Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Перспективни квартали в София

Публикувано от Splendente 
Re: Перспективни квартали в София
02-02-2008 - 10:44:16
Теорията, че правата на човек се определят от произхода му беше отдавна отречена. Колкото паркомястото на "селянина" му е исконно, толкова и целия град е исконен за "кореняците". Някой по-горе беше казал, че кметът бил от околоградските овчарници. Около града живеем шопите = истинските кореняци в София. Всички останали "софиянци" сте придошли отнякъде.
Re: Перспективни квартали в София
02-02-2008 - 11:24:35
avatar
ilianm Написал:
-------------------------------------------------------
> Не! Не! Не вярвам че си толкова неинтелигентна че
> да не разбереш простата сметка по горе Ками!
>
> Не е било нужно да изваждаш 1878 от 2008, което
> явно ти струвало доста време!
> Нали разбираш че децата на софиянци от 1878 също
> са кореняци, техните също.......... и т.н до наши
> дни.
> И в нащи дни потомците на тези софиянци са около
> 90 000.
> Тоест "обвиненията" в провинциалност, селения и
> прочие са израз на комплекс от собствения
> произход. А според мен и резултат на ниска култура
> вследствие на същия.
>
> Огромните панелни гета на София, в които живее 90%
> от населението на града, не са приютили нито един
> кореняк.
> А опита ми е показал че второ поколение "селяни" в
> София са по-нискокултурни от новозаселили се.
> Защото новозаселилите се не знаят да дерат коли,
> спрели на "исконното" място на тротоара пред
> блока.

Майтап беше,но така си се впрегнал,че.............
Не мисля,че трябва да правим сметки от Освобождението насам. Достатъчно е да отчетем,че от 1944г.,когато София почва да се разраства,поне 3 поколения след първоначално дошлия са родени тук. Не виждам,защо се дразниш,че някой,роден в дадено населено място,се смята за кореняк,а не за пришелец.Ми,смешно е!
Огромните гета,за твое сведение,приютиха огромен брой хора,родени в центъра-тъй като след войната куп народ е живял под наем в една стая. Там са раждали и отглеждали децата си,после са купували жилища.
Колкото и да ти е неприятно,фактът че в София новодошлият е в пълна анонимност-не познава никого и никой не знае кой е той,го стимулира да не спазва никакви правила на съжителстване. Затова се изхвърля боклук през балкона.А за "исконното"място пред блока-когато си наемаш квартира и имаш кола,интересуваш ли се дали има паркомясто за нея? Аз,поне до сега,не съм чула някой наемател дори да попита. Защо мислиш,че си в правото си да принудиш човек,който си е купил жилището с осигурено паркомясто, плаща си данъците за имота,да ти го отстъпи?

confused smiley




Re: Перспективни квартали в София
02-02-2008 - 12:55:19
avatar
pe6o Написал:
-------------------------------------------------------
> Теорията, че правата на човек се определят от
> произхода му беше отдавна отречена. Колкото
> паркомястото на "селянина" му е исконно, толкова и
> целия град е исконен за "кореняците". Някой
> по-горе беше казал, че кметът бил от
> околоградските овчарници. Около града живеем
> шопите = истинските кореняци в София. Всички
> останали "софиянци" сте придошли отнякъде.


В правото има основен постулат: "Първият по време, е пръв по право". На него се крепи мира в света. Когато някой наруши това правило,избухва война. Толкова е ясно и точно,че няма нужда от разясняване.Колкото и да му е неприятно на някого. Затова народът ни казва,че камъкът си тежи на мястото.
Не съм против хората,които са решили да дойдат тук,това е тяхно право. Но, не могат да искат да им отстъпя моето място и да приема без съпротива факта,че ми влошават живота,че унищожават порядки,които са градени от поколенията,за да живеем по най-добрия начин. Че вместо да се присъединят към начина на живот тук,пускат пердето си на анонимност и правят каквото им скимне..........
А за наглостта,да ми наредят,като не ми харесвало в родния ми град,да се изселя,няма нужда от коментар........ :g:
Re: Перспективни квартали в София
02-02-2008 - 14:37:56
avatar
Темата е за перспективните квартали...а вие се карате за глупостиsad smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Перспективни квартали в София
02-02-2008 - 17:32:13
Камелия, с подобни изказвания озлобявате хората от останалата част на България и те намразват всички софиянци покрай вас. У нас няма ристокрация и подобни ней, всички сме от село, много даже са потомци на бежанци така, че както казва котарака Леополд: "Хайде да бъдем приятели!"
Re: Перспективни квартали в София
02-02-2008 - 17:58:00
avatar
pe6o Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия, с подобни изказвания озлобявате хората от
> останалата част на България и те намразват всички
> софиянци покрай вас. У нас няма ристокрация и
> подобни ней, всички сме от село, много даже са
> потомци на бежанци така, че както казва котарака
> Леополд: "Хайде да бъдем приятели!"

Кое по-точно озлобява? Каква неистина казах? И защо намесваш аристокрацията?
Когато отида в провинцията,се съобразявам с порядките на хората там.Дори и да са ми непривични. В Севлиево,например,контейнерът за боклук е на 50м. от входа на блока. Как веднаж не ми е минало през ум да метна пликчето през прозореца? Хората от входа също си имат места за паркиране и си ги знаят. Не съм си позволила да ги заема,още по-малко да се тропосам пред входа и да ме заобикалят........
Правя го,не защото ще кажат "виж роднината на еди кого си,колко е невъзпитана",а защото смятам, че така трябва.
За съжаление,много от пристигащите тук,оставят "така трябва",на входа на града......запленени от анонимността си.......
Re: Перспективни квартали в София
02-02-2008 - 19:37:36
камелия Написал:

> Майтап беше,но така си се
> впрегнал,че.............
> Не мисля,че трябва да правим сметки от
> Освобождението насам. Достатъчно е да отчетем,че
> от 1944г.,когато София почва да се разраства,поне
> 3 поколения след първоначално дошлия са родени
> тук. Не виждам,защо се дразниш,че някой,роден в
> дадено населено място,се смята за кореняк,а не за
> пришелец.Ми,смешно е!
> Огромните гета,за твое сведение,приютиха огромен
> брой хора,родени в центъра-тъй като след войната
> куп народ е живял под наем в една стая. Там са
> раждали и отглеждали децата си,после са купували
> жилища.
> Колкото и да ти е неприятно,фактът че в София
> новодошлият е в пълна анонимност-не познава никого
> и никой не знае кой е той,го стимулира да не
> спазва никакви правила на съжителстване. Затова се
> изхвърля боклук през балкона.А за "исконното"място
> пред блока-когато си наемаш квартира и имаш
> кола,интересуваш ли се дали има паркомясто за нея?
> Аз,поне до сега,не съм чула някой наемател дори да
> попита. Защо мислиш,че си в правото си да принудиш
> човек,който си е купил жилището с осигурено
> паркомясто, плаща си данъците за имота,да ти го
> отстъпи?

Значи когато баща ти е дошъл от някое радомирско или пазарджишко село да се засели в София това е било редни и нормално.
А сега след като си се родила в София подобни преселвания трябва да се
забранят.
Такива спорове завършват с признания като твоето - ами нашите са от село ама аз съм оттук пък вие си стойте у вас.

За твое сведение живял съм в блок пълен само със "софиянци" в Младост
Нито мръсотията нито простотията е по-малка от заселените с преселници!
Ако пред блока има паркоместа, те са колкото на съседа толкова и мои, защото аз като съм дошъл не съм достроил нов апартамент, а съм ползвал вече наличен.
това обаче не впечатли комплексарите с 20-годишните трошки, че ми бяха нужни 2-3 месеца да си "извоювам " място
През това време свръхителигентните 2-ро поколение софиянци се забавляваха да дерата, кривят антени и трошат огледала.

Сега, когато се върнах в родното си място живея в кооперация с двама съседи. Имам 120кв.м. , два гаража с градинка отпред
Престои ми покупка на самостоятелна къща (дай боже) и качество на живот за който вие в панелната столица можете само да мечтаеете!
И мойто момиче
Живял съм в София, Благоевград, Плевен Велико Търново и Варна
САМО В СОФИЯ СЪМ ВИЖДАЛ НЯКОЙ ДА СИ ХВЪРЛЯ БОКЛУКА ПРЕЗ ПРОЗОРЕЦА
ТОВА Е ПАТЕНТ НА ЖК - ПАНЕЛНИТЕ ГЕТА НА СОФИЯ



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-02-02 19:46 от ilianm.
Re: Перспективни квартали в София
02-02-2008 - 20:37:50
avatar
ilianm Написал:
------------------------------------------------------->
> Значи когато баща ти е дошъл от някое радомирско
> или пазарджишко село да се засели в София това е
> било редни и нормално.
> А сега след като си се родила в София подобни
> преселвания трябва да се
> забранят.

Нищо подобно,напротив! Както вече писах,всеки има право да реши къде ще живее!
Нали не искаш да приема,че не можеш да четеш и осмисляш написаното?


> Такива спорове завършват с признания като твоето -
> ами нашите са от село ама аз съм оттук пък вие си
> стойте у вас.

Пълни глупости,но ти изнася да го твърдиш,щото ти трябва някой "виновен",че не се чувстваш достатъчно стойностен,ако не си роден в София и не можеш да се впишеш в начина на живот на големия град,където не те познават,та всичко което правиш,е твоя отговорност!

> За твое сведение живял съм в блок пълен само със
> "софиянци" в Младост
> Нито мръсотията нито простотията е по-малка от
> заселените с преселници!

Ако си живял след отпадане на Софийското жителство,твърдението ти не е вярно и го знаеш много добре! Всички квартали,след 1990г. поеха приходящите. Ти,наистина имаш голям комплекс,но той не се избива с твърдения,които могат само да предизвикат весел кикот сред живеещите тук...

> Ако пред блока има паркоместа, те са колкото на
> съседа толкова и мои, защото аз като съм дошъл не
> съм достроил нов апартамент, а съм ползвал вече
> наличен.
> това обаче не впечатли комплексарите с
> 20-годишните трошки, че ми бяха нужни 2-3 месеца
> да си "извоювам " място
> През това време свръхителигентните 2-ро поколение
> софиянци се забавляваха да дерата, кривят антени и
> трошат огледала.
>
Не,душа! Ти пристигаш с още куп народ и се заселвате в една гарсониера,и решавате, че трябва да сложите вашите трошки на мястото на трошките на собствениците,там е проблема!И искате те да ви се поклонят,да ви прегърнат и да назначат охрана на возилата ви.За да не излиза,че не са гостоприемни!

> Сега, когато се върнах в родното си място живея
> в кооперация с двама съседи. Имам 120кв.м. , два
> гаража с градинка отпред

Хи,хи! На колко души позволи да си паркират колите в градинката ти,или пред входа ти?Да не би да пусна някого в гаража си? Или ще кажеш-той си е мой,ма в София е общ? Там,където си сега,никой няма да посмее да ти спре отпред,не защото ще му издраскаш колата,а защото всички го познават и ще влезе в устата на хората. Схващаш ли разликата?
> Престои ми покупка на самостоятелна къща (дай
> боже) и качество на живот за който вие в панелната
> столица можете само да мечтаеете!

Знам за какво говориш,аз вече си я купих,но отивайки да живея там,ще се съобразявам с начина на живот на хората около мен. Не защото ще знаят коя съм,а защото така съм възпитана!

> И мойто момиче
> Живял съм в София, Благоевград, Плевен Велико
> Търново и Варна
> САМО В СОФИЯ СЪМ ВИЖДАЛ НЯКОЙ ДА СИ ХВЪРЛЯ
> БОКЛУКА ПРЕЗ ПРОЗОРЕЦА
> ТОВА Е ПАТЕНТ НА ЖК - ПАНЕЛНИТЕ ГЕТА НА СОФИЯ

Да,мойто момче! Така е,защото само София е достатъчно голяма,за да изпаднеш в пълна анонимност и да забравиш и първите си седем години! Само към нея се чувстваш привлечен като с магнит,само нея мразиш,защото е повече от представата ти,само в нея се чувстваш достатъчно нищожен,за да не го простиш на тези,които са родени там.Затова ги натоварваш с всичките си отрицателни емоции............ разбирам те,но проблемът е твой,а се опитваш упорито да го прехвърлиш върху моята глава..........

Re: Перспективни квартали в София
02-02-2008 - 20:45:50
Камелия, всичките ти съждения започват и свършват с твърдението, че единствено и само заселниците са виновни за мръсотията и боклука в София. Позволи ми да не се съглася, защото човек навсякъде върви с културата и възпитанието си. Абсолютно грешно е да се смята, че видите ли..аз сега като съм от Х градче или село, където не си изхвърлям боклука през прозореца, заселвайки се в София ще започна да мърся безогледно, щото не ми е у дома и щото съм анонимна. Пропускаш факта, че човек се чувства у дома там, където живее дори да не е роден във въпросното населено място и иска да му е чисто. Кажи ми, какъв интерес имам аз да си купя или наема апартамент в София и да си изхвърлям торбите с боклук през прозореца? Какво мислиш за немци, холандци, французи, шведи и пр., които разсъждават по сходен начин спрямо българските емигранти като изобщо не им пука дали са от София или от Долно Уйно? Миграцията към София не е някава зла умисъл родила се в главата на провинциалиста, а поради чисто икономически причини, за които вина не нося нито аз, нито ти. В блока, където живея, само аз съм наемател - всички останали са придобили жилищата си преди много години и се водят софиянци - мога да ти изпратя снимки на пред- и задблоковото пространство, за да видиш каква мръсотия е. Надявам се не мислиш, че преди да дойда аз - всичко е било изблизано и чисто. sad smiley

Не знам защо решихте да изместите темата.
Re: Перспективни квартали в София
02-02-2008 - 20:56:54
Брокер, понеже виждам, че си брокер...отказваш ли услугите си на хора от провинцията? :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход