Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Prehoden hol - zashto ne?

Публикувано от kote 
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 10:53:19
4ovek, тук темата е "преходен хол - защо не?", а не "преходен хол на по-ниска цена - защо не?" smiling smiley

И не съм споменавала нищо за цената - аз съм ти казвала и преди - готова съм да платя повече, всъщност макс цена за даден район, за да си взема нещо, близо до моето "идеално". Който иска да прави компромиси или е принуден да ги прави, негова си работа.....

И не ми отговори - твоят собствен хол преходен ли е?
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 11:00:09
Kiko,

Ти нали знаеш мъдростта - "който купува евтино, купува два пъти". Аз даже съм си я перефразирала за себе си - n на брой пъти - понякога два пъти не е достатъчно.

Както си се залетял да пестиш от коридори, в един момент се озоваваш в ситуация да си си купил коридор от 25 квадрата и да нямаш изобщо хол/всекидневна.

Всъщност, да ти каже 4ovek, каква е дефиницията за "коридор"? Не е ли коридорът точно сервизно помещение, чиято основна цел е да осигури достъп от входната врата или от някоя част на жилището до друга - например спалните? И по какво тогава твоят хол ще се различава от коридор, ако през него се минава за спалня/спални и кухня? Да не говорим в най-тежкия случай - до баня и тоалетна?

Анонимен потребител
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 11:00:58
Е ти как ще сложиш момче на 16 и момиче на 12 в една стая. Най-малкото място за 2 бюра няма.
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 11:04:47
Ами то всичко е свързано с парите. И ти може и да можеш да дадеш 800К евро, но максовия купувач търси друго. И е естествено щом масовия купувач търси друго, масовото предлагане да е такова.
И какъв е моят апартамент няма значениеsmiling smiley Във всеки случай съм могъл да си позваля и доста по-голям, но по принцип по-голямо удоволствие ми доставя печеленето на пари, а не харченетоsmiling smiley
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 11:04:54
"След като масовия купувач търси максимално ефективно изготвен проект , друг начин няма. "

Ама нали това е основният въпрос! Кой е "максимално ефективно изготвен проект"?! Нали точно това е смисълът на темата на Kote и на обсъждането тук! Ако за теб като предприемач "макс. ефективно изготвен проект" е хол-коридор върху 30 кв, това си е твое виждане :}
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 11:07:28
Ами ще се научат на ред. Това е смисълът - да се научат на ред, да се научат да си помагат един на друг, да могат да разчитат на брат(сестра) си.
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 11:07:36
Joan,

Не съм се "залетял". Просто такива са реалностите. Не съм купил евтино - купил съм за толкова, за колкото можех да си позволя. И не виждам какъв е проблемът след n-броя години да си купя друго.
И ако дефиницията за "коридор" е сервизно помещение, то преходният хол няма как да е такова, защото там имаш мека мебел, телевизор etc. Егати сервизното помещение.
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 11:13:28
4ovek, има значение какъв е твоя апаратмент, иначе става "не ме гледай какво правя, а ме слушай какво приказвам" smiling smiley А личният пример къде остава - ако наистина мислиш, че преходният хол не е никакъв проблем, докажи ни го, като ни кажеш, че си си купил/наел такъв ЗА СЕБЕ СИ. За другите е лесно да ги съветваш......

Аз пък мисля, че има оптимум между печелене и харчене. Само печеленето води до изродени прояви на стиснатост - като небезизвестният литературен герой на Гогол, станал нарицателен за стиснат богаташ в дрипи smiling smiley - Плюшкин.

Колкото до това какво търси масовият купувач - хайде сега без тия - купувачът виновен, че правите недомислени разпределения и арх. решения! В предишна тема пък собствениците и парцелите (формата им) ти бяха виновни :} Все някой друг е виновен! Масовият купувач знае кое е хубавото - недей го подценява така. Само че като е по-изгодно за вас, предприемачите, да правите такива архитектурни безобразия, и масово ги предлагате, той или купува, или си стои без жилище. Просто е принуден да купува такива недомислици!
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 11:16:09
Както виждаш не е само мое виждане - щом такова е масовото предлаганеsmiling smiley
В крайна сметка моята работа е да предположа какво решение ще вземе купувача още преди да си е помислил да купува жилище. И ти казвам, че за едни и същи пари ще предпочете преходна всекидневна и две спални пред отделна трапезария и една спалня. Ще обикаля, няма да спи по цели нощи, ще се оплаква по форуми и накрая ще купи това, за което има пари и което е с повече спални.
Аз не разчитам на хората, които не ги интересува цената - отстъпвам ги на конкуренциятаsmiling smiley АКо след врме си създам име все едно жилищата които проектирам и строя са Ферарита и Поршета - тогава ще се съобразявам с желанията, а не с възможностите на масовите купувачи, а дотогава ще си продавам турско Клиоsmiling smiley
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 11:16:30
Kiko,

Ако в коридора си сложа фотьойл, това ще го направи ли хол, според теб?

Функцията на дадено помещение го определя като "сервизно" или "жилищно", а не вида мебели, които слагаш в него.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход