Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Prehoden hol - zashto ne?

Публикувано от kote 
Анонимен потребител
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 16:11:16
ами седиш си като мене и чакаш.

Не мога да разбера защо непременно трябва да се купи пък било то и такова дето после 30-40 години (живот и здраве) ще си го блъскаш в главата.
Анонимен потребител
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 16:14:12
Quote

Преходният хол не е чак такъв проблем, ако никой не трябва да спи в него.

Аз същото казвам. Ама човек като купува мисли - сега има едно дете и апартамента ми "пасва". Какво става ако утре имам още едно дете. Ще ми трябва нова стая - от къде да я взема. Ами ще се изнеса да спя в хола.

Аз мисля няколко пъти го казах в тази тема - преходния апратамент или кухня в хола не са никакъв проблем ако има достатъчно "спални"
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 16:19:35
Тинки, нямам ама никакво намерение 30-40 години да живея там. Десетина години ми се виждат достатъчно, стига да съм жив толкова. Поне за този период ми се струва, че наличната функционалност би ме удовлетворила. После ще го продам и ще си купя каквото си искам. Пък може и да не го продам и пак да си купя - ще видим. Намерил съм мястото на няколко десетки хиляди евро. Няма да плащам и грешни лихви на банките.
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 16:20:11
4ovek,

Това че към терасата имаш друг виртуален коридор може само да те мотивира да не вземаш жилище с повече от необходимите виртуални коридори :}.

Сега, за преходни дневни/холове има много варианти. Когато аз говоря за "виртуални" коридори, основно имам предвид най-лошия преход (според мен) - типа жилище на Моника от "Приятели". Предполагам, че всеки от нас е гледал поне една-две серии и се сеща какво представляваше апартамента на Моника. При него и мебелировката е разположена така, че има два "виртуални коридора" от входната врата през дневната до двете спални. Хубавото е, че поне боксът е веднага вляво до входната врата, т.е. поне той не изисква "виртуален" коридор - иначе щяха да са три. И че поне между вратите на двете спални има достатъчно място за телевизор, позволяващо отсреща (е, пада се точно срещу входната врата, ама няма как smiling smiley да се сложи диван, а отстрани - фотьойли. Явно и квадратите ги има, за да остане място и за виртуалните коридори - вкл. към банята и килера.

Всъщност в този сериал показват поне 4 различни апаратамента в Ню Йорк за хора от "чергата" на героите, и четирите са от типа "без реален коридор и входно антре", преходен хол/всекидневна с виртуални коридори към всички останали помещения. И четирите, обаче, са под наем. Което пък на мен ми показва, че "модата" на този тип преход явно и тя идва "отвъд океана" smiling smiley. Е, нали е "вносно", "американско", значи, трябва да е хубаво!.

Но ако мога да избирам, бих избрала апартамента от препратката на Panther за Тръмп Тауър (оня за 3 милиона smiling smiley пред този на Моника от "Приятели".
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 16:22:03
За достатъчното спални - говорим за едно и също, Тинки smiling smiley
Re: Въпрос към 4ovek
06-03-2006 - 16:23:00
Тинки проблемът в повечето случаи е , че парцелите имат много голяма дълбочина и са на калкан. Затова се получава, че единственото ополотворяване е или дрешник или кухненски бокс. И като знам, че 90% от купувачите ще отпочнат ремонти по превръщането на дрешника в кухня и кухнятя ще я направят спалня, защо да неу го напвая аз и да им спестя доста средства. Много мразя някой да ремонтира след менsmiling smiley
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 16:26:17
Е, ако е така - преходния хол ще избера, разбира се smiling smiley

Но не защото "не е ама никакъв проблем", както твърдиш ти, а защото НЕ МОГА ДА СИ ПОЗВОЛЯ ДРУГО!

Това се опитвам да кажа - проблем е, и то сериозен, и от него по-голям проблем може да е само необходимата, но липсваща спалня.

Колкото до това какво теб, Kiko, те удоволетворява, това си е, ама този път наистина, чисто твоя работа! Ако си си взел такъв апаратмент и си доволен от него, да си жив и здрав да го обитаваш!

Тук темата беше "защо не" и аз ТОВА коментирам. А не какво може да си позволи някой и какво не може.
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 16:27:27
Е това е разковничето - ако можеш да избираш. А сега си представи, че не можешsmiling smiley
Защото ако можеш да избираш си купуваш два апаратамента един до друг и пей сърце. Все ще намериш два непродадени един до друг.
Обаче да разделиш един апартамент на два отделни е доста по-трудна работа.
Анонимен потребител
Re: Въпрос към 4ovek
06-03-2006 - 16:29:45
Като ти е "крив" парцела що искаш да го застрояваш на 100% от възможното?
Построи го на 75% ама както трябва. Или обясни на собственика че за такъв крив парцел няма да му дадеш 35% ами примерно 20% (които пак ще са си 35% от реално построеното) ама то няма да е на 100% от възможното ами на по-малко.

Вместо да си оправяш проблеми с този който ги създава ти си седнал да ми обясняваш колко е хубаво кухнята ти да е в хола, след като ти самия не си убеден в това.

Пак казвам нямам нищо напротив кухнята и ваната ако искаш да са в хола, ама да има достатъчно "спални"
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 16:32:01
Kiko,

Както виждаш, ти и Тинки имате различен подход към нещата smiling smiley

Ти предпочиташ да вземеш нещо СЕГА, макар и със сериозни компромиси, като starter home, и да го сменяш за по-добро след 10-ин агодини. Тинки пък предпочита да почака, но да не прави сериозни и основни компромиси. Всеки за себе си има основания, кой крив, кой прав - бъдещето ще покаже!

Но основният извод от цялото това красноречие е "Преходният хол Е ПРОБЛЕМ". И се предпочита като компромисен вариант, когато някой НЕ МОЖЕ ДА СИ ПОЗВОЛИ ДРУГО!

А не е "ама никакъв проблем", както се опитвахте да го изкарате с 4ovek по-горе. По чисто субективни причини - макар и различни за двамата :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход