Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Перспективни квартали в София

Публикувано от Splendente 
Re: Перспективни квартали в София
07-02-2008 - 10:18:10
Има общо, щото откакто свърши социализъма в гореизброените квартали канализация не е строена. Само в Горубляне направиха и то не навсякъде и то след всенародни бунтове.
Re: Перспективни квартали в София
07-02-2008 - 15:43:03
Драга Sagitta,

Рзбирам за какво говориш, но е повече от ясно, че общините нямат необходимите пари и нищо няма да направят. Това обаче не трябва да означава, че живеещите в един такъв район трябва да седят със скръстени ръце и да се самосъжаляват затънали във лайна. Едно гражданско общество следва да се самоорганизира и на кооперативни начала да облагородява и развива селището, квартала и градът си. Училищата затънали в мърсотия, обрасли в буреняци, градинките заприличали на бунище, а вие чакате на общината да почисти вашите и на децата ви (зщото нали сме им пример) боклуци! Е няма сила на света която да е способна да се справи с тази животинска работа. А ние с голямите претенции оставяме собствените си деца като дивачета да се ровят в тази мърсотия и да ходят в тези неугледни училища без да си мръднем пръста, защото видиш ли това е задължение на общината.

Рев, сълзи, самосъжаление, надничане в канчето на съседа (запада), ай сикана :g:

Сегита, сигурен съм, че горното не се отнася лично за теб, но като общество всички сме в кюпа sad smiley

Хайде със здраве и не унивай, но направи нещо за да стане градът ти/селото хубаво и уютно място за теб и децата ти smiling smiley
Re: Перспективни квартали в София
07-02-2008 - 16:49:41
Хехе, Geto,
Има, мисля, доста голяма разлика между това да си изкопаеш и построиш канализацията на квартала и да чистиш градинките и детските площадки.
Нашата поляна ние редовно си я чистим, както и входове и стълбища и в туй аз съм ревностен давач на личен пример.
Но...канализация да копая с голи ръце няма да мога...
И съседката и тя няма да може...
Като се замисля, и с лопата няма да стане
Re: Перспективни квартали в София
07-02-2008 - 20:02:19
Сегита, по принцип си права, но само по принцип. Столична община ще ти даде предписаните чрез ДАГ да изградиш канализация и то, естествено, за своя сметка и ощр по естествено - с изпратена от тях фирма, която иска двойно, че дори и тройно.

За това - локална причествателна станция вместо канал и си готова.

При голяма кооперация предприемача има финансовия ресурс да изгради канала, докато при къщата не е така.
Re: Перспективни квартали в София
07-02-2008 - 22:31:20
Няма нищо по-хубаво от това да се отглеждат децата на село, но трябва да се мисли и каква ще е ситуацията когато тези деца станат на 15 год. За това е добре да се избира населено място близко до София (или голям град) с добър обществен транспорт и комуникации.

И кво праиме, като станат на 15? Почваме да ги возиме лично с колата до града за всяка тяхна излизанка ли? Или си самоналагат вечерен час последния селски рейс заедно с пияниците? Или развиват социални контакти само в крайния квартал?

Не се заяждам. Интересно ми е ква сметка правите по тия въпроси.
Re: Перспективни квартали в София
08-02-2008 - 00:48:27
Пешо,
Не мога да допусна, че се занасяш, защото въпроса наистина е сериозен. Ние българите когато правим сметки забравяме за децата и къде от егоизъм, къде от първенющина им съсипваме детството, а това дава отражение в цялостното им развитие. Масово родителите записват децата си в отдалечени от местоживеенето училища, което вече създава проблем. А сега и тази новост да ги пратиш на село, но всеки ден да пътуват по 50 км. до "Елитното" училище :}
Ей хора, "5 пъти мери 1 път режи", че да не стане след няколко години да продавате палата на село за панелка в София.
Re: Перспективни квартали в София
08-02-2008 - 00:58:46
avatar
Sagitta Написал:
-------------------------------------------------------
> Хехе, Geto,
> Има, мисля, доста голяма разлика между това да си
> изкопаеш и построиш канализацията на квартала и да
> чистиш градинките и детските площадки.
> Нашата поляна ние редовно си я чистим, както и
> входове и стълбища и в туй аз съм ревностен давач
> на личен пример.
> Но...канализация да копая с голи ръце няма да
> мога...
> И съседката и тя няма да може...
> Като се замисля, и с лопата няма да стане


Не е въпросът до лопатата,а до това,че в много случаи проявяваме първенющина. В "елитните" квартали като Драгалевци и Симеоново,няма канализация.Но има къщи в стил "мутробарок" за стотици хиляди евро.С камери навсякъде и глезотии вътре,на които и Тръмп може да завиди. В същото време,газят кал до покрив с луксозните си джипове и са пуснали вада до близкото дере-откъдето вони на лайна целогодишно.....
В Горна Баня старите обитатели си правят кооперация,полагат тръби,които минават през няколко имота и ако не могат да стигнат до канализацията,пак заустват в дерето-но тръби,не вади...... winking smiley
Re: Перспективни квартали в София
08-02-2008 - 09:44:06
Камелия, напълно съм съгласна с това, което казваш за "луксозните" имоти в селища без канализация.Ето, дори да се направи някаква "гражданска инициатива", ВиК съоръженията специално трябва да се проектират и изграждат комплексно от професионалисти, и то за цялото селище, именно за да не заустват смешно в някое дере. Уличната мрежа, под която тези съоръжения се намират, все пак принадлежи на общината. Гражданинът би могъл единствено да прокопае тръби за свързване между имота си и улицата, не повече.
Re: Перспективни квартали в София
08-02-2008 - 10:11:49
Гето,
Не ми отговори на въпроса за социалния живот на тийнейджърите в квартали на 20 км от центъра. Според мен да си тичат из двора е най-важно за малките деца. Много хора тук допускат грешката да започват да строят къща, когато децата им са на 13 - 15 години и, когато къщата е готова в целия си блясък децата им вече са на 18 - 20 години и предпочитат да се заврат под наем в некой тавам в града или да идат на общежитие в Баден-Вюртемберг, отколкото да стоят в лъскавата луксозна къща на родителите си.

Масово родителите записват децата си в отдалечени от местоживеенето училища, което вече създава проблем. Причината за това е, че много от училищата са тотално пропаднали (наркомански, както ги наричат самите ученици). Този проблем много добре го знаеш, щом си в Америка.
Re: Перспективни квартали в София
08-02-2008 - 10:14:09
Гражданите на селските райони в полите на Витоша ако ще да си съдерат задниците не могат да направят надлежна канализация, защото тя трябва да бъде заустена в колектор, а най-близките колектори са на километри в Малинова долина под Симеоново и в Бъкстон под Бояна.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход