Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Купувам парцел около София – но къде точно?

Публикувано от malka_kushta 
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
21-12-2009 - 15:00:37
Quote
Geto
Виж сега, аз казах следното: "никога не съм виждал Банкя в бяло пременена". Това означава че никога не съм живял там за да зная как е зиме, но достатачно мн. ми харесва, че да искам да отглеждам децата си и да прекарам старините си там.
Аз като седна във влакчето и докато си изчета вестника в топла и приятна атмосфера ето ме на Централна гара, а от там на метрото до където ми трябва. С кола ми отнема около 40 мин. но в такъв град като София от общественият транспорт и ходене пеша по-хубаво няма, а и за природата е добреspinning smiley sticking its tongue out
Разбира се има още много да се желае, но къде не е така, няма идеално място на света.

Като заключение какво да кажа...., е хайде със здраве, а другото го знаете:]

*Същото важи и за дефилето.*ok*
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
21-12-2009 - 15:19:08
Ако трябва да съм откровен когато търсех парцел Искърското дефиле беше първото ми желание, много е красиво с добра инфраструктора. Също селищата в полите на Стара Планина, красота, но с училищата май е кофти.

Поздрав
Купувам парцел около София – но къде точно?
22-12-2009 - 13:09:59
ВЕСЕЛА КОЛЕДА!

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!

Нека настъпващата 2010 година да донесе
само приятни промени !

Нека всеки ден от нея бъде плодотворен в работата
и успешен в личния живот !*drink1*
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
22-12-2009 - 16:21:12
Бъдете добри, останаха още няколко дена*smiley_ahh*

И не забравяйте, че иде Рождество Христово, това с коледата е номер на търговските вериги!
*drink1*
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
23-12-2009 - 10:03:55
Quote
Geto
Ако трябва да съм откровен когато търсех парцел Искърското дефиле беше първото ми желание, много е красиво с добра инфраструктора. Също селищата в полите на Стара Планина, красота, но с училищата май е кофти.

Поздрав

Ясно стана, че така наречения „юг” е всъщност северен склон на Витоша - с произтичащия от това климатичен дискомфорт. Някой спомена и за заселилите се на тоя северeн склон „тъпчовци”, което пък е друг вид дискомфорт за човек, който е претенциозен за мястото, където живее. От това, което се изписа по темата, излиза, че по-добрите посоки за живеене около София са север и северозапад, което са южни склонове на Стара планина и дефилето на р. Искър. За западните равни пространства има резерви, но изглеждат по-добри локации от „юг” и „изток”.

След празниците ще се включа отново в дискусията.*drink1*
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
23-12-2009 - 21:55:33
Решението за къща би трябвало да зависи личностната нагласа на мераклията.
Витоша си има свойте предимства и недостатъци, Стара палнина също.

Северното изложение на Витоша, залязващото по-рано слънце отколкото в Стокхолм през декмври, течащите води през март и април от топящите се снегове, съседи като Баретата и Маргините са определено недостатък.
А сега предимствата- благодарение на Витоша София е единствената столица в Европа, а може би и не само в Европа, където 4 месеца в годината може да се практикува ски-спорт при безупречни условия с цената на 20-на минути шофиране, включително и н нощни ски. И това при положение че потенциала на Витоша е използуван на по-малко от 50%. Скопарника все още е недокоснат , а това е една по-добра и от "Стената" писта. Витоша има бъдеще и като център на делта-планеризъм. Последните фактори са от значение не само мераклиите да спортуват, но и за мераклиите да влагат.

Стара планина е ..................................................................Стара планина е раят за хората, които искат децата им да тичат по ливадите, докато те съзерцават залеза до 22:00 часа през лятото. Склоновете са ниски и полегати, стават за разходки и екскурзии на мързеливи, болни, дебели, махмурлии, стават за АТВ-та и за кросови мотори, въобще това е една топла и уютна лятна планина.

