Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продавачите отвръщат на удара!!!

Публикувано от Продавач 
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
26-05-2010 - 12:37:00
Тоест вие нямате пари. Това го разбрахме.
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
26-05-2010 - 13:41:42
avatar
Quote
Imotko
Тоест вие нямате пари. Това го разбрахме.

последно ти имоти ли имаш или пари?

щото ако имаш само имоти, значи нямаш много пари smiling smiley
ако имаш и ипотеки - значи и имоти нямаш smiling smiley

елемнтарно те разкрихме - ти си приказвай ... не пречи
1.9
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
26-05-2010 - 13:58:44
Ми нямам Имотко.*huh* Не и 500++Е/м2. И затова чакам. Ха да видим, кой го може чакането повече ...
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
26-05-2010 - 22:12:42
Чакането е глупаво нещо по-принцип, а в случая и смешно. Смешно е защото ми идва идеята, че реално, чакащите нямат нужда от тези имоти. Явно търсят някаква зверска далавера или поне си мислят че търсят. Но дали осъзнават, че такава е невъзможна поради простият факт, че след като искат да придобият нещо толкова евтино, ненужно и еле па супернеактивно, тогава и реално то нищо няма да струва и “инвестицията” им би била по-лоша и от покупката на два геврека на пазара. Такива хора, разбира се ясно осъзнават това и аз специално автоматично бих ги изключил от потенциалните участници на този пазар. За да е по ясно – такива хора никога не са имали каквито и да е намерения да участват на пазара, по-скоро вълнения – да, но реално – НЕ. За това и пишат ли пишат, белким се почувстват поне частично и те в играта – както се казва да се наиграят. Знам че не звучи хубаво от моя страна този извод, но колкото повече чета изказванията им, толкова повече се убеждавам, че ТОВА Е ТАКА.
Хайде елементарни разсъждения да вкараме:
Човекът Х се изказва: “Аз ще купя едва тогава когато цените паднат под 200Е и ще си чакам спада спокойно”
Обаче е ясно какво казва и вътрешният му глас: “Добре де, ако те наистина падат толкова и стигнат под 200Е какво пречи тогава после да минат и под 150Е.. ами ако отидат под стотака...”
Тогава несигурната му натура казва твърдо: “Не няма да купувам, пък и зашо ли ще ми е”
Един вид и те са чували, че стават някакви големи далавери с имоти и след като имат 20К кеш спокойно могат да влязат в играта... или както стана ясно ИМ СЕ ИСКА. Аз за това преди време писах, че времето на далавераджиите е отминало, ама някои не вярват.. или НЕ ИМ СЕ ВЯРВА smiling smiley
Бих казал много просто: Чакайте! А вас дали ви чака някой smiling smiley

Продавача е прав: НА ЦЕНА, но не и НА ВСЯКА ЦЕНА.
Някои не искат да разберат (колко се повтаряме), че имотите не са стоките в суперматкета, по борсата, че дори и нелегалния внос, както и всевъзможните биташки далаверчици. Имота се взима с определена цел – обитаване, отдаване, обработване, наречете го битова инвестиция или социална – се тая, но не и за търговия – препродаване, търговски надценки, комисионни и прочие. Това че някой е купил апартамент (примерно) и го е продал с горница не е търговия и производство не е и участие в борса, книжа, акции и тем подобни. Колко пъти би станало това – 1, 2.. Е имено такива хора сега пищят как всичко ще стане с н-пъти под себестойността си. Дааа, ама твърдо НиЕ. Имах един познат, много добър майстор. Неговата версия беше, че от това ще се препитава – като купува съборетините, после ги отремонтирва със собсвен труд и препродава с печалбата на една средно голяма 7-8 членна фирма. Точно след първата си подобна далавера установи, че е щял да изкара повече като наемен майстор, а за нервите и разправиите си който бил получил, спомена че са му коствали един разяд.
Тъй че хората (в случая сривьовците) който тръбят че са потенциални продавачи/купувачи (само да паднат цените) всъщност само всяват смут и колкото и да отричат, реално те са най-ощетени от падащи цени. Това е така защото последващата ниска, повсеместна платежоспособност вследствие на което (падащи цени – падащи печалби – падащи доходи – ниска платежоспособност) ще удари първо тях, зашото те именно са в тази група – групата с доходите. Тъпо е, но те релно не зацепват, че с падащи цени (всякакви) падат и доходите им, тоест имат все по-малко и по-малко. Така очакват още по-ниски цени, но и доходите им по-ниски smiling smiley Хех това е ПОРОЧНИЯТ КРЪГ НА СРИВЬОТО.. аз не вярвам в него smiling smiley

Нема кво да го мътиме, имотите:
няма да паднат под себестойност
няма да паднат и под личната стойност (баба Пена)
няма да са високооборотни щото не са круши (яки сочни и зрели круши) а знаем какви цени имат нискооборотните стоки
няма да са за всеки
няма да имаме по 3-4
и новото: ще са с огромен ценови диапазон, а не както гласи теорията на сривьовците “всичко по 149”

Паживьом – увидим smiling smiley

За сега мойта прогноза (цените) върви изключително точно и ще е факт, освен ако любимото сривьовско 2012 не се сбъдне (разбирай всякакви форсмажори)
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
26-05-2010 - 22:20:09
avatar
Това е най-фундаменталния въпрос: Кой го може най-добре чакането? Хипотетично на пазара на НИ, има много отговори. Примерно на двойки зададени: Кой го може по-добре чакането - Баба Пена, която може и да продаде когато цените са пътуващи нагоре от доста време, или може при спадащи въобще да не мисли да продава или Бате Сривльо, който от 2008г. насам плаща високи наеми в София и се е оженил и жена му натяква, че най-после е дошъл момента за апартамента и да не си стиска влогчето, а да го ползва за самоучастие и после и на двамата мама и тати ще помогнат за една ипотечка?
Друга двойка хипотетични продавач и купувач: Набълбукан ипотекар разчитащ да продаде защото е изгубил "стабилната" си работа и панически желае сделка или влогар с добър и печеливш бизнес и постояни доходи, който ще влага в депозит докато не види обръщане на тренда.
ПРОБЛЕМ:Баба Пена не можеш да я накараш да продаде! Бате Сривлю е в невъзможност да купи! Набълбукания ипотекар дори да продаде остава длъжник на банката по нашите закони и затова от търга ще опита да вземе мах! Влогара с добър бизнес и депозити %ово се брои на пръста на едната ми ръка. Освен това, той не е рисков играч и никога няма да предвиди тренда, той желае доказателства чрез факти и данни от графики и тем подобни.
Кой печели? Печели този който рискува! Всички богати хора по света или тяхните предци са направили една сериозна рискова крачка.
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
26-05-2010 - 22:23:04
Не сме тук да се хвалим. Ама Светльо ви разкри гениално, нали. И за съжаление, /за съжаление поради изводите му за доходите/ е напълно прав. Поздравления.
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
26-05-2010 - 22:31:51
Svetlio, яка разбивка направи, особено втората част clap:
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
26-05-2010 - 22:37:41
avatar
Тъй че хората (в случая сривьовците) който тръбят че са потенциални продавачи/купувачи (само да паднат цените) всъщност само всяват смут и колкото и да отричат, реално те са най-ощетени от падащи цени. Това е така защото последващата ниска, повсеместна платежоспособност вследствие на което (падащи цени – падащи печалби – падащи доходи – ниска платежоспособност) ще удари първо тях, зашото те именно са в тази група – групата с доходите. Тъпо е, но те релно не зацепват, че с падащи цени (всякакви) падат и доходите им, тоест имат все по-малко и по-малко. Така очакват още по-ниски цени, но и доходите им по-ниски smiling smiley Хех това е ПОРОЧНИЯТ КРЪГ НА СРИВЬОТО.. аз не вярвам в него smiling smiley

Първите глупости са без коментар - детски приказки. Но този абзац изби рибата от глупост.
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
27-05-2010 - 00:52:29
avatar
И още малко съобщения с псувни ако ми пращате на лични съобщения ще ми накривите шапката на една страна clap:
Тук съм и нито съм бягал нито съм се крил. И понеже се заяждате ще се появявам по-често за да има повече градивни спорове smiling smiley Истината е една - хубавите имоти всеки точи лиги за тях и те няма как да станат по 300 евро на кв.м. особено пък ако са по 50-60кв.м. двустаен в Стрелбище или Бъкстон може би за 20000 евро, може би тухлен да?
ДА, ДА!.... Тцъ дори гарсониерките панелчета в Младост не падат под 30000 евро и то от миналата година насам не падат ама хич. Ама нищо де ние ще почакаме - то нали 2012 свършва света та то за какво ние да инвестираме - да харчим паричките по казина, екскурзии, кръчми и кой каквото му е кеф. Няма смисъл да се инвестира в някакви стаи пък били те и с южно изложение smiling smiley)))) Влогче, наемче, кръчмички, злорадстване в нета и бутилка пещерска вкъщи пред телевизора и ай шей и имоТИТИ аааа smiling smiley)))

ФАКТ е има много непродаваеми имоти в София! Факт е обаче, че на никой не му дреме - да на купувачите не им дреме ама ако си мислите, че на продавачите им дреме ососбено значи много филми гледате. Ипотеките не са фактор. Банките разсрочват кредити и свалят вноските на половина за периоди от една до две години...а то драмата нали не мислите, че ще продължава вечно? Кой каквото ще срива през зимата да срива ама то не останаха кой знае колко закъсали "ипотекари" те може да се "набълбукали" ама това на вас не ви решава проблема генерално ни най-малко. Ако за третата зима от кризата насам останат "набълбукани ипотекари" дали имотите им ще ви харесат? А дали ще са ви по джоба? Е който мисли, че ще има "далавера" да чака.
Една позната ми говореше още през 2006г. - те сега банките като започнат да разпродават имоти на закъсали с кредити хора и аз ще си взем вече нещо хем изгодно хем хубаво... Еееееееех супер ама...де ги? ОК до зимата започват поредните мечти това е ясно ама ако не стане какво правим? За зима 2012г. ли ще се гласим?
То включително и аз отдавна търся нещо по Стрелбище така по изгодничко като за мен нали все пак аз съм голям убавец и трябва нещо по-сгодно за мен да има. Купувайте си ги вие тези панели по Дружба аз не ги ща аз съм тарикат и искам нещо на цената на кв.м. на мезонет в Обеля, но не по-скъпо от боксониера в Ботунец нещо така по-лаченко в Стрелбище някъде по Нишава така ама по към парка ако може. Ако може и да е по-широчко и тухлено ама така с по южно изложенийце и така по-обзаведенко ама вижте нека да е и по-евтинко просто скъпи ми се виждат тези имоти. И после обаче ако ми омръзне района ще продавам по 1000-1200 евро на кв.м. защото аз вече съм от другата страна на барикадата и то къде ги дават толкова евтино имоТИТИ аааа?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Продавачите отвръщат на удара!!!
27-05-2010 - 01:59:11
Абе то че падат цените е ясно и видно за всички ,колкото и да се плюнчите, ама не е там проблема.
Цените не са проблем, а изчезващите купувачи.
Аз познавам няколко човека които се точеха да купуват и на по-големи цени, сега обаче изобщо не ги интересуват имотите вече.
Дори вече не спадат към купувачите, щото нямат намерение да купуват.
Други пък отпаднаха от листата на купувачите щото си купиха.
Иначе имаше едни купувачи дето много-много не му мислеха - щом вземат кредит и се хвърлят в джаза.
Вече и тях ги няма щот няма кой да им даде кредит.
Много хора имат желание да купят , но нямат толкова пари. Тоест и сега нямат и както се очертава и в бъдеще няма да имат дори и още да паднат цените. И пак няма да купят нищо.
Обаче от това няма да поскъпнат имотите. Имотите винаги са си били скъпи . Дори и преди 10 год. когато бяха по около 15к долара пак бяха скъпи.
То затова и разните призиви от всякъде да се купуват имоти щото щяли да поскъпват вече не вършат работа. Просто хората нямат пари
Затова и не купуват , пък те нека си поскъпват - пак няма да купят.
Продавачите отвръщали на удара - ми да дигат цените , какво само заплашват и се офлянкват, да не би да ги спира някой.*drunk*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход