за справяне със ситуацията.

Тези 5% подобни сделки са в основата на негативното отношение на ползвателите на услуги.
Според мен въпроса е принципен.

И Дичо не искам да се заяждам просто коментирам smiling smiley

За същината на темата според мен е поднесена с неразбиране и негативизъм. Повечето доводи за отговорността да я има ли и къде е възможно да я има са обсъдени.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход