Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за собственост на имот

Публикувано от ivayllo 
Въпрос за собственост на имот
11-03-2012 - 12:44:04
Някой от просветените да каже какво точно значи това :

Описание: Поземлен имот, , 1/2 ИД.Ч. ОТ ПИ ПЛ. № 197, ЦЕЛИЯТ 1000 КВ.М. ПО ДОК, А ПО СКИЦА ОТ 1262 КВ.М., РАЙОН *****, СО *****, ГР. ******

Това е справка от агенцията по вписванията . Интересува ме дали лицето притежаващо този имот го притежава изцяло или притежава само 1/2 от имота който е 1000кв.м. , и ако аз съм купувач коя квадратура да гледам по скица или по Документи (нотариален акт) ?!
п.п.: На скицата този парцел "197" си е действително 1262кв.м.
Благодаря предварително !
Re: Въпрос за собственост на имот
12-03-2012 - 14:49:43
От частично цитираната информация .... лицето е собственик на 1/2 от въпросния имот .... което не означава, че не може да е собственик на целия имот на друго основание (наследство ... друг документ за собственост и т.н.) ...

По отношение на квадратурите ... разминаването е съществено .... и трябва да видиш от къде идва то ... най-добра информация може да получиш на място от съответната служба която е издала скицата ....

Ако няма друго основание .. купуваш това което е посочено в документа за собственост ... скицата не е такъв *pardon*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход