Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Суперфикция

Публикувано от Petko_S 
Re: Суперфикция
30-03-2010 - 17:57:18
Quote
Zrfv
Quote
Petko_S

Цялата история ми звучи малко странно и като цяло доста объркано smiling smiley
Аз бих ви посъветвал да сметнете колко квадрата от всеки етаж ви се падат с вашите 12%.

Специално за партера коефициентът зависи най-вече от търговското изложение на имота. От дадения ви процент на мен ми говори, че е някъде в идеалния център, клонящ към широк, но коефициент 1.5 за партера пък ми навявам мисли, че мястото не се радва на голям човекопоток'

Срещу нас е Морската градина. Човекопотокът не е много голям, но за сметка на това автодвижението е силно и според мен е подходящо за някой, който ще го види и впоследствие ще отиде там. Последните етажи са жилищни, с големи тераси и от тях се открива впечатляваща гледка. Имало е случаи, когато съм бързал за тенис и съм отивал до Дружба за по-малко от 10 мин. Когато в Морската градина предстои някакво събитие съм имал чувството, че цяла Варна се опитва да паркира на нашата улица. Строителят-инвеститор в продължение на няколко години изкупи останалите дялове по един или друг начин така че в момента нашите 12% едва ли му тежат толкова. Още нещо - не бих заменил нашето местоположение, с което и да е друго от Гръцкия квартал.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-30 18:33 от Petko_S.
Re: Суперфикция
30-03-2010 - 18:10:04
Quote
Zrfv
Първият етаж (първи жилищен, не партер) е с най-нисък коефициент. Жилищни етажи 3, 4, 5 би трябвало да са с по-висок от 5 и 6 и т.н.

И понеже плановете току що излязоха, ще ми бъде изключително полезно да чуя вашия съвет какво да избера. Гледката от апартаментите разположени на югоизток, югозапад е най-атрактивна (над определен етаж), но от тях инвеститорът е склонен да ни даде само един. Там обаче е и най-шумно и най-мръсно особено през лятото, когато ние ходехме там. По тази причина и аз се спрях на вече посочения апартамент с 85 м2 жилищна площ, разположен на югоизток и североизток, на шестия етаж, за да съм над нивото на съседните сгради. На таван 1 и на таван 2 обаче също има апартаменти с големи тераси, но са скосени и това не ми допада. Благодаря предварително за съвета.
Re: Суперфикция
30-03-2010 - 18:22:43
Quote
Imotko
В една друга тема бях писал наскоро, че такива незастроени "навреме" имоти все още се намират на добри места в София, Варна и в други градове, като всички чакат да се върне печатницата за пари, защото от невъзможност или от глупост не са реагирали да застроят парцелите си по време на бума.

Не ги застроихме, защото в продължение на години водихме дела. Ако ги нямаше тези дела обаче, най-вероятно изобщо нямаше да строим сега.
Re: Суперфикция
30-03-2010 - 18:42:52
Quote
scbfc
Много ви е дал, колега. В пазарни условия би следвало да получите не повече от 5-6% от РЗП-то. Във вашия случай получавате обещетение от 50%. Или аз греша някъде или сте се захванали с пишман инвеститор.

При 200 м2 апартамент ЧЖП, който с козметични ремонти спокойно щеше да издържи още 200 години и 25% от дворното място вие наистина ли си мислите, че 5-6% от РЗП-то са в състояние да ни удовлетворят? Барабар с бабата.
Re: Суперфикция
30-03-2010 - 19:51:26
Което категорично потвърждава теорията ми.
What goes around comes back around.
Re: Суперфикция
30-03-2010 - 20:07:46
Quote
scbfc
Което категорично потвърждава теорията ми.
What goes around comes back around.

Браво. И нека приключим с това. Мен ме интересуват практическите последици от един казус, а не Вашите теории, които сте убеден, че са потвърдени по някакъв начин. Някои вършат нещо, а други теоретизират. За съжаление в много отношения и аз се явявам от вторите.
Re: Суперфикция
30-03-2010 - 21:26:59
Теориите за вечния кръговрат и неоправдано високите проценти обезщетение за Варна са сред фундаменталните движители на прогреса в този форум.
Re: Суперфикция
30-03-2010 - 21:42:24
Quote
Zrfv
Теориите за вечния кръговрат и неоправдано високите проценти обезщетение за Варна са сред фундаменталните движители на прогреса в този форум.

Ми тогава поне не говерете за пазарни условия. Защото тези проценти не са се появили заради вашата теория. В която всичко се върти около това, че собствениците са много алчни, а инвеститорите много глупави.
Re: Суперфикция
30-03-2010 - 22:04:18
Quote
Petko_S
Ми тогава поне не говерете за пазарни условия. Защото тези проценти не са се появили заради вашата теория. В която всичко се върти около това, че собствениците са много алчни, а инвеститорите много глупави.

Явно не си четете списъка с лични съобщения winking smiley
Re: Суперфикция
30-03-2010 - 22:27:20
А защо решихте, че само в безценната ви Варна собствениците са алчни? Елате да видите в София по 200% обезщетения за малки дялове и тогава говорете. Има много да учите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход