Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Анонимен потребител
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
18-02-2009 - 11:59:57
Естествено, че няма ангажимент от страна на АНИ, ако купувачът не и е възложил нищо.

Идеята е купувачът сам да си избере кой да го представлява и да му плати, а не АНИ на купувача да го прави автоматично клиент.
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
18-02-2009 - 12:11:33
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Естествено, че няма ангажимент от страна на АНИ,
> ако купувачът не и е възложил нищо.
>
> Идеята е купувачът сам да си избере кой да го
> представлява и да му плати, а не АНИ на купувача
> да го прави автоматично клиент.


Хи,хи! Сега стана точно както го искаше- нямаш ангажимент към АНИ, тя нищо не прави за теб, плащаш на адвокати и други специалисти, но съвсем безропотно си плащаш и 6% на АНИ- ей тъй, за сините очи на работещите в нея..... :} :}
И си горд, че не си клиент.......... :]
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
18-02-2009 - 12:12:50
avatar
не съм фен на Адрес, но според мен добре си играят картите.
за да вземеш комисион от продавача трябва да имаш договор с него. Всички знаем че само големите посредници сключват такива договори с продавача предварително. Другите преписват обяви и после, като заведат клиент почват да искат процент и обикновенно, го начисляват в цената smiling smiley тъпо нали?

Според мен по този начин Адрес мачкат малките агенцийки - преписвачи smiling smiley
viv
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
18-02-2009 - 12:58:29
Проблема е, че купувача си плаща комисионната, тъй като тя му се начислява предварително в обявената цена. Втори път, същият този купувач, си плаща на адвокат или АНИ, за да може да му защитава интереса, защото според Адрес: "Купувача не е техен клиент. Те работят за продавача, който им плаща 6%, взимайки ги от джоба на Купувача". Да не говорим, че по-уязвимата страна е купувача, а не продавача. Продавача си получава парите и изчезва, а за купувача остава един имот с недай боже доволен брой тежести - ипотеки, запазени права на ползване, самонастанили се..... и да не изброявам всичко възможно. Така вече се надявам да си отговорите, защо рекламата на Адрес е нелоялна. Пък и по тази схема аз сметнах, че купувача заплаща 6% комисионна + хонорар на някой да му защитава интересите.
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
18-02-2009 - 13:29:13
Какво ще се получи, ако всичките тези малки агенции, които се гласят да затворят започнат да работят на 1,5 или на 1% от страна по сделката. Как тогава тези с "0% от купувача" ще си плащат наема на скъпите офиси, как ще си избиват кредитите за ремонтите, как ще си плащат франчайзинга, как ще оцелеят?
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
18-02-2009 - 13:44:44
Паламуд-Ако АдреЗЗЗ ,мачкаше тези ани ,които преписват обяви ..,щях да съм най-големият им фен..Но това са пълни глупости..АдреЗЗЗЗ първо не мачкат никой ,само еб.....ат пазара ,докато не затворят поредният си офис..,може би още седмица и всичко ще отмине..Второ повечето АНИ подписват Договори..(говоря за ДЕЙСТВАЩИ АНИ), а не за дом. брокери ..и вуйни.Освен това принципа е следният -3% за продавача и +3% за купувача...ТОВА Е.. *bow*
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
18-02-2009 - 13:58:12
avatar
Broki Написал:
-------------------------------------------------------
> Какво ще се получи, ако всичките тези малки
> агенции, които се гласят да затворят започнат да
> работят на 1,5 или на 1% от страна по сделката.
> Как тогава тези с "0% от купувача" ще си плащат
> наема на скъпите офиси, как ще си избиват
> кредитите за ремонтите, как ще си плащат
> франчайзинга, как ще оцелеят?


Малките агенции могат да си го позволят, но нямат ресурс да разяснят на купувачите измамата на Адрес. Както видяхме- платили са хиляди левове за 3 седмична реклама само в този сайт. Разчитат на изненадата...........
Мисля си, ако във всяка оферта се включи кратко разяснение, дали няма да е полезно?
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
18-02-2009 - 14:21:14
Камелия -Повечето ани разясняват достатъчно...е има какво да се желае..Адрезззззз не могат да работят добре .АдреЗЗЗ са само едно име ...и разни фрайнчайзи ..Всеки "Румънски ченчаджия"който си плати става от АдреЗЗЗ?И ТОВА КОЕТО ПРАВЯТ тези които дават франчайза е Улигофренски опит да "затворят"пазара.и да се спасят или да лапат кинти от фрайнчайзи..Според мен те са много добри администратори и безумно некадърни брокери..За това разчитат на масирана реклама..3 седмици...плах опит за пазарна инванзия..и пук поредният фрайнчайз гърми..Освен това има "малки "АНИ с по- голям кеш от АДРЕСИТЕ ..,които могат да си позволят "контра реклама""",но едва ли е необходимо..Просто Адреззз се самоубиха сами..А и като помислиш ..колко голяма е тяхната реклама.???Ако се сметне средно аритметично за всичките им офиси..,може да се окаже,че тя е в пъти по -малка от моята или твоята.. *xxx* *sos*
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
18-02-2009 - 14:40:18
верно че е криза ама нови с а акт 16 се продават за разлика от зелено,панели, парцели и други такива плус това ако пуснеш търсачката в тоя саит моя излиза наъ отгоре.
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
18-02-2009 - 15:09:36
Може ли някой брокер да коментира следното:
Аз съм купувач, начислили са ми +6% от АНИ върху цената на продавача.Аз съм готов на сделка при -10%, продавача също.Аз си наемам адвокат или АНИ, но правя сделка на -10%.Кое е лошото за купувача.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.