Без да се идентифицира човек що за птица е и какво търси, вероятността за грешка е огромна...
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
26-12-2009 - 21:51:18
За АТВ-та и мотори става всичко,намиращо се извън 3-4 км радиус на най-близкото РПУ...Просто нямат бензин да ходят по-далеч,нито имат средство за придвижване из поляните...и може да се кара спокойно.
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
27-12-2009 - 10:32:03
Салвадоре,
това за АТВ-та и мотори го вкючих неслучайно. Доста от заможните хора упражняват скъпи хобита, а последните спадат към тях. Наскоро даже се проведе планински мотокрос-ориентиране с ползуване на сателитна навигация в Софийска Стара планина.
София е с уникално географско разположение. На юг е алпийската и сурова Витоша с всички условия за ски, алпинизъм (на Комините) екстремно изкачване (скоростното изкачване на Черни връх) , делтапланеризъм, неставаща обаче за АТВ-та, а на север нежната , невисока, слънчева и лесно проходима Стара планина . По средата е София , усрана от "строители" - бивши и настоящи мутри, корумпирани районни и столични архитекти и откровени наивници...

The choice is your...

п.п. Гореизброените "екстри" не са задължителен аргумент , но при наличие на ресурси определено не са за игнориране.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-27 10:57 от Спиридон Тепавичаров.
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
30-12-2009 - 21:07:44
Quote
Спиридон Тепавичаров
Решението за къща би трябвало да зависи личностната нагласа на мераклията.
Витоша си има свойте предимства и недостатъци, Стара палнина също.

Северното изложение на Витоша, залязващото по-рано слънце отколкото в Стокхолм през декмври, течащите води през март и април от топящите се снегове, съседи като Баретата и Маргините са определено недостатък.
А сега предимствата- благодарение на Витоша София е единствената столица в Европа, а може би и не само в Европа, където 4 месеца в годината може да се практикува ски-спорт при безупречни условия с цената на 20-на минути шофиране, включително и н нощни ски. И това при положение че потенциала на Витоша е използуван на по-малко от 50%. Скопарника все още е недокоснат , а това е една по-добра и от "Стената" писта. Витоша има бъдеще и като център на делта-планеризъм. Последните фактори са от значение не само мераклиите да спортуват, но и за мераклиите да влагат.

Стара планина е ..................................................................Стара планина е раят за хората, които искат децата им да тичат по ливадите, докато те съзерцават залеза до 22:00 часа през лятото. Склоновете са ниски и полегати, стават за разходки и екскурзии на мързеливи, болни, дебели, махмурлии, стават за АТВ-та и за кросови мотори, въобще това е една топла и уютна лятна планина.

Без да се идентифицира човек що за птица е и какво търси, вероятността за грешка е огромна...


Без да се идентифицира човек що за птица е и какво търси, вероятността за грешка е огромна...

Много мъдро е това изречение!
Ще се опитам да го разтълкувам, надявам се автора на изречението да не възрази.

„Да се идентифицира човек, що за птица е?”
Птица ….
И тъпата патица е птица…
Не си имал в предвид животинския род, а човешкия, нали? – ясно е…
Да се идентифицира човек – остава за размисъл… Възвратно звучи...
Всеки сам да се идентифицира, спрямо обкръжаващите го индивиди. Много е лично …

„Какво търси”…
Ако знаехме, какво са търсили тъпчовците на северния склон на Витоша, можеше да реагираме правилноwinking smiley

Но тъй като /по условие/ и архитект е заложил на понятието „тъпчовци”, следва да приемем, че всички умници, които се заселиха на северния склон на Витоша /на по-малко слънце-греене, пролетни течове, спонтанни ветрове, течения и климатични недодяланости, повишени земетръсни очаквания, канализационни води по улиците, съседи със странни прякори и прочие/ са се идентифицирали. Да си стоят там тъпчовците и да не мърдат...*angel*

Остава всеки, който има желание да се дистанцира и пресели от София – в приятни и уютни места около София – да вземе своето решение.

Благодаря ти за мъдрия изказ. На мен ми помогна изключително много! А и изказването ти за топла и уютна лятна планина … smiling smiley

Желая ти весело изпращане на старата и още по-весело посрещане на Новата година. Бъди жив и здрав и щастлив там, където си избрал да живееш!
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
30-12-2009 - 21:21:03
Цитат:
> бъди жив и здрав там , където си избрал да живееш<

Весели празници и на теб , приятелю !
С две думи казано, май мога да живея навсякъде, където си поискам между Вакарел и Сливница и между Драгалевци и Локорско.....но... както се разбрахме вече , трябва да си наясно що за птица си.

Успех!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход