Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА

Публикувано от turbozol 
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
12-02-2009 - 12:54:03
Дали имат или не кинти,на никой не му дреме,освен на тях самите!По-важното в случая е,че те ви прецакват пазара!Защото,обяснете ми,как при условие че тези реклами са навсякъде,ще задържите статуквото?Знаете какви сме ние българите-един да изпорти пазара и ходи обяснявай на "човека" що го правят!Той е чул вече,че така се прави и край!
Та и вие може да пуснете реклами навсякъде с текст:"благодарим ви АДРЕС че скапахте бизнеса!"или нещо от рода...
успех!
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
12-02-2009 - 13:52:35
какви 6% бре . аз съм се договорил с моя брокер на 2.2% от мен и никаква комисиона от купувача и той е много щастлив. щото в тая криза да по добре 2 % реални отколкото 6% виртуални.и без това им се случва една сделка на 3 месеца.
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
12-02-2009 - 13:57:25
Джджко прав си..с едно малко пояснение,а то е че се опитват да го прецакат по най е...ия начин.Не стига ,че е криза (спор няма..),не стига ,че клиентите са се спекли психирали, а и СЕ ПОЧНАХА" СЕЛСКИТЕ ВЕЧЕРИНКИ" и ПРИКАЗКИ ПОД ШИПКОВИЯ ХРАСТ".....3% коомисионна и 0% от купувача ..и делят комисион от 6%...аре балъъците да берат маслини..арее......... *sos* *drunk* *beer* :} :}
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
12-02-2009 - 14:06:15
avatar
nradev11 Написал:
-------------------------------------------------------
> какви 6% бре . аз съм се договорил с моя брокер на
> 2.2% от мен и никаква комисиона от купувача и той
> е много щастлив. щото в тая криза да по добре 2 %
> реални отколкото 6% виртуални.и без това им се
> случва една сделка на 3 месеца.
>


Нали разбираш, че точно така не може да стане? Ако някой работи на загуба, фалира. Така че, твоята договорка като начало, ограничава възможностите на агенцията да оферира имота ти на най- подходящите места. Знаеш ли колко струва едно редче в "Труд", например? Като се правиш на майстор, ще си осигуриш реклама пряко сили в "Софийски имоти" и сайта им. Може и някоя безплатна в "Позвънете".
После ще пискаш, че брокерът бил некадърен и не можел да ти намери клиент...........
Не се научихте, че сме вързани в тоя живот и няма начин ти да цъфтиш и вържеш, ако Вуте е зле! :g:
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
12-02-2009 - 14:25:17
Единайска...по принцип си ПИЧ ,ама 2.2% Х вдигат ли.. :}
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
18-02-2009 - 10:16:32
Брокера ми е доста кадърен и немаше да го наемам ако не беше. и съм правил досега 4 сделки с него. за него е важно че съм лоялен и нема да го прескоча както биха направили доста клиенти.плус това продавам на добра цена апартамент със акт 16 от 2008 така че сделката е лесно осъществима.А на Камелия ще кажа че вече никои не рекламира във бестници камо ли Труд, има си саитове за имоти които са безплатни.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-02-18 10:24 от nradev11.
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
18-02-2009 - 10:52:01
Ако купувача не е възложител(съответно не дължи комисион), но кой защитава интересите му при договаряне на покупката???? sad smiley Живеем в България все пак.Нашите агенции не са на лицензионен режим,а на свободно договаряне.Като няма възлагателен договор съответно няма и ангажимент от страна на агенцията.
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
18-02-2009 - 10:56:43
Папагал..Прав си.Ама има прости хора ,които си мислят,че подписването на Договор е "опасно"..........!!!!Прости о,ра .дал господ *sos*
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
18-02-2009 - 11:14:35
avatar
nradev11 Написал:
-------------------------------------------------------
> Брокера ми е доста кадърен и немаше да го наемам
> ако не беше. и съм правил досега 4 сделки с него.
> за него е важно че съм лоялен и нема да го
> прескоча както биха направили доста клиенти.плус
> това продавам на добра цена апартамент със акт 16
> от 2008 така че сделката е лесно осъществима.А на
> Камелия ще кажа че вече никои не рекламира във
> бестници камо ли Труд, има си саитове за имоти
> които са безплатни.

Радев, личи си че нямаш представа от работата на посредниците, нито от състоянието на пазара в момента. Няма лесно осъществима сделка днес. И твърде си заблуден, щом мислиш, че хората с пари разглеждат безплатните сайтове за реклама. :]
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
18-02-2009 - 11:31:07
Камелия..Продажба на имоти с безплатна реклама или сайт...лесно е казва n11 winking smiley
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.