Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продавачите отвръщат на удара!!!

Публикувано от Продавач 
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
14-06-2010 - 21:56:23
Аз имам един приятел беше военен, после го съкратиха и стана охрана на една банка. По едно време човека се изгуби, към 2007 беше. Станал кредитен консултант в банката, пратили го на обучение и започнал да раздава кредити. Сега го срещам от време на време с една колица, ходи да притеснява кредитополучателите ама вече не раздава кредити.
А друг мой приятел е съдия, гледа изпълнителни дела, преди малко до като си пиехме бира в Кайлъка /Плевен/ каза, че само днес са изгоряли трима ипотекари.
Да са живи и здрави продавачите !



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-06-14 21:57 от hithiker.
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
14-06-2010 - 22:27:57
абе въпреки, че от имоти.нет пак пачнаха да трият избирателно постове, аз да попитам:

Невидимко, злостир, гренбул и подобни какво търсите тука при нас нещастните собственици, инвеститори и брокери. Нали си имате форума - влог, за самозадоволяване на нуждите. Кво дирите тука, то верно, че и форума - влог има три мнения за една седмица, ама все пак ......
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
14-06-2010 - 22:28:06
Е да, и аз имах един познат - Тиньо, въртеше едно време едни.. бръмчеше Турция – дрехи маратонки, после Германия – коли, части. Много амбициозен човек, умно копилие! Бая парица тогава май насъбра, ама се поумори и реши да успокои топката. Но понеже бизнеса си го блъскаше яко у главата, не се свърташе на едно място и реши, че трябва да продължи да върти парата. Беше изпонакичил няколко банки, там 1ва междуконинентална, 2ра светска и прочие. Наскоро го засекох на едно стрелбище, пукаше яко в една мишена – не че беше много точен де. Ама гледам пак така един амбициозен, инициативен.. Дано постигне нещо.
А одеве с един друг познат пък - Диньо, до като си пиеме джина с тоника, не че е много добра комбинация, ама нали адска жега, а той по-принцип бачка някакъв консултант към енергото, ВИК, топлото и още там други – не знам как така консултира всичките. Но както и да е, та до като си пиеме питиетата, подхвърли как някаква зверска далавера готвели, ама не с наши фирми – нали да не бучиме, други – чужди щели да въртят. Не разбрах много, ама понеже, щото ценообразували монополистично (някви термини там вкара). Как и да е.. и вика всички ще изгорат. - немали си работа с един колега да направили едни селски сметки дето щели да изтискват (незнам, парцали у реката ли) всички спестявания на хората. Абе особен човек..
А аз кат чета тука из форума, гледам секи по едно жилище поне си има, е някой немат ама почти са си зели. Та си мисля, тех нема ги бутнат толкова лесно – поне за 2-3 години сметките ще изквасат с тия пари (за жилището си мислех) Или, си викам, ама ако земат да шитнат за колко могат, а после като Тиньо в банката, то те само от лихвата ще борят сметките, или па поне ще целят мишената после..
Абе незнам, сложна е тая, много познати много нещо smiling smiley
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
14-06-2010 - 23:30:28
1,9, не знаеш колко си прав. Но това съвсем не е изолиран случай, това е масовия случай, 90 % разсъждават така.
И то, ако са прости продавачи, мога да ги разбера, защото съм чувал десетки пъти /Продавач ще потвърди/ думите: Как ще сваля 10000, аз ги изкарвам за 3,5 или 10 години работа. Реално тъпчото мисли, че тия пари ги губи, а не осъзнава, че не ги е имал въобще.
Обаче това поведение е присъщо и на доста т.нар. предприемачи, е това не мога да го разбера. Всъщност има само едно обяснение и то е, че тези хора не разбират от бизнес и не би трябвало за се захващат. Точно тях кризата ще изхвърли от борда, което е добре.
Ще останат обаче и доста от другия вид, които много си разбират. Затова и цените на имотите няма да паднат до споменаваните във форума нива.
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
14-06-2010 - 23:38:47
avatar
Само не мога да разбера, защо имотните продавачи са толкова унили при тази така възторжена новина за Ъп на пазара поднесена ни от "Продавач" ?
Радвай се бре народе, какво си провесил нос !?!
Да не би купувачи нещо да няма?
Какво от това, ти само вдигай цените и гледай как с всеки един тен те все повече ще се множат!
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
15-06-2010 - 00:04:20
1.9
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
15-06-2010 - 10:26:13
Quote
Imotko
1,9, не знаеш колко си прав. Но това съвсем не е изолиран случай, това е масовия случай, 90 % разсъждават така.
И то, ако са прости продавачи, мога да ги разбера, защото съм чувал десетки пъти /Продавач ще потвърди/ думите: Как ще сваля 10000, аз ги изкарвам за 3,5 или 10 години работа. Реално тъпчото мисли, че тия пари ги губи, а не осъзнава, че не ги е имал въобще.
Обаче това поведение е присъщо и на доста т.нар. предприемачи, е това не мога да го разбера. Всъщност има само едно обяснение и то е, че тези хора не разбират от бизнес и не би трябвало за се захващат. Точно тях кризата ще изхвърли от борда, което е добре.
Ще останат обаче и доста от другия вид, които много си разбират. Затова и цените на имотите няма да паднат до споменаваните във форума нива.

Влез в час, Imotko!
Истината е, че в строителното предприемачество влязоха външни хора само заради далаверата. Далавера във вид на бърза печалба вече няма и те се изтеглиха. С парите на ужилените. Пука им за недовършено строителство, банки и съдилища. Точно те най-правилно се ориентираха в бизнеса и спечелиха.

В бранша ще останат тези, които просто само това могат да правят. Но вече при други условия.

А цените ще стигнат там, където продавач и купувач си стиснат ръцете.
И понеже предлагането е голямо и тренда е надолу, мнозинството просто чака.
Война на нерви, ша знайш!
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
15-06-2010 - 11:50:12
Quote
1.9



А цените ще стигнат там, където продавач и купувач си стиснат ръцете.
И понеже предлагането е голямо и тренда е надолу, мнозинството просто чака.
Война на нерви, ша знайш!

Начи мнозинството нека си чака. Ний малцинството си събираме наемите,и одим на моренце у нас и в чуждоземско. А, и още нещо-дръжте си обезценените левчета и евро, ний си имаме достатъчно
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
15-06-2010 - 12:05:28
аз бях наемател за 20 години и накрая си купих малък апартамент в центъра преди 2 години когато банките даваха кредити,
сега го изплащам трудно ми е но съм щастлив защото ми писна да съм под наем и да се занимавам с луди хазяи*pardon*.
а като се замисля да съм го платил за тези 20 години половината но тогава не даваха кредити
въпрос на гледна точка и пазар за момента
1.9
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
15-06-2010 - 17:17:08
Quote
PER0
Quote
1.9



А цените ще стигнат там, където продавач и купувач си стиснат ръцете.
И понеже предлагането е голямо и тренда е надолу, мнозинството просто чака.
Война на нерви, ша знайш!

Начи мнозинството нека си чака. Ний малцинството си събираме наемите,и одим на моренце у нас и в чуждоземско. А, и още нещо-дръжте си обезценените левчета и евро, ний си имаме достатъчно

Ех, мечтииии.........
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход