Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Перспективни квартали в София

Публикувано от Splendente 
Re: Перспективни квартали в София
03-02-2008 - 22:28:27
въпроса Илиане е в отношението-в сащ никъде няма да чуеш подчинен от по висш от теб.всички са колеги и има уважение.
аз се поолях с иронията си към теб не за друго,а защото се опитвам да спирам цигарите вече втори ден.и разбира се неуспешно.
та тва е цялата работа-не ми се вързвай-убивам време по форумите.
ако съм се улял-извинявай.
до следващия път,когато тръгна да ги спирам(цигарите)
:} :}
Re: Перспективни квартали в София
03-02-2008 - 22:49:24
Ами дано да няма следващ път.
Демек да ги спреш окончателно.
Чао и лека
Re: По темата
04-02-2008 - 02:31:14
ilianm Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако ти е скъпа къщата - виж комлекс Цариградски
> (http://www.expert.bg/?act=news&id=124293).
> Познавам инвеститора и ти гарантирам добро
> качество.
__________________________

Миналата година гледах една от сградите на тази фирма. Хареса ми доста. Даже исках да купя апартамент тях в една новозапочната сграда ( не в Царигеадски). ОБАЧЕ! Когато започнахме да дискутираме конкретни неща, се оказа, че трябва да направя плащанията в Швейцарска банка. Освен това сумата в договора трябвало де е занижена. А когато адвокатката ми трагна да проверява фирмата, всъшност се оказа, че имат само една построена сграда. Аз спрях дотук.
Може да има правдободобни обяснения за горните факти, но аз реших да не рискувам.

Иначе напално подкрепям Ilianm в спора.
Re: Перспективни квартали в София
04-02-2008 - 04:36:56
за кое подкрепяш Илианчо дарлинг? за подчинените или за селяните-кой е по селянин?

аз за спора за селяните не съм се намесвал,ама я да се понамеся малко и там.

та значи имаше един съфорумец-Димитровски,който каза нещо много умно(поне за мен)

беше нещо от рода-"като всички сте толкова културни,кажете ми защо българина е селянин и селянина е българин"

и в крайна сметка май е прав.софянец или провинциалист,а от 20 години и третия вид-емигрант-май всички сме селяни,защото сме българи.
или сме българи,защото сме селяни.

или въпроса е не кой е по голям селянин -софиянеця или провинциалиста.

въпроса трябва да бъде зададен по друг начин
селянина е българин,защото българина е селянин или българина е селянин,защото селянина е българин :ami: :ami:

или пък кое е се е появило първо-кокошката или яйцето.

или в нашия случай кое се е появило първо-селянина или българина,кой е изходния продукт?
трябва да е българина,защото той е станал селянин.но може и да е бил някакъв си селянин,който е решил да стане българин.

много ми е трудно да открия отговора,ама като чета форумите ми се струва,че всеки не е селянин,но всички останали са селяни.
от което следва,че всички са селяни,освен човека който казва така за тях.следва,че поне един българин не е селянин,или всички българи са селяни,освен тези които казват,че не са.но пък те са селяни,защото казват,че са българи.

та в крайна сметка кое е първото-ЯЙЦЕТО(селянина) или КОКОШКАТА(българина) eye popping smiley
Re: Перспективни квартали в София
04-02-2008 - 09:26:00
Здравейте,

Чудя се тез дваминцата няма ли кой да ги спре че спамят темата:

acen1975
ilianm

Аман от изворна мисъл!

Поздрави,

smoking smiley
Re: Перспективни квартали в София
04-02-2008 - 13:59:50
Здравейте!
Искам да се включа в тази тема, която е интересна за мен
Купих си жилище в много хуления кв.Младост 2 - в парка "100 години София".
Много съм доволна от инфраструктурата, комуникациите, чистия въздух, гледката към Витоша, е, транспортът е малко бавен още, но чакаме метрото.
Пред прозорците ми е една от поляните на парка. Изхвърлят се направо от горе бутилки, стар хляб, хартии, а минаващите дават своя принос с опаковки от разни вафли и чипс. Ще кажете - Младост, какво искаш.
Но често ходя на гости в Стрелбище, в най-престижната му част - бул.България и Г.Делчев - и малките парчета "зелена" площ са заринати с боклуци точно по същия начин, както и при нас. Да не говорим, че поради презастрояване няма къде да се паркира, а малките улички отзад са в много по-лошо състояние, отколкото локалните улици в Младост 2.
Та ми се струва, че сериозно трябва да се преразгледат понятията "престижен" и "непрестижен" квартал, гледайки реалностите днес, а също и при избор на жилище да се гледа конкретното предложение и обкръжението, независимо от квартала
Re: Перспективни квартали в София
04-02-2008 - 20:26:28
Асене,
Ilianm просто се опитваше да обясни на Камелия, че причината София да е гадна не е в новопристигналите провинциалисти. И че като някой е роден в София не значи, че е по-, по- от останалите българи. Нито пък има някакви специални права.

С горния си постинг, ти току що се съгласи: "...българинът е селянин и селянинът е българин". Освен това и яко комплексиран, все търси да намери уязвимо място на някого и до го уязви/унизи, та да си създаде малко самочувствие ( не визирам теб smiling smiley )





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-04 22:26 от Lyubopitna.
Re: Перспективни квартали в София
04-02-2008 - 23:04:56
avatar
Lyubopitna Написал:
-------------------------------------------------------

>
> С горния си постинг, ти току що се съгласи:
> "...българинът е селянин и селянинът е българин".
> Освен това и яко комплексиран, все търси да намери
> уязвимо място на някого и до го уязви/унизи, та да
> си създаде малко самочувствие ( не визирам теб )

Хи,хи,хи! Не рИва ли преди малко в другата тема,че съм била агресивна и съм те обиждала,само защото опровергах твърденията ти? winking smiley
Какво толкова те мъчи,че си прегърнала цитата и си го направила мото на живота си? :} :} :}
Re: Перспективни квартали в София
04-02-2008 - 23:25:28
Така е
Переспективните квартали в София са извън София.
То всеки си разбира по своему переспективите.
Но ако говорим за качество на живот, то определено извън София.
Далеч от ЖК - тип общежитие!
За съжаление от 60-та година насам упорито се създават жилища за преспиване, а не за нормален живот!
Re: Перспективни квартали в София
05-02-2008 - 00:32:44
Здравейте отново,
Някъде в началото на тази тема се опитах да дам малко добронамерени съвети на новата ни съгражданка.
Ако разполага с малко повече пари, ще е хубаво да си купи апартамент в старата градска част. Далеч по-добре се живее отколкото в панелен комплекс.
За да живее човек в жилище извън София, се иска доста по-висок стандарт.
Това предполага поне две коли в семейството, които непрекъснато ще са в движение.
Освен това бързо ще дойдат децата, а те ще трябва да се осигурят с детски градини, училища и т. н.

Някой по-горе пише, че ж.к. "Стрелбище" е много престижен квартал.
Допреди 35 години това беше така наречената "Туула маала" и наистина там копаеха глина за тухли. Имаше и тухларна, където работеха осъдените на 10 - 15 дни за дребно хулиганство.
После почнаха и там да градят блокове на МВР и МНО. Това им е престижното. Е, малко по-близо са до центъра.

Бях те посъветвал да си потърсиш жилище в карето под "Дондуков". Все още се намират на разумни цени.
Или в пресечките на "Иван Асен ІІ", но там е доста по-скъпо.
Добре е и в квартала между "Руски паметник, Пирогов и НДК.

Освен това, имотите в изброените от мен места винаги лесно могат да се продадат на добра цена, ако решите да живеете на друго място в София, страната или по света.

Отново пожелавам успех и не се влияи от писанията кой е по - голям софиянец.
Простаци има навсякъде, както и навсякъде има и по-добри хора.
Просто по-интелигентните хора / и аз се смятам за такъв/ в последните години позволихме да тържествува простащината около нас.

Но трябва да се знае, че "селянин" е нарицателно не за произход, а за поведение.
И макар да съм / както очарователната ни съфорумка Камелия/, трето поколение софиянец и да съм се родил и живял в центъра от вече 50 години, не забравям, че прадядо ми си е най обикновен български селянин.

Пийте по едно питие и се настройте оптимистично за утре.
smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход