Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продавачите отвръщат на удара!!!

Публикувано от Продавач 
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
30-05-2010 - 11:43:51
avatar
"За тия ли момчета става въпрос...познавам ги тоя единия е много..."

Комисията за финансов надзор предупреди "Хилд България", че нарушава закона

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
03-06-2010 - 09:22:45
avatar
Quote
valsodar
В правото си да вярваш в каквото си пожелаеш, аз искам само да ми обясниш на каква основа почива следното ти твърдение?


"Също така устната оценка от вашия брокер, който прави сделки в района + писмена от друг оценител ще ви даде сериозни аргументи при преговорите и "пазарлъка" от страна на кандидат купувачите. "

На кое точно в случая казваш, че е аргумент и при това сериозен?

Аргумент е правилно определената цена, а пазарлъка обикновено се води за цената*write*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
09-06-2010 - 21:38:26
avatar
Ще помислят хората, че аз съм писал това заглавие, но не съм :}:}:]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
1.9
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
10-06-2010 - 09:56:26
Quote
Продавач
Ще помислят хората, че аз съм писал това заглавие, но не съм :}:}:]

Дано не си. Щото нито Автора, нито Поръчителя на статията вярват в написаното. А и ефекта от нея е никакъв.
И се моли да бъдат потулени резултатите от проверката на НСИ от Евростат, че тогава ще видиш що е то удар.
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
11-06-2010 - 09:32:46
avatar
Прави ли ти впечатление че постоянно се подклаждат някакви очаквания? Очаквахме да дойде зимата и тогава щяло да дойде голямото падане, после очакванията се пренасочиха за март и април - греда, после вече през май и юни вече със сигурност потопа идвал и сега новата версия е за септември. Аз обаче от сега знам какво ще се случи през септември - НИЩО и съответно надеждите ще се насочат към зимата и вече след нея и на децата ще стане ясно, че 300 евро на кв.м. за двустаен в София е мираж. Но няма да се очудя ако през април следващата година във форума продължат прогнозите за тотален срив ама вече през 2012г. и т.н. и т.н....

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
1.9
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
11-06-2010 - 10:55:18
Времето ще покаже ...
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
11-06-2010 - 15:07:35
Здравейте... Съгласна съм, че за да е един апартамент приятен и привличащ внманието, той трябва да е във вид за продаване /а не с паяжините grinning smiley/, и все пак все още има хора, които търсят имоти за купуване, вярно е, че продажбите много намаляха, и за целта пазарът трябва да се разшири, да се трудим по-усилено, да сме креативни. Оптимизъм е нужен... Ако се хванем за думата "криза" и "няма смисъл, невъзможно е", то по-добре да си изкопаем гробовете и да лягаме winking smiley

http://www.slavina-bg.com



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-11 15:10 от VaniaSlavina.
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
12-06-2010 - 22:59:42
avatar
Quote
1.9
Времето ще покаже ...

Така е...*book*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
13-06-2010 - 00:35:29
Продавач,
а сега поразгледай долните графики (не ми говори за методология, офертни, реални цени и пр...)

Юни 2008 - малко преди пика


Юли 2008 - пик 1200евро на квадрат


Юни 2010 - 832 евро на квадрат


Сега малко посмятай!
Средномесечен спад до момента - 1,5% спрямо цената на всеки предходен месец.
Сметни, колко са 1,5% на 50000 евро на месец - цена за много скромно жилище преди 2 години.
Кажи ми за 500евро какво скромно жилище мога да държа под наем в София и къде да си харча останалите 250. Не говоря за влогове, бизнес и т.н...

Разбира се, вероятно никой, който е продал и впоследствие купил жилище в този период няма да е загубил (по скоро пропуснати ползи). Но това не променя нещата.

Сега разгледай следващата графика и понеже не се съмнявам, че си умен колега, ще си отговориш къде и кога спада ще спре. smiling smiley


Нищо лично!
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
13-06-2010 - 00:51:00
Какъв спад, че това си е свободно падане......
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход