Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА

Публикувано от turbozol 
Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
10-02-2009 - 14:01:27
Шест ппроцента от продавача ,да или не... *sos*
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
10-02-2009 - 15:46:52
Не мога да дам еднозначен отговор
Да съгласен съм когато съм продавач да заплатя на агенцията дори и повече от 6 %
например 10% , но при определени услови,срок, и да съм сигурен че моята оферта ще бъде на челна позиция- като разбира се аз пък като продавач ще се съобразя и ще оставя офертата си само на една агенция

Ако съм публикувал обява(например в интернет ) и се обади агенция за да ми каже че техен клиент купува имота , ще се замисля дали да дам 6% - по скоро 3% е по логично


Ако съм купувач бих искал да заплатя офертираната цена (дори с лек пазарлък) и не ме интересува дали в тази цена е включен комисион за агенцията

Много дипламатично могат да ми обяснят че е без комисион а напрактика да има такъв , но това едва ли ме засяга след като договорената цена ме устроива

За мен стои един много тънък момент с които агенциите могат да привличат клиенти
и това е срока на сделката
например - до един месец след старта на обявата -10% комисион
до два месеца-8%
до три месеца-6%
до шест месеца -3%
над шест месеца -1%
ако продавам веднага бих се навил на тези условия
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
10-02-2009 - 17:13:25
Да напълно логично ,но донякъде..има хора ,които ,ако чуят десет процента ..просто ще припаднат...,а освен това цената се определя от собственика..продавача..,а не от посредника..тука пък опираме до срока..,времето за продажба ..ако цената е "дебела",както в някои случаи......то сделка може да няма въобще.. *sos*
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
10-02-2009 - 17:21:35
Сроковете , офертираната цена и останалите подробности се уговарят предварително...а иначе моята идея хареса ли ти ? Доста голям стимул се получава
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
10-02-2009 - 17:34:15
Идеята е стимулираща,но за съжаление непреложима.Дивале ,в БГ сме ...осъзнай се някои продавачи ,ще те линчуват... :g:
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
10-02-2009 - 17:46:18
НЕ няма -ако искат да продават ! Настроика според новите условия !
Ако не искат -просто си пускат самостоятвлна обява ! Линча и всичко останало ще е от купувачите!
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
10-02-2009 - 22:25:36
avatar
Аз съм за да плаща само продавача. Парите реално ги плаща купувача, но това е дълга тема, която сме дискутирали и прилича на спора за кокошката и яйцето *yes*
Освен 6 или 5 или в най-лошия случай 4.5% те трябва да бъдат от г-н възложителя, а именно продавача, но + вноска за първоначален ангажимент в размер на поне 100 евро за да се избегнат недоразуменията с "ангажирането" на 15 агенции с продажбата на един имот. Е който може да инвестира 1500 евро от които 1400 безмислени за да ангажира 15 агенции, а само една да му продаде имота - нека smoking smiley

Така купувачите ще станат предоволни - каквато цена виждат - такава плащат.
А ако всички започнат да искат първоначална вноска от продавачите офертите на пазара намалеят с около 350 000 и избора на купувачите ще бъде далеч по-лесен.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
10-02-2009 - 23:37:37
А защо да не се приложи практиката на стоковата борса?
Купувача депозира определен % в касата на барсата (брокера), заявявайки параметрите на стоката която иска да купи и срока!
Продавача депозира по-малък процент като пари, но води брокера на място, за да покаже стоката си!
Ако дмвмата брокери успеят да постигнат сделка - всичко е О.К.!
Справка: Клирингова къща!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-10 23:41 от partzalev.
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
10-02-2009 - 23:58:15
В близките 2-3-5 години имоти ще се пазаруват чрез ПУБЛИЧНА ПРОДАН така че не е лошо брокери да дадът банкови сметки да им превеждат куповачите по 10% е така да си имат.
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
11-02-2009 - 00:02:10
granit Написал:
-------------------------------------------------------
> В близките 2-3-5 години имоти ще се пазаруват чрез
> ПУБЛИЧНА ПРОДАН така че не е лошо брокери да дадът
> банкови сметки да им превеждат куповачите по 10% е
> така да си имат.


Дори да е само публична, пак трябва персонал. Тези които продават, да не мислиш, че са на бюджетни заплати?
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.