Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продавачите отвръщат на удара!!!

Публикувано от Продавач 
1.9
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
14-06-2010 - 07:49:54
Ама не бързайте бе хора! Нещата се движат мноооооого баааавно.
Мисленето на много продавачи - също.
Как, ей така набързо да осъзнаят, че нивата на които е предлагано и продавано няма да са същите.
В момента е започнало отрезвяване, но все още има световъртеж в главата.
Ще трябват още поне 2-3 години оглеждане и ослушване.
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
14-06-2010 - 09:35:16
Quote
1.9
Ама не бързайте бе хора! Нещата се движат мноооооого баааавно.
Мисленето на много продавачи - също.
Как, ей така набързо да осъзнаят, че нивата на които е предлагано и продавано няма да са същите.
В момента е започнало отрезвяване, но все още има световъртеж в главата.
Ще трябват още поне 2-3 години оглеждане и ослушване.

Принципно да, ама само ако неищо не се случи за тези 2 години. А като гледам има бая събития, които рязко и категорично да тропнат по канчето на българския хитрушко. Сега набиват в главите на хората как аха-аха и сме излезли от кризата. В момента за да купува някой или трябва парите да са му паднали от небето или да е тотален идиот за да плаща двойно.
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
14-06-2010 - 10:45:42
Нали ви казвам, че разочарованието във форума е голямо.
1,9 и Грийнбул, търпение му е майката, и за вас ще има.
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
14-06-2010 - 11:21:39
Прав е имотко - доста разочаровани продавачи има , не само във форума.
1.9
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
14-06-2010 - 11:43:18
Quote
Imotko
Нали ви казвам, че разочарованието във форума е голямо.
1,9 и Грийнбул, търпение му е майката, и за вас ще има.

Аз лично, вече не съм на 100% сигурен, че непременно ще купя. Ако ситуацията у нас се влоши много (а не виждам оправяне) може да се наложи да емигрирам и просто цените няма да ме интересуват.
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
14-06-2010 - 13:42:58
Това като последно предупреждение ли да го разбирам: Или ми сваляйте цената на 149 евро/кв.м. или ще се махам от тая скапана държава, дето продавачите на имоти нищо не разбират от пазар.
1.9
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
14-06-2010 - 14:09:06
Quote
Imotko
Това като последно предупреждение ли да го разбирам: Или ми сваляйте цената на 149 евро/кв.м. или ще се махам от тая скапана държава, дето продавачите на имоти нищо не разбират от пазар.

Не! А и не мисля да давам акъл на когото и да било, защото който си го има - не му трябва, а който го няма е просто безнадежден случай
.
Специално за теб ще спомена един изолиран случай.

Апартамен в центъра на София под наем, като Наемателя го използва за част от офисите си, разположени в два съседни апартаменти на различни собственици.

Собствениците (наследници) решават да го продадат и дават предизвестие на Наемателя за освобождаване на апартамента в 3-месечен срок.

Между другото възниква въпроса за покупка. Собствениците искат своята цета, Наемателя предлага по-ниска и в крайна сметка сделка няма.

След 3 месеца, наемателя освобождава апартамента, но той не е продаден, както не е продаден след месец, два, ...

Собствениците се замислят за нов наемател, щото кранчето на наема секва. Да, ама не намират, щото кой ще наеме нещо, което е на тезгяха за продан.

Накрая преговарят със стария наемател и той го наема отново, но ... за много по-нисък наем от предишния, заради опцията да го освободи до седмица.

Седмица след седмица, та така 2 години. Няколкото АНИ-та, наемани по въпроса с продажбата не свършиха своята работа. Освен това Наемателя знаеше как се движи офертната цена, защото АНИ-тата започваха търсенето точно от Наемателя.

В един момент, Собствениците взеха нещата в свои ръце и ... отново при Наемателя.
Този път сделката стана, но на цена доста под предложената от Наемателя първоначално.
Дори ремонта не можа да стопи разликата.

Питам аз къде е "сметката" на тези пишман-продавачи и кой ще се наеме да сметне загубата им.
Да не боим това, че продаваха и терен в периферията на града и с това си поведение изгониха единствения кандидат-купувач.

Повтарям, това е единичен и изолиран случай. Загубата на тези хора в абсолютна стойност + пропуснатите ползи също са единичен и изолиран случай. Точно както има и случаи с печалба. Кой сценарий ще се реализира при конкретният продавач е въпрос на мъдрост.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-14 14:15 от 1.9.
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
14-06-2010 - 19:25:20
avatar
Quote
Продавач
Quote
zlostyr
"Масата от хората се вълнува от малките и евтини апартаменти" - да приемем, че това е вярно. Идва въпросът каква е тази маса. Колко са тези, които искат да купуват в настоящата икономическа обстановка и колко биха могли да си го позволят (имат кеш или биха били одобрени за ипотека и биха я изтеглили)."


Тази маса е горе долу около 85% от кандидат купувачите, а колко са те като бройка може да се ориентираме от агенцията по вписванията за съответните периоди през "настоящата икономическа обстановка". Примерно през последното тримесечие на миналата година в София сделките са - 9472...и това в разгара на кризата...незнаем кой какъв точно имот си е купил, но цифрата мисля внушително се разминава с "настоящата икономическа обстановка" май smiling smiley

Въпросът е не какъв е процента на кандидат-купувачите, които търсят двустайни, а колко са потенциалните купувачи изобщо.
А това колко са сделките през последното тримесечие го сравнявай с със сделките за същото тримесечие през миналата, по-миналата и т.н. години.
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
14-06-2010 - 19:26:25
avatar
Quote
дами и господа
Прав е имотко - доста разочаровани продавачи има , не само във форума.

Добро попадение *ok*
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
14-06-2010 - 20:58:40
Съгласен съм че купувачите са разочаровани. То, доста ясно си личи, поне от "местните", ако може разбира се да броим за купувачи. Ето, вече почнахме: "те, нещата стават бавно", "продавачите още не са се огледали...", "поне още 2-3 години трябват и всичко ще рухне...". Общо взето се чудят какво да си изсмукат от пръстите smiling smiley Според мен, са разочаровани и разочарованието им ще ги издава все повече и повече, защото почват да захапват как шанса да погледнат нещата от страната на продавачите става все по-малък и по-малък smiling smiley Чувам едни "пу да ... само се морих да ги убеждавам.. а те не чуят ли не чуят.." spinning smiley sticking its tongue out
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход