Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Перспективни квартали в София

Публикувано от Splendente 
Перспективни квартали в София
24-01-2008 - 22:16:51
Здравейте на всички! Имам желание да се сдобия с жилище в София. Ще се заема сериозно с това до 4-5 месеца, но започнах от сега да се интересувам. Живея в столицата от 4 години, смених няколко квартала: Младост, Гео Милев, Люлин, Центъра, но честно казано нито един от тях не ми хареса заради неугледния вид на повечето жилищни блокове и кооперации, мръсните и захабени улици и т.н. Държа да подчертая, че съм живяла в Западна Европа известно време и умът ми не побира как може толкова ужасно изглеждащи имоти да се продават на цени като в Италия например. Но това е друга тема. Посъветвайте ме към кои квартали да се ориентирам без да ми се налага да плащам по нечуваните 1800-2000 евро на кв.м. и в същото време да изглежда прилично или да има някаква перспектива за бъдещо развитие. И още, какво мислите за новото строителство? Заслужава ли си парите особено ако се купува на зелено?

Благодаря предварително за мненията!
gmk
Re: Перспективни квартали в София
24-01-2008 - 22:54:43
Re: Перспективни квартали в София
25-01-2008 - 00:01:28
ами в Рим в централните части няма апартаменти под 10000 Е/м2, за 1800 сигурно в някое село, за да не плащаш нечуваните 1800-2000Е може да се ориентираш към Ботунец напримерно, тристаен 25000Е целия, и последно за да не те притеснява неугледният вид на София можеш да си се върнеш от селото, от което си дошла в София и проблема е решен



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-02 10:45 от magic.
Re: Перспективни квартали в София
25-01-2008 - 09:18:46
Добро утро на всички.
Тука много Софиянци и потенциални Баровци сте се събрали?
Момчето ви задава един обикновен въпрос, а вие го изкарахте селянин и незнам си още какво.
Държа и аз да отбележа,че по логиката ви съм си един селянин smiling smiley
Градът в който съм роден е на повече от 3 000 години.Създаден е от траки и развит от римляни.Предполагам,че по ония времена, днешната столица е била или обор или още не е съществувала на картата.
Сега ми отговорете кой е селянин и кой гражданин?
А между впрочем имам 2 страхотни апартамента в столицата и не ми пречи селската жилка в кръвта ми да си развивам добър бизнес, да съм добре възпитан и образован.
А да не забравяме и какво е казал Хемингуей - всичко което не е до Океана е провинция.
п.с.Приятно тъпкане в градският транспорт и незабравяйте откъде сте тръгнали!
Splendente - Купувай си в Бояна или Бъкстон в часта - Манастирски ливади - има добри комуникации, търговски центрове, чист въздух и дорбо развите на инфраструктура.
Re: Перспективни квартали в София
25-01-2008 - 10:03:32
Манастирски ливади и комуникации?
Манастирски ливади и чист въздух?

нещо не разбирам

От няколко месеца имам наблюдения в този квартал. Като се ходи на оглед ти трябва джип, брокерите обясняват как има улица до апартамента който ще гледаме (почти булевард), а после спираме с колата на 200 метра преди съответния блок и газим кал до колене за да стигнем до описания като "супер лукс" тристаен. После с колата излизаме на бул. България и оставяме кални дири до центъра.

По думи на брокера, в квартала има много детски градини, училища и болници но той не ги знае точно къде са. Може би още не са проектирани?

Градски транспорт ли - няма проблеми - след 15 минути газене в кал и локви сте на обръщалото на трамвай 7.

А да, и още нещо - този апартамент го продава един англичанин, които много бърза и за това цената е толкова ниска - почти без пари, само хилядарка на квадрат. Той същия англичанин има още два апартамента за продан на долния етаж.

Нека похваля и фирмата, която е изкупила половината апартаменти в комплекса на НИКМИ със заеми и офертите им стоят от половин година в сайта. Успех на продавачите!

А чистият въздух е ясно откъде идва - постоянно движение на въздушни маси около строителните обекти и камионите, редуване на 2 сезона: кален и прашен.

Сега ми е ясно защо на излизане от вкъщи баровците минават през автомивката на Тодор Каблешков и никога не мога да се вредя там да си измия колата.

Re: Перспективни квартали в София
25-01-2008 - 10:10:17
Не си разбрал, баце. Тука става въпрос за перспектива. Перспективата е добра = до 50 години Манастирски клоаки и Бояна ще бъдат включени в инвестиционната програма на Софийска вода за поетапно изграждане на канализация.

:}
Re: Перспективни квартали в София
25-01-2008 - 10:35:44
На всички, които следват "модната тенденция" - да ни буди трамвайния звън, давам материалче за четене през уикенда [forum.selo.bg]

Разумните хора от няколко години бягат от София. Не е дадено всекиму обективно да анализира живота от позицията на трите категории - ЖЕЛАНО, ВЪЗМОЖНО, РЕАЛНО. Турците имат много добра поговорка : Да имам акъла на българина, ама този дето му идва отпосле !!!
Ама вече и този акъл рядко се среща. Много е прав Брокер1111 за емигранта - огледайте се, във всеки форум има поне по един такъв. И вместо да признаят провала си в живота, ни дават акъл от някаква ясна само на тях позиция.
Re: Перспективни квартали в София
25-01-2008 - 11:31:49
Първо искам да благодаря за отговорите и да кажа, че не се обиждам на "селянка", тъй като нямам никакви комплекси в това отношение. Искам да се извиня на засегнатите, не съм имала намерение да звуча грубо и агресивно и не мога да си обясня реакциите. Всъщност приятелят ми е софиянец и решихме заедно да направим стъпката за закупуване на наш си апартамент в столицата, но не искам да изпадам в подробности за твърде лични неща. Относно цените на апартаментите в Рим, можете да се консултирате с този сайт: [immobiliare.lavorincasa.it], но сравненията са меко казано излишни. Ако все пак решим да пуснем разните му там паралели, може би е удачно да се имат предвид съответните инфраструктури, популярност на европейската столица, стандартът на живот, средната месечна заплата и състояние на имота. За неугледността на българските квартали (в случая софийските) също не виждам какъв е спорът? Нима не са ни мръсни улиците, грозни и неокосени градинките, счупени тротоарите, продупчени асфалтите,неподдържани кооперациите, входове, стълбища и блоковете (особено блоковете), нима масово не се изхвърля боклука през терасите, да описвам ли препълнените ни контейнери и свободно разхождащите се бездомни кучета - повечето от които некастрирани и неваксинирани? Такава е истината, харесва ли ни или не. И тези неща правят особено голямо впечатление на хора, които са живели или пътували често в по-уредени държави, да не казвам какво впечатление прави на чужденците....

За мен цените на апартаментите в БГ, в частност в София са неоправдано високи и ако някой иска да ме обори аргументирано, да заповяда.

Относно кварталите: харесали сме си Манастирски Ливади, но още не сме стъпвали там и мислим да се поразходим през уикенда до там, но като чета мненията май ще трябва да изчакаме кишите да пресъхнат sad smiley Четох статия в нета за тази част на София и се твърди, че все още няма построени в квартала училища и детски градини, а се ползват тези от съседните квартали. Хареса ми това, че в Манастирски ливади строителството е предимно ново и с перспектива да заприлича на едно много приятно и красиво място за живеене. Разбира се то си е до култура на хората.

ПП: Митко, благодаря за подкрепата!



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-01-25 11:51 от Splendente.
Re: Перспективни квартали в София
25-01-2008 - 11:57:44
Здравей,

Може да погледнеш ж.к "Гоце Делчев". Близо е до Южния парк и Центъра (дори и пеша - 20мин до НДК). Квартала е предимно от стари хора - което носи плюс спокойствието. Да не забравяме и че след 2 години ще се появи един от най-големите молове там - 'България Мол' точно до Била.

Поздрави,

smoking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-25 11:58 от ivo107.
ABC
Re: Перспективни квартали в София
25-01-2008 - 12:37:06
Цял живот/вече 30 години/ живея в София - Младост /моя роден град/, е няма по-гадно и по-мръсно място в тази държава. Идвайте глупави хора тук и живейте в тази мизерия. Аз се изнасям в някое малко и чисто градче. Тук в София нищо няма перспектива, камо ли ж.к.-тата и кварталите. МИЗЕРЕЯЯЯЯ! :crazy: :crazy: :crazy:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход