Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Суперфикция

Публикувано от Petko_S 
Re: Суперфикция
01-04-2010 - 19:15:29
Вземи си на петия етаж, а ако над шестия няма много тераси-на шестия. За магазин си помисли, защото ако ще го даваш под наем, може магазинът да се отдаде по-лесно и за относително по-висок наем от апартамента. Много зависи от мястото.
Re: Суперфикция
01-04-2010 - 19:25:33
За конкретния случай си мисля, че апартамент ще се отдаде много по-лесно под наем, отколкото магазин.
Re: Суперфикция
01-04-2010 - 19:34:39
Quote
Imotko
Вземи си на петия етаж, а ако над шестия няма много тераси-на шестия. За магазин си помисли, защото ако ще го даваш под наем, може магазинът да се отдаде по-лесно и за относително по-висок наем от апартамента. Много зависи от мястото.

Ето защо човек трябва да се съветва винаги с по-компетентни в подобни ситуации! Този момент с терасите отгоре нито го бях срещал, нито се бях замислял. Над шестия има тераси, които са 21 м2 на североизток и 28 м2 на югоизток. Този момент с терасите на какво влияе? На топлоизолацията ли?

Що се отнася до магазина той е ъглов, но както вече писах, там човекопотокът не е силен. Силен е автопотокът. В същото време ще граничи и с по-голям обект, който ще надхвърля 100 квадрата. В момента е обозначен като кафе, но знае ли човек за какво може да се използва. В същото време голяма част от обектите в сградата, обозначена като сграда със смесено предназначение, са предвидени за офиси.
Re: Суперфикция
01-04-2010 - 19:39:11
Quote
Zrfv
За конкретния случай си мисля, че апартамент ще се отдаде много по-лесно под наем, отколкото магазин.

Ивеститорът ни сподели, че има идея в този участък да изгради пешеходен надлез. Не знам дали е в състояние да го направи, но ако все пак успее как смятате, че това е в състояние да повлияе на перспективата за магазин там?
Re: Суперфикция
01-04-2010 - 20:04:32
Пешеходен надлез би променил до известна степен нещата, но доколко е възможно и осъществимо това...
Не мисля, че за инвеститора е изгодно да влага средства в подобно съоръжение. даже ми е трудно да си представя как би изглеждало то. На мен не ми се струва реалистично.
Това просто негова идея ли е или се е допитвал до общината?
Re: Суперфикция
01-04-2010 - 20:37:30
Quote
Zrfv
Пешеходен надлез би променил до известна степен нещата, но доколко е възможно и осъществимо това...
Не мисля, че за инвеститора е изгодно да влага средства в подобно съоръжение. даже ми е трудно да си представя как би изглеждало то. На мен не ми се струва реалистично.
Това просто негова идея ли е или се е допитвал до общината?

Негова идея е, а с общината дали се е допитвал не знам. Във всеки случай от личен опит знам, че Морската градина в тази част има нужда от нещо подобно, а той вероятно би спечелил от това, защото може би ще бъде по-лесно да си продаде офисите.
Re: Суперфикция
01-04-2010 - 21:02:37
Quote
Zrfv
Пешеходен надлез би променил до известна степен нещата, но доколко е възможно и осъществимо това...
Не мисля, че за инвеститора е изгодно да влага средства в подобно съоръжение. даже ми е трудно да си представя как би изглеждало то. На мен не ми се струва реалистично.
Това просто негова идея ли е или се е допитвал до общината?

Още нещо. Едва ли подобно съоръжение е много скъпо. Например такова има в София, в Младост 1А, при ХМС, включително и с асансьор за инвалиди. То облекчи много трафика в тази част. В нашия случай не е важен толкова трафика, колкото спокойното преминаване през булеварда.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-01 21:03 от Petko_S.
Re: Суперфикция
01-04-2010 - 21:05:28
Quote
Petko_S
Quote
ivorad
2. След сверките на табличните данни с окрупнената сметка, следва да направите едно просто нещо - да пресметнете 12% от ВСЕКИ етаж, включително мазета, партер и тавани. Те са Ваша собственост.
3. Ако го нямате изрично записано в ПД - на третата стъпка следва да уговорите коефициентите на съотношение на квадратурите на отделните типове застройка / избени помешения, магазини, жилища, коридори, тавански и пр./, като за репер "1" / 100%/ се приеме кв.м. от жилищните етажи. Само за ориентация - към настоящия момент търговските площи се оценяват с кефициент някъде между 1,3-2,5 . Преведено - 1 кв.м. търговска площ се оценява съпоставително на 1,3 до 2,5 кв.м. жилищна и обратно, 1 кв.м. жилищна се оценява като (1.100)/(130-250) кв.м. търговска. Мазетата са с коефициент между 0,25 и 0,50, таванските - между 0,6 и 0,8. В някои случаи се въвежда и "коефициент на етажност", т.е. - съотношения на отделните етажи според потребителската им стойност.
Записвате постигнатото споразумение като анекс към ПД.
.

В ПД е записано, че притежаваме 12% от площите под кота 0 (паркоместа и мазета) и 12% над кота 0. Таванските етажи (два) са също апартаменти, те са с най-големите тераси и от тях се открива гледка към Морската градина, центъра на Варна и морето. В този ред на мисли искам да ви попитам следното. След като проявихме претенции към магазин с размер 40 м2 (отговарящ приблизително на нашия процент) инвеститорът-строител ни информира, че той трябва да бъде умножен с коефициент 1.5. При положение, че това е в противоречие с изказаната от вас практика, защо той го прави и как ние следва да подходим в преговорите, за да защитим нашия интерес?


Ако в ПД няма изричен специален запис за търговските площи, то към тях следва да се приложи общото правило за 12%. Т.е. - пресмятате величината на тези 12% търговаска площ в кв.м., а после съпоставяте с квадратурата на магазина, който Ви устройва.
Ако тя е по-малка, имате две възможности - да доплатите квадратурата, която не Ви достига по цени, за които сте се споразумели с инвеститора, или да предоставите по 1,5 кв.м. за всеки квадратен метър над полагащите се от Вашата партида "жилищна площ".
Ако площта на магазина е по-малка от дела Ви - можете да бъдете овъзмезден или с цената им по споразумение, или с жилищна площ в съотношение 1,5:1.
Re: Суперфикция
01-04-2010 - 21:09:47
Quote
Petko_S
Quote
Imotko
Вземи си на петия етаж, а ако над шестия няма много тераси-на шестия. За магазин си помисли, защото ако ще го даваш под наем, може магазинът да се отдаде по-лесно и за относително по-висок наем от апартамента. Много зависи от мястото.

Ето защо човек трябва да се съветва винаги с по-компетентни в подобни ситуации! Този момент с терасите отгоре нито го бях срещал, нито се бях замислял. Над шестия има тераси, които са 21 м2 на североизток и 28 м2 на югоизток. Този момент с терасите на какво влияе? На топлоизолацията ли?


Абсолютно точен съвет от страна на колегата!
Основният проблем с големите непокрити тераси е хидроизолацията. Както и да се изпълни, рано или късно протича. Това може да Ви отрови живота вбъдеще.
Огромни дертове може да създаде и калпава топлоизолация : тогава и без течове кондензът и влагата Ви са осигурени.
Изберете непременно апартамент, който е -1 етаж под онези, над които има големи тераси!
Re: Суперфикция
01-04-2010 - 21:17:20
Quote
ivorad
Quote
Petko_S


Изберете непременно апартамент, който е -1 етаж под онези, над които има големи тераси!

Благодаря ви много за съвета. А как стои въпросът с таванските етажи. Оттам гледката е най-добра, терасите са най-големи, но стените скосени и стаите в голяма част под покрив?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход