Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Суперфикция

Публикувано от Petko_S 
Re: Суперфикция
02-04-2010 - 09:22:40
Ето снимки от сходната панорама:





На И/ЮИ гледката ще е нещо подобно, даже ще се вижда повече от входа на пристанището и 'Галата' и като цяло ще е по-панорамна, защото надморската височина при колегата ще е с около 20 - 30 м по-голяма winking smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-04-02 10:16 от Zrfv.
Re: Суперфикция
02-04-2010 - 10:29:28
Quote
scbfc

А така продължавай да го натискаш в л...ната! Никой няма да ти сметне терасите на 50%! От една страна съчувствам на горкия инвеститор, от друга искрено почвам да се забавлявам с темата, особено като чета как ще му е по-топло зимата и по-студено лятото. То бива претенции, ама....
Ето го поредния успех след 40кв.м. общи части - 1,5 коефициент за магазини. Честито!

А кой се изсмя на моите 5-6% обещетение?
Г-н Петко, да бяхте казал, че не ви обещетяват до ключ. Ама и до тапа пак ви е много! Поздрави!

Господине, тук обсъждаме един конкретен казус, а не някакъв морелен проблем. Накратко казано - това не е "другарски" съд.
В тази съвсем обикновена ситуация, Вие се опивате да пласирате злобата си по адрес на човек, чието имотно състояние Ви дразни.
Моят съвет е да работите повече и по-малко да злобеете. Така ще имате много по-голям шанс да натрупате средствата, които биха Ви позволили да придобиете желаните имоти!
Хайде, успокойте се - Великден иде!
Хубав празникsmiling smiley
Re: Суперфикция
02-04-2010 - 10:38:49
Quote
ivorad
Quote
scbfc

Г-н Петко, да бяхте казал, че не ви обещетяват до ключ. Ама и до тапа пак ви е много! Поздрави!

Господине, тук обсъждаме един конкретен казус, а не някакъв морелен проблем. Накратко казано - това не е "другарски" съд.
Хайде, успокойте се - Великден иде!
Хубав празникsmiling smiley

Подобни реплики изобщо не ме притесняват. Не съм специалист и за това търся помощ. Получих полезни съвети в по-голяма степен, отколкото се надявах (включително и от вас), за което съм безкрайно благодарен. И нека наистина има повече празници - и в празници, и в делници. Поздрави.
Re: Суперфикция
02-04-2010 - 10:44:11
Quote
Petko_S


Още един въпрос в тази връзка, защото говорим за тази част на сградата. Като на шестия етаж, под първия тавански етаж, се появи проблем, на кого е той? На шестия етаж или и на таванския над него с тераса с ширина 2.5 метра, над 20 квадрата? Също така таванските етажи с какъв коефициент са към останалата жилищна площ, включая и атрактивната, в случая, панорама?

1. Всички площи, изпълняващи функцията на покривна конструкция, в т.ч. - тераси, се отнасят към нея. Т.е. - те са общи части. Преведено - поддръжката и разходите за нея са обща грижа на съсобствениците на сградата.
На практика, поради неуредици в законовата уредба и немарливото практикуване на съсобствеността, грижата по поддръжката на терасите ляга върху главите на преките потърпевши......
Проблемът е в огромните разходи по санирането на една протекла тераса - за около 20 кв , ремонтит означава:
- разбиване на покритието и подложната замазка;
- изхвърляне на поне 2 куб.м. боклук / тегло между 4 и 7 тона!/;
- полагане на нова ходроизолация;
- нова замазка / 4-7 тона в обратната посока/;
- нов финиш;

Като се добави към това, че за няколко седмици и животът на собствениците на двата апартамента ще бъде отровен, сами разбирате каква галимация е всичко това....

2. Както вече Ви казах, определянето на коефициентите на съотношенията на различните видове площи се определя в специална клауза на договора. Нормално, за тавански етажи с добре премерена скосеност, коефициентите са около 0,8. Ако скосяванията са критични - може да се падне до 0,6. При лускозно изпълнение, големи площи и особена атрактивност на панорамата, коефициентът може да надхвърли 1.
Всичко е въпрос на оценка и договаряне.
Re: Суперфикция
02-04-2010 - 10:46:31
Quote
Zrfv
На И/ЮИ гледката ще е нещо подобно, даже ще се вижда повече от входа на пристанището и 'Галата' и като цяло ще е по-панорамна, защото надморската височина при колегата ще е с около 20 - 30 м по-голяма winking smiley

Предполагам, че при нас нависоко ще се виждат и повече пешеходни зони + някои емблематични за централната-курортна част постройки, които се виждат и сега. Интересно при въпросните снимки каква е височината над кота 0?
Re: Суперфикция
02-04-2010 - 11:06:47
Ще се виждат, да winking smiley Ако имате възможност на даден етап, качете се на покрива на сегашната сграда, което трябва да Ви даде гледката от 5-ти етаж и сам ще се убедите.
Гледката от снимките мисля, че се падаше от 6-ти етаж (5-ти жилищен), т.е. около 16 м, но по-важно е отчитането на денивелацията м/у Вашия и имота на снимките - вие сте на по-високо, а парцелът на имота от снимките е на около 20-ина метра надморска височина.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-02 11:10 от Zrfv.
Re: Суперфикция
02-04-2010 - 17:33:35
Моля, моля. След като не сте запознат с моето имотно състояние е по-добре да не правите подобни изказвания.
Re: Суперфикция
02-04-2010 - 20:17:03
А за панорамата какво мислите? Струва ли си риска да имаш тераса над тавана си?
Re: Суперфикция
03-04-2010 - 10:32:20
Quote
Zrfv
А за панорамата какво мислите? Струва ли си риска да имаш тераса над тавана си?

Ако въпросът е към мен - моят отговор е твърд - никога не бих избрал подобен апартамент, каквато и гледка да се открива от него!
Причината - ами в основното ми жилище имам тераса от 48 кв.м., гледаща към Витоша. Тя е покрив над хола и кухнята над комшията. Преди три години му протече и докато докараме до строителния сезон жилището му се превърна в кочина. Ремонтът / само на терасата!/ излезе някъде около 10 000, плюс един месец строителна мръсотия. Разбира се - поех своя дял от разходите, имах и прилична застраховка. За мен нямаше особен проблем, но за милия ми съсед.......Нещата бяха оправени във възможно най-бързите срокове, но това бе така, защото имах добрата воля да се включа, а и парите не бяха проблем. Сещате ли се какво би станало при лоши взаимоотношения със собственика отгоре или някакво безпаричие?
Сега разбирате защо съм толкова резервиран!
Ако ще е панорама - само мансарда. Покрив, а не тераса над главата!
Re: Суперфикция
03-04-2010 - 10:53:23
Бре!!! Чувал съм много за недостатъците на покривните тераси, но винаги съм си мислел, че се касае по-скоро за по-скъпа и по често налагаща се поддържка и, ако са налице необходимите материали и технологии за правилно изпълнение, би трябвало да се обезпечи достатъчно дълъг период на безпроблемно ползване.
Лично моя отколешна мечта е да имам тераса с гледка, но при вида на суровите факти...не знам дали бих се отказал, но наистина бих премислил добре.
В крайна сметка нещата опират не толкова до разходите по ремонта на течаща тераса, колкото до междусъседски взаимоотношения, което би трябвало да е и основното притеснение.
БТВ, ivorad, бихте ли казал за какъв тип застраховка става дума във Вашия случай?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход