Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА

Публикувано от turbozol 
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
18-02-2009 - 15:32:12
Няма нищо лошо...Ако стане сделка ..Ако брокера е от АдреЗЗЗ няма да стане ...,защото по техните практики от твоите -10%,ще му останат ..чисо х от които той трябва да плати % ина измекярите..В 99%от случаите..няма да стане сделката.. *xxx*
viv
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
18-02-2009 - 16:02:30
tigivi Написал:
-------------------------------------------------------
> Може ли някой брокер да коментира следното:
> Аз съм купувач, начислили са ми +6% от АНИ върху
> цената на продавача.Аз съм готов на сделка при
> -10%, продавача също.Аз си наемам адвокат или АНИ,
> но правя сделка на -10%.Кое е лошото за купувача.

НЯМА СДЕЛКА


:g:
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
18-02-2009 - 16:33:54
avatar
tigivi Написал:
-------------------------------------------------------
> Може ли някой брокер да коментира следното:
> Аз съм купувач, начислили са ми +6% от АНИ върху
> цената на продавача.Аз съм готов на сделка при
> -10%, продавача също.Аз си наемам адвокат или АНИ,
> но правя сделка на -10%.Кое е лошото за купувача.



При цена на сделката 50 000, като свалиш 10%, плащаш 45 000.
При 50 000 с 0% комисион, цената на имота е 47 000. Като отбиеш 10%= 4700, цената става 42 300. Като си платиш 3% комисион, крайна цена =43 569.
Плащаш с 1431Е повече, при това, без да ползваш никакви услуги. Допълнително се бъркаш за адвокат или друга АНИ.......



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-18 16:43 от камелия.
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
18-02-2009 - 16:57:28
Здравейте колеги,

От всичко, което прочетох до тук е ясно, че става въпрос за временно маркетингово упражнение от страна на Адрес по повод цената на услугата, която предлагат. Това, което не виждам да се пише е че никой не взима под внимание:
1. Състоянието на пазара в момента.
2. Какво могат да направят останалите АНИ на пазара в отговор на това което направи Адрес.
Според мен проблем на нашия пазар са неустановени правила и практики на работа.
Не може да начисляваш комисиона в продажната цена на апартамента. Комисионната е цената, която продавача плаща при РЕАЛИЗИРАНА услуга - сделка. Включване на комисионната към цената на имота създава нереална пазарна цена за този имот. Комисионните трябва да се обявяват на клиента извън цената на имота аргументирано с факта, че ако не се осъществи сделка не се заплаща комисионна, а в същото време имотът е бил предлаган на цена, която реално е над исканата цена за същия този имот и от там се създава нереална икономика. Проблемът с кои да плаща и кои да не плаща комисионна е комплексен. Това включва: спазване на синхронизирани правила и практики на работа от страна на агенциите, задължително подписване на договор за посредничество с продавача, представяне на информация за състоянието на пазара и дилемата - време/пари - ако искаш да продадеш бързо,ще трябва да намалиш цената в зависимост от състоянието на пазара, ако времето е на твоя страна тогава може да постигнеш и по-добра цена.
Ще ми бъде интересно да прочета мнения за това какво мислят да направят колегите по отношение на единни практики и правила, цени на услугите, които предлагат. В крайна сметка Адрес не е определящата фирма на пазара.
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
18-02-2009 - 17:03:18
Предлагаме 3% от продавача ,като отстъпка от цената и +% ком над цената за купувача...Тоест взимаме "от всички " *bow*
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
18-02-2009 - 17:13:21
При цена 50 000 като свалиш 10% плащаш 45 000 и там приключват нещата. Продавачът си заплаща договорената комисионна на АНИ и всички страни, включително АНИ доволни.

Изчисленията, които Камелия даде са много неясни, не знам колко време, ще и отнеме да обясни, от къде дойдоха тези 47 000 и от тях намаления и начисления на комисионни.

Тези сметки ми приличат на агенция повече заинтересована от това колко пари и как по-бързо да ги вземе,отколкото от това как по качествено, лесно и плавно да се осъществи сделката.
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
18-02-2009 - 17:21:26
Ok turbozol,

Можеш ли да се аргументираш защо взимаш комисионна от купувача при условие, че той звъни по рекламирана от теб обява, без да те е ангажирал изрично да му търсиш имот. И каква конкретно услуга извършваш към продавача.
Аз мисля, че искаме не искаме пазарът в крайна сметка, ще наложи правила, в нашия случай, както обикновено, бавно и мъчително за всичкиsmiling smiley
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
18-02-2009 - 17:29:15
Turbozol,

И каква конкретно услуга извършваш към купувача ( не към продавача, макар че и това подлежи на обсъждане) smiling smiley
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
18-02-2009 - 18:10:44
Да на практика рекламирам имота ...на продавач х време..Обажда се купувача оглед харесва имота и казва да.Какво остава да се случи ..Продавачът да си вземе парите..,а купуувачът да си "вземе" имота..И ето ,че започва работа с купувача ..Преговори за цена.,проверка за тежести.,предварителен Договор нотариус всичко това се организира от брокера и е в интерес най-вече за купувача..3% ..А и една добавка това ,че не съм търсил не означава ,че не върша нищо за купувача..Да възниква въпроса не съм те ангажирал не ти дължа нищо..??но така е в елементарната логика...Ако ме ангажираш да ти търся и ти намеря имот веднага ,защото го имам в база данни Дължиш ли..или не ..,или пак се впускаме в разни спорове.Като отидеш при нотариус и плащаш 50%от таксите по прехвърлянето..няма ли логика да се зададе същият въпрос .Защо аз,а не той..И ТАКА ДО БЕЗКРАЙ.. *drunk*
Re: Анкета: КОМИСИОННА САМО ОТ ПРОДАВАЧА
18-02-2009 - 18:25:48
avatar
Leonardo Написал:
-------------------------------------------------------
> При цена 50 000 като свалиш 10% плащаш 45 000 и
> там приключват нещата. Продавачът си заплаща
> договорената комисионна на АНИ и всички страни,
> включително АНИ доволни.
>
> Изчисленията, които Камелия даде са много неясни,
> не знам колко време, ще и отнеме да обясни, от
> къде дойдоха тези 47 000 и от тях намаления и
> начисления на комисионни.
>
> Тези сметки ми приличат на агенция повече
> заинтересована от това колко пари и как по-бързо
> да ги вземе,отколкото от това как по качествено,
> лесно и плавно да се осъществи сделката.


Нищо неясно няма. Всеки имот си има цена. И всеки участник в сделката, ползвайки услугите на АНИ, плаща 3% върху тази цена за услугата на посредника. В случая, Адрес товарят купувача с целия комисион, който е 6%. При това, без да е техен клиент и без да имат задължението да му съдействат за бързото и качествено завършване на сделката. Купувачът се принуждава да плаща допълнително на адвокат и други специалисти.......
Сметката е проста- ако купиш с Адрес, ще платиш 45 000Е. Ако купиш с мен или другите колеги- ще платиш 43 569. Т.е.- с нас ще спестиш 1 431Е, като ще ти направим всички проверки по имота, ще бъдем с теб при Нотариуса и в банката, докато прехвърлиш парите и си получиш ключа........
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.