Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Prehoden hol - zashto ne?

Публикувано от kote 
Re: Въпрос към 4ovek
06-03-2006 - 15:28:16
Зависи от "петното". По принцип се разработват няколко варианта на разпределение и се избира кой в случая е най-удачния. Та може и много кв.м. Защото зависи и какво ще остане извън "перфектиня апартамент. Ако остават помещения с ширина 2м. все едно нищо не остава.
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 15:33:31
Joan,

ясно е, че преходът е компромис. Ако ти трябваше да избираш между коридор (в който според мен никой не прекарва повече от 5-6 минути на денонощие) и още една стая, какво би избрала?
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 15:33:59
Ако имаш тераса на хола пак имаш коридор - от вратата на хола до терасата. Ако посредата на този коридор ти е вратата на спалнята - коридорът не става още единsmiling smiley
А ти какво предлагаш. Вместо да имаш всекидневна 30кв.м. Да имаш 2 спалнята да е куня, а хола 15кв.м.? Ами нали ако предложиш 100кв.м. апартамент с една спаля, хол 15кв.м. и кухня 12кв.м. , а другото дрешници и коридори купувачите директно ще извикат бърза помощ за да те заведат в съответното заведение, подложен на медикаментозно лечениеsmiling smiley
Анонимен потребител
Re: Въпрос към 4ovek
06-03-2006 - 15:37:31
Я си представи една панелка тип "китайската стена". При нея всеки вход може да си го мислиш че е на калкан със съседните входове и се постига разпределението с отделна кухня. Аз не държа да е голяма - в момента кухнята ми е някъде 3.5 на 2.2 или нещо такова и идеална работа ми върши.

А това че собственика иска не знам си какво разпределение и заради него и останалите трябва да имат такова ами то не може инвеститора със свалени гащи да стои птред собственика в крайна сметка и после да обяснява на купувачи колко са хубави нестандартните решения на кухни и т.н.
Анонимен потребител
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 15:43:23
Ти тука зачекна една друга тема дето според мен също благоприятства строенето на апартаменти с кухни в хола.

Значи една 3-стайна панелка е някъде към 90-95 м2. Ти за да "оправдаеш" общите части и пак да излезе тристайния към айде да го кажем 100 -105 м2 се принуждаваш да вкараш кухнята в хола. Иначе рискуваш да се опитваш да продаваш 3-стаен 120 м2 и всеки да ти каже - абе как 120 м2 като панелката 3-стайна е 95.

Та това според мен е другата причина да се вкарва кухнята в хола - да излязат на квадрати панелките и новото с общи части горе долу еднакви.
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 15:54:06
НЕ е точно така. НЕ се надявам на това, че някой ще реши, че панелката е по-малкаsmiling smiley А е както го обясних по-рано. Тъй като масовия купувач държи по-ефективно оползотворяване на квадратурата се получава това с кухнята в хола.
Анонимен потребител
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 16:02:50
Ако за всеки има отделна спалня съм съгласен че по-добре се оползотворява квадратурата. Ама ако някой трябва да спи в хола дето в него е кухнята не ми говори за по-добро оползотворяване.

Преди две години като си търсих квартира един си беше изнесъл кухнята в коридора - пак за по-добро оползотворяване smiling smiley
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 16:04:53
Kiko,

Като е компромис и самият ти го признаваш това, защо ми излизаш с твърдението, че, цитирам те от по-горе,

"4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Колкото по-малко
> коридори - толкова по-добре. Преходния хол не е
> ама никакъв проблем.

Напълно съм съгласен. "

ПРОБЛЕМ Е, ама е по-малък проблем пред това да имаш една спалня по-малко. Освен това пак повтарям - същото е като с грозните жени - нали все някой трябва и за тях да се ожени По подобна логика по-добре с грозна жена, отколкото съвсем без жена, нали така? :}

Колкото до 4ovek - сам разбра, че не живее в преходен хол, ама съветва другите, че нямало проблем. Аз поне съм достатъчно честна, когато смятам, че нещо не е добро като решение, не само да се стремя да го избягвам, ами и да НЕ съветвам другите да го прилагат.

Kiko написал: Ако ти трябваше да избираш между коридор (в който според мен никой не прекарва повече от 5-6 минути на денонощие) и още една стая, какво би избрала

Такъв избор ми се струва малко нереален - все едно да ме питаш морковът повече оранжев отколкото дълъг ли е? Просто вместо жилище за х евро с преходен хол ще взема жилище за х+5000 евро (10 кв х 500 евро) без преходен хол - например. Аз лично съм готова в общия случай да взема заем за тези 5000-6000 евро, но да си взема жилище без такъв сериозен компромис като преходния хол.
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 16:07:39
Пак не ми отговаряш на въпроса. Имаш х евро без вариант за +5000. Какво ще избереш?

4овек не живее и в Люлин, но това не означава, че 100 000 не живеят там.
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 16:09:39
Така май звучи по-добре:
Преходният хол не е чак такъв проблем, ако никой не трябва да спи в него.
Дори ми се струва задължително никой да не спи там. На мен като ми дойдат гостите от село, има къде да спят.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход