Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Суперфикция

Публикувано от Petko_S 
Re: Суперфикция
30-03-2010 - 22:40:23
Не сме решили ние. Такава е тежката дума на софийските инвеститорски интереси. ПОне аз с такова впечатление съм останал от писанията във този форум.
Но нека се придържаме към темата, че ми се струва интересна - сякаш досега не е била развивана такава.
Re: Суперфикция
30-03-2010 - 22:43:31
Quote
Zrfv
Quote
Petko_S
Ми тогава поне не говерете за пазарни условия. Защото тези проценти не са се появили заради вашата теория. В която всичко се върти около това, че собствениците са много алчни, а инвеститорите много глупави.

Явно не си четете списъка с лични съобщения winking smiley

Видях го. И ви отговорих.
Re: Суперфикция
30-03-2010 - 22:50:33
Quote
Imotko
А защо решихте, че само в безценната ви Варна собствениците са алчни? Елате да видите в София по 200% обезщетения за малки дялове и тогава говорете. Има много да учите.

Аз съм софиянец, но Варна наистина ми е безценна, не само защото жената е оттам. Понеже не виждам да имате още теория (като приятеля по-горе) да ви попитам. Срещу какво като квадратура бихте заменили 200 м2 ЧЖП старо строителство, тавани сериозно над 3 метра, трима съседа, градина 400-500 м2, камини и т.н. и то на място, от което към всичко по-интересно във Варна си ходя пеша?
Re: Суперфикция
30-03-2010 - 22:55:03
Quote
Zrfv


Явно не си четете списъка с лични съобщения winking smiley

Май съм се повторил, докато гледам мача.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-30 23:00 от Petko_S.
Re: Суперфикция
30-03-2010 - 23:27:54
Аз за нищо, но ти явно искаш да живееш в апартамент. smiling smiley
Re: Суперфикция
30-03-2010 - 23:58:24
Quote
Boby
Аз за нищо, но ти явно искаш да живееш в апартамент. smiling smiley

И аз не искам. Някои обстоятелства ни принудиха. Не обаче и срещу 5-6 процента от РЗП-то, както си мисли, че е нормално теоретикът тук. Накратко и с 48 процента сме прекарани. Тези, дето вече се изнесоха от това място и ние, дето държим на него, защото за нас по-хубаво от него във Варна няма. Обаче засега нито знаем какво точно ще получим, нито знаем дали изобщо ще бъде вдигнато нещо там.
Re: Суперфикция
31-03-2010 - 00:01:35
Явно не сте ми чел и без това малкото поустове. Не можете да говорите за пазар при положение, че очевадно сте оказали натиск върху някого. Сега ви се връща. И тук следва да приключим с теориите, тъй като закона гласи:
"На всяко действие има равно по големина противодействие."
Re: Суперфикция
31-03-2010 - 00:11:54
Quote
Boby
Аз за нищо, но ти явно искаш да живееш в апартамент. smiling smiley

Ерго и това е апартамент, само че е един на цялата плоча в четириетажна сграда. Според теоретиците на първоначалното натрупване на капитала 5-6 процента от 3000 м2 РЗП. Ново строителство.
Re: Суперфикция
31-03-2010 - 00:25:24
Quote
scbfc
Явно не сте ми чел и без това малкото поустове. Не можете да говорите за пазар при положение, че очевадно сте оказали натиск върху някого. Сега ви се връща. И тук следва да приключим с теориите, тъй като закона гласи:
"На всяко действие има равно по големина противодействие."

Чел съм ги ама какво от това? Първо, не бяхме в ситуация да оказваме натиск. Второ, пазар е, защото касае всичко в този регион, т.е. не сме само ние лошите. Трето, понеже точно такива като вас най-много държат на пазарни правила, капитализъм и т.н. ами нека нещата да се диференцират. Нека да има зони, в които да се продава скъпо (центъра) и такива, в които да се продава евтино. Справедливо е. Ако пък мислите, че не е, че 200 квадрата старо строителство и двор в центъра следва да се разменят за 150 м2 РЗП ново строителство, дайте личен пример. Придобийте нещо такова и го разменете както предлагате. Защото ако го няма това, останалото са празни приказки. Аз поне мисля така.
Re: Суперфикция
31-03-2010 - 00:36:56
Защото от толкова мислене сте я докарал до момент, в който ви предлагат апартамент с 40 кв.м. общи част. Нека бъдем честни, вие пестите част от истината. Ако ще и имота ви да е на центъра на планетата, но в България, 50% обещетение никой няма да ви даде. Било е преди, но дори тогава не е било 50%. Спомням си добре годините, когато даваха 40%, но тогава беше много години назад. Успех!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход