Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Суперфикция

Публикувано от Petko_S 
Re: Суперфикция
01-04-2010 - 21:27:20
Quote
Petko_S



Изберете непременно апартамент, който е -1 етаж под онези, над които има големи тераси!

Благодаря ви много за съвета. А как стои въпросът с таванските етажи. Оттам гледката е най-добра, терасите са най-големи, но стените скосени и стаите в голяма част под покрив?

Съжалявам, но не мога да дам съвет за нещо, което не съм виждал, защото от скосяване до скосяване разликата може да е от земята до небето.
При всички случаи, възможностите за хидро- и топлоизолация на скосен покрив са с много по-големи шансове за успех, отколкото тези на хоризонтелните тераси. Ремонтопригодността на покривите също е много по-голяма и с по-ниска цена.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-01 21:29 от ivorad.
Re: Суперфикция
01-04-2010 - 21:37:29
Quote
ivorad
Съжалявам, но не мога да дам съвет за нещо, което не съм виждал, защото от скосяване до скосяване разликата може да е от земята до небето.
При всички случаи, възможностите за хидро- и топлоизолация на скосен покрив са с много по-големи шансове за успех, отколкото тези на хоризонтелните тераси. Ремонтопригодността на покривите също е много по-голяма и с по-ниска цена.

Още един въпрос в тази връзка, защото говорим за тази част на сградата. Като на шестия етаж, под първия тавански етаж, се появи проблем, на кого е той? На шестия етаж или и на таванския над него с тераса с ширина 2.5 метра, над 20 квадрата? Също така таванските етажи с какъв коефициент са към останалата жилищна площ, включая и атрактивната, в случая, панорама?



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-04-01 21:39 от Petko_S.
Re: Суперфикция
01-04-2010 - 22:31:18
По принцип проблемът си е на този, на който му тече. Таванските етажи може и да си заслужават, както каза и колегата, не сме ги виждали. Ако си е за лично ползване, е въпрос на вкус. Тези тавански етажи може и да нямат коефициент, по-нисък от 1,00, защото ако са хубави............. Важно е да се знае по проект какво се водят-ателиета, тавани или складове /често заради КИНТ-а/ или какво.
Ако вземате апартамент с голяма, над 15 кв.м., тераса, не бива нейната площ да се смята при пресмятането на обезщетението като жилищна площ, нищо, че влиза по ЗУТ в общото РЗП на сградата. Смятайте я като 50% на жилищната площ. Инвеститорът ще иска да я смятате като 50% и при определяне на общото РЗП, на базата на което ще се определят Вашите 12%. Успех.
Re: Суперфикция
01-04-2010 - 22:57:00
Таванските етажи в случая със сигурност ще са атрактивни заради перфектната панорама, която ще имат и определено коефициентите им на тежест закономерно ще са над 1.0. От друга страна хидроизолацията си е проблем, няма спор.
Особеното в случая е, че хората имат редкия шанс да се сдобият с жилище с уникална панорамна гледка към Варненския залив, Варненското езеро в далечен план и зеленината на Морската градина в близък. Въобще единствения недостатък на гледката ще е, че ще се виждат покривите на къщите и сградите в периметъра smiling smiley
Излишно е да се впускам в подробности каква е разликата м/у това да живееш в жилище с подобна панорама и такова без.
Аз лично не бих пропуснал този шанс, ако съм на тяхно място, но не искам да натрапвам мнението си, може други да не мислят по същия начин.
Хидроизолацията все някак може да се пребори, знам ли *huh*
Мога да онагледя тезата си като дам линк със снимки от обява за апартамент с подобна панорама, ако авторът на темата е съгласен smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-04-01 23:06 от Zrfv.
Re: Суперфикция
02-04-2010 - 00:12:25
Quote
Imotko
Ако вземате апартамент с голяма, над 15 кв.м., тераса, не бива нейната площ да се смята при пресмятането на обезщетението като жилищна площ, нищо, че влиза по ЗУТ в общото РЗП на сградата. Смятайте я като 50% на жилищната площ.

А така продължавай да го натискаш в л...ната! Никой няма да ти сметне терасите на 50%! От една страна съчувствам на горкия инвеститор, от друга искрено почвам да се забавлявам с темата, особено като чета как ще му е по-топло зимата и по-студено лятото. То бива претенции, ама....
Ето го поредния успех след 40кв.м. общи части - 1,5 коефициент за магазини. Честито!

А кой се изсмя на моите 5-6% обещетение?
Г-н Петко, да бяхте казал, че не ви обещетяват до ключ. Ама и до тапа пак ви е много! Поздрави!
Re: Суперфикция
02-04-2010 - 01:05:38
Quote
Petko_S
Quote
Zrfv


Проблемът с шума в централните части се бори най-ефективно със спане на затворени прозорци целогодишно. Вече има достатъчно качествени дограми, които да изолират ефективно шума. Просто трябва и едно климатиче за през лятото. Това е концепцията, която използвам от години вече и нямам никакви проблеми winking smiley

Стаите в това разположение (югоизток - югозапад) са между 11 и 14 м2 (дневните трактове са двойно по-големи). В случая шума от улицата не е чак такъв проблем, защото е повече или по-малко монотонен. Проблем са подпийналите компании, които се прибират през лятото от Морската градина. Има и друг проблем - не мога да спя на затворено. През лятото отварям прозореца, през зимата вратата на стаята. В същото време жена ми е категорично против климатик да работи през нощта. Съжалявам, че занимавам форума с подобен офтопик, но това предполагам не е само мой проблем. Ясно ми е, че в моя случай идеална ситуация няма, но ми е важно да изработя някакви приоритети, за да не се укорявам много впоследствие, когато вече няма да бъде възможно да бъде направено каквото и да е. Т.е. какъв следва да бъде акцентът. Гледка или спокойствие, повече топлина през цялата година или повече хлад през курортния сезон, нещо, в което ще се чувствам по-добре или нещо, което би имало по-голяма стойност при евентуална продажба, жилищна площ или магазин при силен автопоток и слаб човекопоток?

Те това е въпрос на личен избор. Винаги опира до него.
Какъвто и съвет да Ви дадат колегие, личният избор ще си е изцяло Ваш. Така че - това, което хрумва на човек на първо четене, обикновено е вярното. Опа, и тука влязохме във философски категории...
Re: Суперфикция
02-04-2010 - 07:02:50
Quote
Zrfv
Мога да онагледя тезата си като дам линк със снимки от обява за апартамент с подобна панорама, ако авторът на темата е съгласен smiling smiley

И на мен ще ми бъде интересно да видя каква панорама се открива при +11, +13, а и по-високо, защото апартаментът ни в момента е на третия етаж и липсва подобна перспектива.
Re: Суперфикция
02-04-2010 - 07:12:24
Quote
scbfc

А кой се изсмя на моите 5-6% обещетение?
Г-н Петко, да бяхте казал, че не ви обещетяват до ключ. Ама и до тапа пак ви е много! Поздрави!

Като казвам минус 4% при до ключ нямам предвид от 12, а от 48. Т.е. 11% от РЗП-то.
Re: Суперфикция
02-04-2010 - 07:33:59
Quote
Imotko
Важно е да се знае по проект какво се водят-ателиета, тавани или складове /често заради КИНТ-а/ или какво.
Ако вземате апартамент с голяма, над 15 кв.м., тераса, не бива нейната площ да се смята при пресмятането на обезщетението като жилищна площ, нищо, че влиза по ЗУТ в общото РЗП на сградата. Смятайте я като 50% на жилищната площ. Инвеститорът ще иска да я смятате като 50% и при определяне на общото РЗП, на базата на което ще се определят Вашите 12%. Успех.

На първия тавански етаж се водят, както се водят и останалите жилищни площи - стая, дневен тракт, баня и тоалетна. На втория тавански - стая за работа, стая за почивка, бани и тоалетни. По въпроса за хидроизолацията обаче и на първия тавански изниква същия проблем, защото и вторият тавански има тераса, която е над стаите. В тази връзка още един въпрос. От вътрешните страни, т.е. не откъм улиците, след третия етаж площта намалява. При балкони на 14 и нещо (сигурно това има отношение към онези 15 м2, за които сте писали) около 70-80 см в дължина от 10 метра стаите остават под тераса, независимо че отвесно се покриват от горния балкон. Въпросът ми е дали това е в състояние да създаде същия проблем? Като хидроизолация или топлоизолация с поява впоследствие на мухъл.
Re: Суперфикция
02-04-2010 - 08:21:29
Quote
scbfc

Ето го поредния успех след 40кв.м. общи части - 1,5 коефициент за магазини. Честито!

Аз затова и зададох моите въпроси. Да знам какво трябва да правя, така че тези 40 кв.м. общи части да се отнасят към 200 м2 жилищна площ, а не към 90. Що се отнася до магазина и за него получих компетентни и полезни за мен съвети. За което благодаря.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-02 08:22 от Petko_S.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход