Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Купувам парцел около София – но къде точно?

Публикувано от malka_kushta 
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
05-02-2010 - 14:55:35
Quote
dedo Mrazzz
За цената на парцелите не мога много да коментирам, защото нямам намерение нито да продавам, нито да купувам. Но 100-те Е са средна офертна цена и ако попаднеш директно на човека дето са му реституирали земите а не на купил 2005 г. "инвеститор" можеш добре да се попазариш и примерно да слезеш на 50-60 Е. В това съм сигурен, защото познавам реститут с 50-на декара земи, от които 20-на са в стоителни граници на населено място. Такива продавачи биха се догоговаряли и може да се свали цената драстично при преговорите. Той казва, че за цени ще говори, когато види купувача. Оставил е брокерите да сложат "реалните" цени за раьона и така.

Въпросът е да намериш нещо дето ти харесва и да знаеш как да водиш преговори. На брокер изобщо не разчитай. Вдигай си гъза и ходи да гледаш на място, питай съседи дали се продава нещо в района и говори директно със собствениците. Пред комп-а нема да стане работата. На място ще получиш и инфо за евентуални проблеми с ток, вода, достъп и т.н.

Разбира се всичко зависи как ще поднесеш нещата при преговорите и дали ги умееш тея работи. Познавам и друг реститут, който продаде 3 дка. на Цариградско до Тойота за около 2 млн. Е. *bow* *ok* Ама там купувачите бяха английски инвестиционен фонд и при преговорите пратиха някакви адвокти и дедото каза щом са толкова голяма работа или да си плащат или да си гледат работата. И те си платиха *drunk* и дедката сега е милионер в евро. Смех

Предлагам да не се агитираме за цена на земя за къща около София, като се ограничаваме с битовизмите Ток, Вода, Канал и Асфалт.

Ходих да видя на един човек къщата в Иваняне. Първото, което той ми каза беше, че преди да купи мястото, когато е застанал на него /когато още къща не е имало/ е усетил мястото, като своя земя. И действително мястото му е страхотно. Красиви изгледи в четирите посоки, ширина на погледа, лек наклон към улицата … завидях му на избора. Всяко решение за собствено място е свързано с емоцията, която ще те кефи години наред през всеки от четирите годишни сезона. Така че 100 евро на метър могат да изглеждат много за едно място, и малко за друго.

Разбира се че ТВК са важни, но само от финансова гледна точка и с тях се приключва веднъж – за винаги. Отделен въпрос е и площта на мястото. Мястото на тоя човек от Иваняне беше 450 квадрата. А аранжировката на дворчето му – като кипра мома.Така че и инвестицията му за място не беше голяма и едва ли поглъща много време за поддържане.

Та важното, което исках да кажа е, че дали много над 100 евро или много под 100 е готов човек да брои за мястото зависи от усещането за бъдещи положителни емоции. Който казва, че емоциите не струват пари – се лъже. А дали ще пропътуваш 10 или 20 километра до центъра на столицата – трябва да ти е все тая, когато си решил да имаш къща извън пределите на големия град…

Дедо Мразззз, де го рестетута с 20-те декара в строителни граници? Поне посока ми кажи, ако не си оторизиран за повече, пък аз ще си го издиря...
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
05-02-2010 - 15:25:39
Quote
iiujen
Първото, което той ми каза беше, че преди да купи мястото, когато е застанал на него /когато още къща не е имало/ е усетил мястото, като своя земя. И действително мястото му е страхотно. Красиви изгледи в четирите посоки, ширина на погледа, лек наклон към улицата … завидях му на избора. Всяко решение за собствено място е свързано с емоцията, която ще те кефи години наред през всеки от четирите годишни сезона. ...

Тук си абсолютно прав. Докато не видиш и усетиш мястото няма смисъл да говориш за цени. Това не е като да си купиш сирене от бакалията. Решението за покупка до голяма степен е свързано с емоции и за цената в много случаи се правят компромиси или от купувача или от продавача.

Quote
iiujen
Дедо Мразззз, де го рестетута с 20-те декара в строителни граници? Поне посока ми кажи, ако не си оторизиран за повече, пък аз ще си го издиря...

Посоката е изток, юго-изток. По ОУП земите на човека са Жв и малко са в СМФ, не са масив а са отделни парцели. Част от тях вече е продал и за това не бърза с продажби на всяка цена.
*yes*Купувам парцел около София – но къде точно?
08-02-2010 - 10:15:44
*yes*Вай – вай каква е хармония настанала. Още малко и при тази разцъфнала любов ще хванем да се пона…бем малкичко…

Сега малко делово, а?

1.На информацията на Dedo Mrazzz за изток и юго-източните места – Страхотни са – признавам, но не са ми по джоба. Аз от там си почнах обиколката на Софийската яка. Долу в Кривина и Казичане има добри и по-евтини места, а и е близо до езера, което си е предимство с комари. *yes* Търся на склон, като в Герман и Лозен нещо под 100-те евро на метър в регулация и на асфалт, но със същите природни дадености и качество – така че да ми трепне сърцето, както се каза тук. Имам две - три решения за по около половин декар на южен склон на Стара Планина, но не мога да се престраша и ще пообикалям още. Въпроса стои комплексно – бюджета ми за инвестицията трябва да стигне и да хартише, за да е достатъчен, а не да направя недостроена, недоизмазана, рушаща се къщичка, на каквито тъжни гледки се нагледах около София.

2.Числото 45-50 лева на квадрат – отдавна ми звучи странно. Попадам на оферти 400 – 500 лева за традиционно и сухо изграждане на метър РЗП/разгъната застроена площ/ до ключ – не на Шпакловка и Замазка със или без цената на основата. А тая цена 45-50 лева на квадрат – не се връзва с известните ми порядъци. Ако някой поразнищи, какъв е продукта под това число, материални и други разходи и т.н. – ще го черпя една бира, като се постопли времето и се хванем за зелено. Пишеше някъде по форума, че преди кризата е имало плащане за труд 60-80лв/м2 и за материали 100 лева на квадрат РЗП по себестойност. Разликата над 180 лева на квадрат съдържала печалбата за предприемача. Сега след кризата, какви ли параметри ще се приемат за нормални /сиреч пазарни/?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-02-08 12:48 от iiujen.
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
09-02-2010 - 05:06:56
Гниляне, Хови Искър, Карлуково са едни мн. добри места за живеене с добре изградена инфраструктура и близост до града. Също ми харесва Панчарево и Кокаляне но май са по-скъпи с ограничена земя. А дефилето е невероятно, красиво и удобно, с добър транспорт (ЖП).
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
11-02-2010 - 02:37:12
Quote
Geto
Гниляне, Хови Искър, Карлуково са едни мн. добри места за живеене с добре изградена инфраструктура и близост до града. Също ми харесва Панчарево и Кокаляне но май са по-скъпи с ограничена земя. А дефилето е невероятно, красиво и удобно, с добър транспорт (ЖП).

Опитвам се Гето, да открия библейския смисъл в преХоръките ти …

За Гниляне е ясна иронията ти – там потъват във вода почти всяка пролет от пре-иждащия Искър …. Сигурно и за това се носи името на това село …Гниляне – щото изгниват милите от водите ...

Що се касае но Хови Искър, тайно подозиХам, че не си в грешка … Но ако го нямаше и ХИскъра, къде по Хяволите щяха да Хензат СоХиянци? А за дефилето – Гето – уточняХай се … дали за ПанчареХското или за Владайското деХилета томолиш …За Хирскъското е ясно че не се отнасяш в отХошението си ...
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
12-02-2010 - 01:54:37
Панелов, чудя се ти олигофрен ли си, комплексар ли си? Що си?
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
12-02-2010 - 12:00:41
Quote
Geto
Панелов, чудя се ти олигофрен ли си, комплексар ли си? Що си?
След като ме прати в Карлуково ...защо се чудиш?*ok*
Купувам парцел около София
19-02-2010 - 10:42:27
Купувам парцел около София.

На добра локация, на южен склон ми предлагат малък парцел, който ме устройва за една малка къща. Цената се предлага в евро на квадратен метър РЗП/разгърната застроена площ/ според визата за проектиране.

Правилно ли е офертата да е на база РЗП по визата?

Как ще се произнесат професионалистите в бизнеса на такъв подход?

Моля за мнения и препоръки.
Re: Купувам парцел около София
19-02-2010 - 10:52:28
avatar
Quote
malka_kushta
Купувам парцел около София.

На добра локация, на южен склон ми предлагат малък парцел, който ме устройва за една малка къща. Цената се предлага в евро на квадратен метър РЗП/разгърната застроена площ/ според визата за проектиране.

Правилно ли е офертата да е на база РЗП по визата?

Как ще се произнесат професионалистите в бизнеса на такъв подход?

Моля за мнения и препоръки.

На въпросът ти може да се даде адекватен отговор, след като изясниш, защо пишеш с три псевдонима, че даше си водиш диалог със себе си.

Така ще е ясно дали ще ви трябва един парцел или 3 (три!).

Но понеже най-вероятно имате парцел за продажба, въпросът ви е смешен - 10 евро на квадрат, какво РЗП, какви мераци. 10 (десет), не 100, както си мечтаете.

А проблема с разтроението на личността могат да ви го решат на ул. Искър 59
Re: Купувам парцел около София
21-02-2010 - 23:10:17
Quote
dodo2
Quote
malka_kushta
Купувам парцел около София.

На добра локация, на южен склон ми предлагат малък парцел, който ме устройва за една малка къща. Цената се предлага в евро на квадратен метър РЗП/разгърната застроена площ/ според визата за проектиране.

Правилно ли е офертата да е на база РЗП по визата?

Как ще се произнесат професионалистите в бизнеса на такъв подход?

Моля за мнения и препоръки.

На въпросът ти може да се даде адекватен отговор, след като изясниш, защо пишеш с три псевдонима, че даше си водиш диалог със себе си.

Така ще е ясно дали ще ви трябва един парцел или 3 (три!).

Но понеже най-вероятно имате парцел за продажба, въпросът ви е смешен - 10 евро на квадрат, какво РЗП, какви мераци. 10 (десет), не 100, както си мечтаете.

А проблема с разтроението на личността могат да ви го решат на ул. Искър 59

Еееех Додо, двама додовци …
Опитах да се възползвам от съвета ти, защото и на мен ми харесва да дам 10 е за УПИ ТВРК и ред други екстри, ама знайш ли кво ми се случи ве брато? Продавачът ме посъветва да си купя мокет за 10 е … или теракота на същата цена и взе че се облекчи на земята си, като продължи така:

"А ти на мокета и теракота – дори не можеш да пи...аеш. И ако искаш земя за къща – най добре си строй къщата във въздуха, а децата ти да тичат измежду колите, под смога на прашна и мръсна София."

Така съм отсвирен, драги ми Додо, двама додо, че друг път съвет не ми давай за цени… Нещо ми се види – злобничко си ситуиран или си просто мил мечтател…



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2010-02-22 12:59 от malka_kushta.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход