Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Перспективни квартали в София

Публикувано от Splendente 
Re: Перспективни квартали в София
05-02-2008 - 00:59:08
Здравейте, балгодаря за мненията, няма да коментирам заяжданиците. smiling smiley
За Манастирски Ливади още се замислям, за панелните блокове сте прави и за "престижните" квартали съм склонна да се съглася. Бих искала да чуя мнението ви за квартал Горна Баня. Дали не е добър компромисен вариант?

Благодаря предварително. smiling smiley
Re: Перспективни квартали в София
05-02-2008 - 01:17:43
exo99 Написал:
-------------------------------------------------------
> Просто по-интелигентните хора / и аз се смятам за
> такъв/ в последните години позволихме да
> тържествува простащината около нас.

брейййййййййй,поредния съфорумец,който се смята за интелигентен.
много добре,вери гуд.....

та Ехо,кажи от кои си-от "просто по- интелигентните" или от
'' интелигентно по- простите"? :ami:

простащината тържествува около вас?ами нали сте просто интелигентни или интелигентно прости-толкова ли простата ви интелигентност не е достатъчна да се реши проблема с простащината?
мен ако питаш интелигентните хора не допускат простащина около тях,защото са интелигентни.

и къде го забиваш съфорумеца в центъра на софия?????
кво искаш???? децата му да се родят хронични асматици??????
какъв е този дондуков?там ли ще тичат децата му на воля, сред трамваите и култови места като КАМА СУТРА и подобни заведения за просто интелигентните или интелигентно простите?

простащината ви била виновна на вас-все някой ви е виновен,но не и вие,защото сте просто интелигентни......
аре продължавайте да интелигентствате кой е по ПРЕСПАктивени БЕЗактивен район на софия.
даааааааааааа,яйцето(селянина) или кокошката(българина) се е пъкнало първо?
но теорията на дарвин отново се доказва-някой от по горните се е развил до ниво "просто интелигентен" или "интелигентно прост".
стадии на българската еволюция.....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-05 01:22 от acen1975.
Re: Перспективни квартали в София
05-02-2008 - 01:45:26
"Селянин" е не само поведение, е по-скоро начин на мислене!
Задайте си въпроса какво мисли се въртят в главата на селянина и ще се убедите!
Той си мисли за:
- животните в кошарата - храна, доене, паша, оплождане, угояване, расфасоване, варене, печене и т.н.;
- нивите - оране, засяване, плевене, жънене, косене, прибиране, сушене, смилане, продаване, градушки, слани и т.н.;
- лозята - прекопаване, рязане, пръскане, пазене, бране, мачкане, наливане, варене, продаване и т.н.;
- пазене на всичко по-горе!
Както се вижда селянина е най-свободния човек, защото всичко прави по собствена воля и за себе си. Поради това, той много страда, ако нещо лошо се случи с неговата "стока" - някой да му отнеме част от земята или животните или продукцията, което пък го прави най-заетия човек, тъй като няма и една свободна секунда за други помисли и действия освен горепосочените.
Ако се върнете назад в историята ни, ще видите колко пъти са искали да ни вземат от "нивите", "животинките", "лозята" и колко малко сме успели да опазим. Та и от там селянин=българин (постоянно очакващ от нещо да загуби)!
Но има и нещо друго! Начина на мислене тип "селянин" е неприложим за живот в голям град. В големия град няма животинки, няма ниви, няма лозя и съответно няма грижи за всичко това. В големия град има правила, които самия град си налага. В големия град човек е толкова свободен, колкото може да издържи на глад. От там нататък трябва да прави нещо, което големия град му налага. Пак ще става рано, но не за да храни животните си, а за да отиде на работа. Пак ще работи, но не за себе си. Пак ще го е страх да не му вземат част от имуществото, но тук става дума за телевизор, музикална уредба, компютър, кола, а не за "стока" в горния смисъл.
И накрая ще отиде в големия магазин и ще си купи нещо за ядене, само че то ще бъде ОПАКОВАНО И С ЕТИКЕТ, за разлика от храната на горния "селянин".
Ето точно в това е разликата и от там и проблема. Селският "селянин" няма проблеми с опаковките и хранителните отпадъци - едните ги изгаря докато си вари бурканите, а другите ги дава на животните, докато градския "селянин" ще трябва всичко да изхвърли и то в различни по цвят контейнери. Това последното, ако си го правил цял живот заначи си градски "селянин", но ако ти се налага от скоро - си селски "селянин", защото контейнерите не са твои, а пък са и далече.....и предпочиташ да хвърляш през прозореца с мисъла, че все някоя животинка ще похапне.
Ако някой измисли формулата как българина да си живее едновременно и на село и в големия град ще бъде от полза за всички.
А иначе мисленето тип "селянин" е по-скоро постоянно задаване на въпроса "ДА БЪДА ИЛИ ДА НЕ БЪДА", както беше писал колегата Шекспир!
Re: Перспективни квартали в София
05-02-2008 - 09:15:10
Много романтично описание. Ти що не отидеш да живееш на село при животинките и земята, като е толкова хубаво? О! Ти си по произход гражданин, аристократ. Ясно! Трябва да има ред в тая държава: гражданите да паразитират на топло на парното, а селяните да ги изхранват и да идват в града само при нужда и то със страхопочитание. Да, ама не. Не става. Щото и селяните са като нас, а и всички сме от село (както казваше Буревестников).
Re: Перспективни квартали в София
05-02-2008 - 09:32:59
pe6o,
нищо не си разбрал!
Всеки да живее там където си иска - въпроса е да престане да си задава въпроса "ДА БЪДА ИЛИ ДА НЕ БЪДА" !
Re: Перспективни квартали в София
05-02-2008 - 10:00:39
За Горна баня:
Преди 1.5 г. се преместих да живея там (преди това 50 г. живях в центъра, в една такава стара кооперация, която някои тук хвалят). Предимствата за мен са: чист въздух, самостоятелност (живея в нова къща), големи стаи (като влезеш в стаята, гардеробът не скача върху ти), двор, в който през лятото практически живеем. гараж, тишина. Сигурно има и други. Недостатъци: липса на канализация и кални улици.
Мнения не давам. Ще цитирам един дядо, който ни каза: "Ще ви хареса, щом идвате от апартамент. Само една разлика има, като влезеш в апартамента, си пускаш телевизора, щот' няма какво да правиш, а тук няма такова нещо - все си има работа." На мен ми харесва.
Re: Перспективни квартали в София
05-02-2008 - 10:38:36

Мисля си все пак, че без канализация не е добре, по ред причини.
Пък и дали държавата ще направи такава и кога, а и с какво качество на тоя етап?
Защото частникът съвсем никаква няма да направи
Може би все пак да се избере жилище без такава "бомба без закъснител"
Не знаех, прочее, че Горна Баня нямала канализация. Цялата ли?
Re: Перспективни квартали в София
05-02-2008 - 16:07:55
Все повече от МИСЛЕЩИТЕ хора осъзназват в какво гето се превръща София.
Не без активната помощ на всички нас.

За мен спасението е едно - далеч от всичките тези квартали - без значение дали са панелни или от нови кооперации дефакто са си или ще станат гета.

Дори и в "престижните" квартали на София има боклуци, разкопани улици и кучешки изпражнения. Като в добавка е непрекъснатия смог и потискащата мъгла.

За мен избора е един - къща в някое от околните села или градчета - без Драгалевци, Симеоново и Бояна, те са станали част от града.

Виж във високите части на Горна Баня - "Бонсови поляни" или кварталите на Банкя - Михайлово, Градоман... все още има къщи на прилични цени там. Естествено, ако искаш децата ти да играят на воля на чист въздух...
Re: Перспективни квартали в София
05-02-2008 - 16:35:04
A aко искам децата ми да ходят на училище?
Re: Перспективни квартали в София
05-02-2008 - 16:54:43
avatar
pe6o Написал:
-------------------------------------------------------
> A aко искам децата ми да ходят на училище?


...........ще трябва да си направиш хубаво сметката,защото издръжката на семейство,живущо в къща в околностите на София, е доста по-скъпо, отколкото в кварталите....... smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход