Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Prehoden hol - zashto ne?

Публикувано от kote 
Анонимен потребител
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 11:21:01
Quote

Аз не разчитам на хората, които не ги интересува цената - отстъпвам ги на конкуренцията

Що още не си почнал да строиш на полето а?

А хората купуват недомислиците защото друго няма, а не защото им харесва. ама и на това ще му дойде края
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 11:21:24
Ами да, масовото предлагане е това, което е ИЗГОДНО ЗА ПРЕДПРИЕМАЧИТЕ, а не за клиентите им smiling smiley

Нали в това е разковничето. Купува се масово преходен хол не защото се харесва, а защото НЯМА ДРУГО (в общия случай говорим, има и изключения). Когато се насити пазарът и тези с преходен хол си стоят непродадени, тогава ще започнат да строят нормални жилища. Само дето аз още не го виждам тоя момент нещо.

Затова Тинки чака момента, когато това, което е изгодно за клиентите, ще е определящото.
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 11:23:45
Кухнтята, трапезапията и хола са ми в едно помещение. Преход към спалян нямам, но просто така се получи, не би ме притеснил такъв преход. Коридори не ми трябват.
Е как без тези - аз трябва да съм луд за да строя перфектни апартаменти, които да могат да си ги купят единици и то за пари, за които си мислят, че могат да си построят къща. Естествено, че купувачите точно това им се иска - да нямат конкуренция при покупката, ама моята идея е точно обратната - да се бият за да купят от менsmiling smiley Говори си каквото си искаш, но аз за чест и слава ще проектирам мостове, интересни констукции, но няма да строя жилищаsmiling smiley Жилищата ги строя за печалбаsmiling smiley
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 11:26:08
Щото не искат на полетоsmiling smiley И освен това е скъпо - трябва и пътища да правя и улични канализации...
Ще ти открия една тайна - хората в крайна сметка купуват това, за което имат париsmiling smiley
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 11:27:40
Ще ме прощавате ама човек е абсолютно прав. В разговори с мои колеги и приятели на които им предстои някой ден да се заробят за апартамент съм установил че в повечето случаи се търси именно това - ако може съвсем да няма коридори. Хората ги възприемат тия коридори като нещо излишно едва ли не, за което плащат грешни пари. И кухнята в хола се възприема положително в повечето случаи. Така че предприемачите си вървят баш след пазара, то няма и как да е иначе, защото в края на краищата търсенето дефинира предлагането. Това че ти не го харесваш, че аз пък не разбирам за какъв дявол хората дават толкова пари за клетки, наричани апартаменти, че Тинки има емнайсе изисквания, не значи нищо. Масовия потребител е точно това което описа човек.
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 11:30:43
4ovek,

Дай да разграничим нещата - темата е за "преходен хол" основно, не за свързването на хол+трапезария+кухня. Според мен, по-малката беда и компромис е хол+кухня, отколкото "преходен хол". И вече обясних защо мисля така.

Колкото да това, какво строиш - ами строй си! За печалба ще строиш ами, това си е най-нормалното! Въпросът е, че в условията на дефицит се изкупува и най-"дефектното", и ти позволява/позволявало е да строиш и без проблем да реализираш такива "недомислици". Когато/ако пазарът най-сетне се насити, тогава е много вероятно такива да стоят непродадени за сметка на тия с "нормално разпределение". И тогава, ако искаш да имаш печалба, ще те принуди пазарът да строиш това, което клиентите харесват.
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 11:32:45
Вземете пример от Боби - той си строи къща, а не е тръгнал да иска то другите да строят това, което на него му харесваsmiling smiley
Joan, според теб за какво ми е да строя - за да се хваля как геройски съм фалирал, като съм направил перфектна сграда или за да изкарвам париsmiling smiley
И колко пъти да ти повтарям - купуваш два апартамента един до друг и нямаш преходен хол. А аз имам възможност да продавам повече обекти на по-ниска цена - така и вълкът сит и агнето цяло.
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 11:35:14
Ти ги сравняваш все едно са на една цена, а те не са. И ти казвам, че ще се продадат по-евтините, а по-скъпите ще останат като паметници на доброто архитектурно решение и глупостта на инвеститораsmiling smiley
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 11:35:52
Boby,

Моите познати пък до един не искат преходен хол smiling smiley Може би се движим в различни среди, а? :}

Пък и тук във форума като четох темата на Тинки какви са му зискванията за жилище, там и Начев, и някой Ник ли беше, все към едни и същи изисквания клоняха. Към които и аз клоня. Но пък ако на някой му харесва преходен хол до всички други помещения, ами да си живее в него! Всеки си има вкус smiling smiley "За всеки влак си има пътници". Иначе грозните жени щяха да стоя всички стари моми, нали така ? :}
Re: Prehoden hol - zashto ne?
06-03-2006 - 11:46:27
4ovek,

Аз лично съм намерила начин да няма преходен хол smiling smiley така че стига с тия два апартамента. Ако трябва, ще купя и два апаратемента, каков си ме заръчкал за това smiling smiley

Мисля, че ако се абстрахираме от цената (дайте условно да приемем, че са на една цена - УСЛОВНО), преходен хол могат да искат само хора, които не са живели самостоятелно и не са водили домакинство. И поради това не са наясно с неудобствата.

Ако вкараме и компонентата цена, обаче, тогава преходният хол има едно ЕДИНСТЕНО предимство - по-евтин е.

Само че темата е "Преходен хол - защо не?" и аз казах защо, според мен "НЕ". А който не може да си позволи непреходен, ами ще си купи преходен тогава. Това, че не може да си позволи непреходен, обаче, изобщо не означава, че трябва да твърди, че той не е по-лошия вариант. По-лош е, но няма друг начин за него. Иначе става малко като баснята за "лисицата и гроздето".
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход