Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА

Публикувано от turbozol 
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
19-02-2009 - 17:45:53
Уважаеми VIV,
Предизвикваш ме да ти кажа, че не ти е ясно как е в САЩ /или интерпретираш само тази част, която ти харесва/!?
Понеже все се сравняваме със САЩ:
Накратко!!!
ОБЯАВАТА е доступна и в БГ.
Купувача харесва подробно описанип с точен адрес имот.
Свурзва се със свой агент.
Прави оглед с него.
Предлага контра цена /ако иска/
Внася $ 500 депозит при своя агент
Прави се проверка на имота.
Получава отговор от агента на продавача
Стига се до решение да купува.
Прави се ОГЛЕД от независим оценител на качеството и др. подробности за имота /по ам. стандарт//Всички посочени забележки са зад. за отстраняване от продавача. или по споразумение за сметка на дог. вече цена/
Всичко е О"К /условно/
До тук може да се откаге от сделката и да получи обратно вси4ко0 което е похарчил, че и да спечели ако се окаже, че неговия или другия агент са опитали нещо да го пускат по пързалката.
"Всеки купувач там би бил щастлив да работи с БГ БРОКЕР / Уникален щанс а направи добри пари/ по разбираеми от всеки тук причини.
Купувача подписва договор заедно със своя агент / ако има кредитор и с него/
До два дни получава поздравления от дан. ВиК, Газ и всевъзможни Ассосиате по махалата и др.
Получава договора подписан вече от всички в сделката и разбира кои какво е платил до последния цент в тази сделка.
Надявам се ако прилагаме чужд опит, да го правим коректно, а не по БГ както ни харесва


*beer*
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
19-02-2009 - 18:11:57
Селяк-Разликата е следната,че при адреззите схемата е..-3% от продавача и +3% от купувача...тоест лапат същото като подвеждат, мамят с некоректна реклама 0% ОТ КУПУВАЧА ИНАЧЕ ВСЕ В Г...З spinning smiley sticking its tongue out *drunk*
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
19-02-2009 - 19:40:59
турбото и камито много рипат срещу адреза
явно са им бръкнали в най-болезненото място - джобето.
колкото и да рипате и да скачате та дори и адреза да фалира се тая - нещата вече не са същите.
живеете в едно минало и мрънкяте кат пенсинери - ама при тато колко хубаво беше.....

сметките си ги задръжте за себе си, 0-та си е 0 и това е
ако вие и адреза продавате един и същи имот на една и съща цена на клиента ще му е изгодно да го купи през адреза - точка!

недейте обяснява как работите за купувача, при положение, че ви е наел продавача.
ако вие не сте си направили труда да му вземете всички необходими документи още при подписване на договора значи или се правите на умрели лисици или сте тотално посредствени за този бизнес. което пък потвърждава тезата, че адреза ви е бръкнал в най-болезненото място - джобето. а това може да стане само ако сте по-некадърни от тях!
viv
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
19-02-2009 - 23:22:08
tresor , съгласна съм с допълненията, които не изключват това което казах по-рано. Доста писане ще падне, ако седна да правя сравнителен анализ на пазара в САЩ и нашия. Съвсем не смятам, че трябва да се сравняваме със САЩ, но Адрес тръгнаха от там. Това им беше първия довод. Ако ще се прави както там, да се прави. Пак повтарям НЯМАМЕ ЗАКОНОВА ОСНОВА ЗА ТОЗИ НАЧИН НА РАБОТА. След толкова години на пазара, единственото нещо, което искам е ясни и точни правила, без право на свободни интерпретации от разни тарикати и без право да се лъже клиента. Защото в момента се използва ситуацията на пазара за да се изнудва едната страна и подвежда другата. Жалкото е че в момента пак клиента е потърпевш, ама пусто умираме от кеф да вървим като коне с капаци. Гледаме че отпред е нула, ама колко са ни се наредили отзад, на никой не му пука. НАли не ги вижда?
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
20-02-2009 - 01:41:30
avatar
Помните ли преди няколко месеца имаше една тема, където се водеше безсмислен спор с твърдоглавите "брокери" относно комисиона.

Тогава мнението ми беше, че трябва да стане това, което от Адрес се опитват да популяризират (за нещастие на самоуките "брокери"winking smiley и вероятно ще успеят.

И така - сега 6% от продавача, X% от купувача (в зависимост дали ще предпочете да използва услугите на адвокат (1%) или "брокер" (3%) - изборът е ясен, за съжаление на "брокерите"winking smiley, а след още няколко месеца, като се включат конкурентните отношения, комисионата ще падне от 6% на 3% или даже по-малко.

Засега съм познал до средата на процеса, да видим нататък. Някои "брокери" много ги е яд, че масите стават леко по-образовани, а конкурентите им ги изпреварват в стъпките напред към нормален пазар.


Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
20-02-2009 - 12:28:31
viv Написал:
-------------------------------------------------------
> tresor , съгласна съм с допълненията, които не
> изключват това което казах по-рано. Доста писане
> ще падне, ако седна да правя сравнителен анализ на
> пазара в САЩ и нашия. Съвсем не смятам, че трябва
> да се сравняваме със САЩ, но Адрес тръгнаха от
> там. Това им беше първия довод. Ако ще се прави
> както там, да се прави. Пак повтарям НЯМАМЕ
> ЗАКОНОВА ОСНОВА ЗА ТОЗИ НАЧИН НА РАБОТА. След
> толкова години на пазара, единственото нещо, което
> искам е ясни и точни правила, без право на
> свободни интерпретации от разни тарикати и без
> право да се лъже клиента. Защото в момента се
> използва ситуацията на пазара за да се изнудва
> едната страна и подвежда другата. Жалкото е че в
> момента пак клиента е потърпевш, ама пусто умираме
> от кеф да вървим като коне с капаци. Гледаме че
> отпред е нула, ама колко са ни се наредили отзад,
> на никой не му пука. НАли не ги вижда?



ще цитирам една фраза на един другар с който спорехме много преди време на тема що е то услуга и защо се плаща за нещо което не се дава.
та той много обичаше да казва - недей плака на чужд гроб защото не знаеш на кое плачеш..... та сега тоа се отнася точно за вас брокерите - недейте плака за клиентите, те сами ще се оправят както си е било винаги.
Ако някой излъже клиента има си съд - да се оправя.
това първо
второ ще се върна пак на основния въпрос - що е то услуга и как се оценява тя.

преди време услугата беше - намери ми имот на добра цена, защото имотите са малко а купувачите са много - тогава брокерите имахте пълно основание да дерете клиентите си както намерите за добре. например обявява се имот за 10К вие го преписвате със цена 15К а после му слагате и 3% за добре свършена работа.
тогава АНИ се навеждаха и си сваляха гащите на строителите.

сега положението е обратното и услугата е - намери ми бързо клиент за имота, защото има над 100К апартамента за продан а купувачите са няколко стотин. за това може спокойно да поискате и 10% от строителя а клиента не само да не му вземете комисону ами дори и бонус да му дадете, че е купил от вас а не от другите 10 АНИ продаващи същия имот.
т.е. адресите си свалиха гащите пред всеки потенциален купувач.

дали е добре това което описах или не - няма никакво значение. то отразява действитеноста.
големия въпрос, който може би идва време да осъзнаете е - що е то услуга и колко струва ТЯ!
ако събирането на 5 бланки от държавните учреждения може да струват 5К евра - то какво да кажат докторите, учителите, инженерите, шофиорите, счетоводителите и т.н. хора които полагат много повече усилия - някой не спят по цели нощи за да може някой хора да получат желаното от тях!
те може би трябва да взимат по 20-30К евра на месец.
защото повечето от тях са вложили в образование и осъвършенстване в ПЪТИ повече средства и усилия от 99% от БГ брокерите!

вече няма смисъл дори да ви се обръща внимание. пазара сам ще ви постави на мястото ви и ще ви върне там от където сте тръгнали!
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
20-02-2009 - 12:39:31
Да ме извинява Камелия ама имам чуство че брокерите имат клиентите за кретени. Щели да ги водят на банка на нотариус и на проверка за тежести , ами то аз тия работи си ги правя сам .а един елитен адвокат за предварителен догововор повече от 100 еуро нема да ти иска.
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
20-02-2009 - 13:25:11
Дъфка АдреЗЗЗа не могат да ми бръкнат в джоба ..току що им бръкнах аз и то доста ,защото техен клиент дойде при мен..Опитаха се да се натресат на мой клиент,на който и аз съм клиент ..отбичване съответно , а после моят клиент ми доведе още един клиент, който е обявил да продава в Адрезз ..и АДРЕззи няма.. :} *xxx*
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
20-02-2009 - 14:31:31
avatar
nradev11 Написал:
-------------------------------------------------------
> Да ме извинява Камелия ама имам чуство че
> брокерите имат клиентите за кретени. Щели да ги
> водят на банка на нотариус и на проверка за
> тежести , ами то аз тия работи си ги правя сам .а
> един елитен адвокат за предварителен догововор
> повече от 100 еуро нема да ти иска.

Не "щели", Радев, наистина така работя- не само аз, а повечето АНИ. Ти може и да си правиш сам всичко, може и да си наемаш адвокат за каквото решиш. Но, по- голямата част от хората ни наемат , за да свършим всичко това, което описвам.
И в банките съм ходила преди сделката, за да си открие продавача сметка, и в Топлофикация съм ходила да вадя сведения за минали периоди, и ипотеки съм заличавала.......... Много неща съм правила- в зависимост от нуждите на клиентите.
Ако нямаше нужда от АНИ, нямаше да се появят на пазара. Не виждам защо трябва да си чешем езиците излишно.
В края на краищата- Адрес намериха решението- плащаш 6% без да се ангажират с теб и си оправяш сам всичко по сделката.........
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
20-02-2009 - 14:37:36
avatar
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Помните ли преди няколко месеца имаше една тема,
> където се водеше безсмислен спор с твърдоглавите
> "брокери" относно комисиона.
>
> Тогава мнението ми беше, че трябва да стане това,
> което от Адрес се опитват да популяризират (за
> нещастие на самоуките "брокери"winking smiley и вероятно ще
> успеят.
>
> И така - сега 6% от продавача, X% от купувача (в
> зависимост дали ще предпочете да използва услугите
> на адвокат (1%) или "брокер" (3%) - изборът е
> ясен, за съжаление на "брокерите"winking smiley, а след още
> няколко месеца, като се включат конкурентните
> отношения, комисионата ще падне от 6% на 3% или
> даже по-малко.
>
> Засега съм познал до средата на процеса, да видим
> нататък. Някои "брокери" много ги е яд, че масите
> стават леко по-образовани, а конкурентите им ги
> изпреварват в стъпките напред към нормален пазар.

Хи,хи! А тези 6% "от продавача", откъде идват додо2? :}

Ма, ти си бил много познавателна личност! Ще взема да приложа новаторския подход на Адрес към теб. Ще ти взема 0% комисион. Лошото е, че от теб купувач не става- дори и да ти предложа минус 3%........... :}
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.