Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Перспективни квартали в София

Публикувано от Splendente 
Re: Перспективни квартали в София
08-02-2008 - 19:34:51
pe6o Написал:
-------------------------------------------------------
> Гето,
> Не ми отговори на въпроса за социалния живот на
> тийнейджърите в квартали на 20 км от центъра.
> Според мен да си тичат из двора е най-важно за
> малките деца. Много хора тук допускат грешката да
> започват да строят къща, когато децата им са на 13
> - 15 години и, когато къщата е готова в целия си
> блясък децата им вече са на 18 - 20 години и
> предпочитат да се заврат под наем в некой тавам в
> града или да идат на общежитие в Баден-Вюртемберг,
> отколкото да стоят в лъскавата луксозна къща на
> родителите си.
>
> Масово родителите записват децата си в отдалечени
> от местоживеенето училища, което вече създава
> проблем. Причината за това е, че много от
> училищата са тотално пропаднали (наркомански,
> както ги наричат самите ученици). Този проблем
> много добре го знаеш, щом си в Америка.


Здравей Пешо,

Не знаех, че въпросът ти е отправед лично към моята особа smiling smiley Ти май ме ласкаеш winking smiley
Няма лошо, но един такъв въпрос би трябвало да занимава всички, но карай.
Първо смятам, че мн. зависи от отношенията вътре в семейството в изборът на децата да се заврът в някой таван. Ще ти дам пример със себе си. На 20 г. имах самостоятелен и добре обзаведен апартамент, родителите ми нямаха нищо против ако се отделя да живея сам. Аз обаче не исках да се разделя с уюта и близоста си с родителите. Копонясвах с приятели, по някога оставах за 1-2 дни, но моят ДОМ си остана при родителите ми. Разбира се дойде време когато създадох свое семейство и нещата се промениха, но това е естественият ход на живота smiling smiley

В България нашего брата стана по-католик от папата и като такъв взе да копира само най-лошото от префаленият "американски начин на живот"! Бързо се забравиха вековни традиций и морал. Пълна либерализация sad smiley и разпад на семейните връзки. Появиха се имена като: Алфонсо, Ричард Груев .... Но най-страшното е, че българинът се отказа да създава деца и да възпитава човеци. И всичко това с оправданието, че видиш ли живота е труден, не можеш да ги изхраниш и облечеш, не можеш да им осигуриш добър живот :} Егоизъм, егоизъм и пак егоизъм! Някои казват, че българите стават импотентни, май ще да е вярно! В др. статия чета как повече от половината "майки" не можели да спрат цигарите по време на бременноста си?!!! Други пък не кърмят за да не си развалят циците! Ами силикона? Вчера четох една статия, че от 1954г. когато се легализира аборта та до ден днешен 6,500,000 бъгарчета са убити!

Какво да ти кажа Пешо, мъчно ми е :g:

Ти колко деца успя да направиш или нямаш време за подобни "глупости"?

Хайде със здраве
Re: Перспективни квартали в София
08-02-2008 - 19:51:48
Тука обсъждаме квартали, имоти и прочее, ти къде задълба...?! И пак не ми отговори на въпросите. Иначе си прав донекъде. Ето например палестинецът Ашраф ал Хеджудж колко години беше по затворите горкия и сега като го пуснаха веднага намери хубава българка да се ожени. Тая що не се омъжила досега за некой българин? Щото през това време българите седиме с гол в ръката (както е казал поетът) и се пишеме на големите е*ачи. А тия дето не могат да спрат цигарите сигурно си мислят, че великата голяма жертва са направили да забременеят и да си съсипят живота преди да са си поживяли достатъчно и стига с жертвите! Сега пък и цигарите да спира?!
Re: Перспективни квартали в София
08-02-2008 - 19:55:36
Пушачите са една особена порода хора. Изглежда нещо в дима им изсмуква разума и инстинкта за самосъхранение дори и на изключително разумни хора... Абе не ми се говори, 15 години се боря с жена ми по въпроса...
Re: Перспективни квартали в София
08-02-2008 - 20:11:42
avatar
pe6o Написал:
-------------------------------------------------------
> Гражданите на селските райони в полите на Витоша
> ако ще да си съдерат задниците не могат да
> направят надлежна канализация, защото тя трябва да
> бъде заустена в колектор, а най-близките колектори
> са на километри в Малинова долина под Симеоново и
> в Бъкстон под Бояна.


Така е,но по света има огромни имения,които също са много далеч от градската канализация,но не рИват,че държавата трябва да им я направи. Щом си решил да живееш в къща,то намираш начин да си направиш или изгребна яма,или пречиствателна станцийка.
Когато купуваш жилище в блок,построен в Манастирски ливади,трябва да се поинтересуваш дали има канализация.Ако няма,това значи,че "инвеститорът" е бутнал "кеш",за да му разрешат да строи на гола поляна,без да го е еня къде ще отиват фекалиите......... winking smiley
Re: Перспективни квартали в София
08-02-2008 - 21:00:01
Камелия, точна си!

Пешо, то тази тема още в зародиш се изкриви. Човека попита за районите, а ние се отплеснахме в демографската криза.

И по край това залитане от темата взех, че изпуснах нишката на твоя въпрос. Ще прощаваш ама дай го пак.
Re: Перспективни квартали в София
08-02-2008 - 21:40:12
Повтарям си въпроса относно семейния живот в къща в краен квартал:

Кво праиме, като станат децата на 15? Почваме да ги возиме лично с колата до града за всяка тяхна излизанка ли? Или си самоналагат вечерен час последния селски рейс заедно с пияниците? Или развиват социални контакти само в крайния квартал?
Re: Перспективни квартали в София
08-02-2008 - 22:36:09
avatar
pe6o Написал:
-------------------------------------------------------
> Повтарям си въпроса относно семейния живот в къща
> в краен квартал:
>
> Кво праиме, като станат децата на 15? Почваме да
> ги возиме лично с колата до града за всяка тяхна
> излизанка ли? Или си самоналагат вечерен час
> последния селски рейс заедно с пияниците? Или
> развиват социални контакти само в крайния квартал?


Защо говориш за краен квартал? Мисля,че коментираме къщи около София! confused smiley
Re: Перспективни квартали в София
08-02-2008 - 22:42:23
Пешо,

Моят приятел Асен от Чикаго си е харесал Берковица и един ден там ще си гледа рахата. За добрият му избор специални поздравления!

Без да претендирам, че съм постъпил по най-правилният начин ще ти кажа какво ни водеше при нашият избор на селище. На жена ми корена е от Гоце Делчевско, райско място, а хората, ех хората са невероятни!!! та мн. се колебаехме дали да не се установим там. Но всичките ми имоти, приятели, близки са в София, работата ми също. Аз си имам едно райско кътче в етрополския балкан (50 км.) с което са свързани всичките ми мечти, НО като междинна спирка избрах Банкя точно защото имам малки деца и търся някаква перспектива за тях. Няма второ като Банкя с невероятното съчетание на природа, комуникации със София и място където както стар така и млад човек може да намери развлечения и полезни занимания. След десетина години, да е живот и здраве, когато децата зпочнат да стават по-самостоятелни мисля, че няма да бъде проблем придвижването им до Софийският университет, а и Банкя ще се развива. Сега с тези училища винаги в "др. край на София" децата растат без да имат здрва социална среда. Стават космополити още от най-ранна възраст, а това е мн. лошо. Детето трябва да учи в районът в който живее, за да може да създаде здрави приятелски връзки, които остават за цял живот, но които не могат да създадат при този чергарски живот. Та отговорът на въпросът ти Пешо е, онези които отиват по селата с деца трябва да ги оставят да учат основното си образование (което в България е мн. добро) в местното селско училище. Така когато станат на 15 г. ще имат здрави корени и няма да имат нужда да бягат по таваните на София, а пък тато и мама чат пат ще ги карат до Софето, свещеният град. Няма др. печелив вариант. Тъй че, българското село е само за широко скроени хора със силен характер. Сноби и първенюта да си стоят в Лозенец, на село няма място за тях.

Та това е Пешо, ако си ме разбрал, значи си мъдър човек.

Остани си със здраве,

П.С. Пешо, мога ли да попитам какво занятие имаш и ако живееш на село кое е то?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-09 00:31 от Geto.
Re: Перспективни квартали в София
09-02-2008 - 10:01:15
Разбрах те, ама не съм мъдър човек. Не ми харесват лирическите ти отклонения и лични запитвания. Село, корен, здрави връзки дрън-дрън. Как си я представяш тая работа с основното училище на село след, като там повече от половината ученици са чаавета? Сноби, че има в Лозенец съм съгласен. Те още са убедени, че не е от значение това, че го засраха квартала, а важното е, че се води елитен.
Re: Перспективни квартали в София
09-02-2008 - 11:11:22
avatar
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
Та отговорът на въпросът ти Пешо е, онези
> които отиват по селата с деца трябва да ги оставят
> да учат основното си образование (което в България
> е мн. добро) в местното селско училище. Така
> когато станат на 15 г. ще имат здрави корени и
> няма да имат нужда да бягат по таваните на София,
> а пък тато и мама чат пат ще ги карат до Софето,
> свещеният град. Няма др. печелив вариант. Тъй че,
> българското село е само за широко скроени хора със
> силен характер. Сноби и първенюта да си стоят в
> Лозенец, на село няма място за тях.

По принцип си прав и изборът ти на Банкя е идеален.Само че,това е селище,което няма нищо общо с обикновеното село. Ако едно дете завърши основното си образование в истинско село,то гимназията в София,ще бъде кошмар. Живота в града също. Растейки в ада на големия град,децата попиват всичко,което им е необходимо за оцеляване когато пораснат.......... smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход