Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Перспективни квартали в София

Публикувано от Splendente 
Re: Перспективни квартали в София
02-02-2008 - 21:11:05
Този спор който се води тук за "кореняци" и новодошли, "селяни" и т.н. е смешен и недостоен. Както някой беше казал "Нема наши, нема ваши си сме бугараши" smiling smiley

София още след Балканските войни се е заселвал от голями групи бежанци от беломорието и повардарието, а вътрешната миграция също е била така силна, както в последните години към София. Знае се, че например Х. Димитър, откъдето съм аз се е заселвал от района на Средногорие. Хората се познаваха по родове, а традициите и навиците се запазваха. Беше толко хубаво, наистина! По времето на светлия комунизъм Софийското гражданство играеше ролята на цедка за преселниците. Но ето дойде демокрацията и както на всякъде по бялия свят към голямият град наред с амбициозните и свестни хора се отправиха потоци от "утайката" и измета на нацията. Вижте само какво стана с мангалите! Всички сякаш се преселиха в столицата и слабото управление на държавата и общината създаоха една паразитна и долна класа хора. Защо при Тато циганина си знаеше мястото, бачкаше, че някои даже се и образоваха?
Има и нещо друго, София е място което лесно покварява и разваля и най-нормалните хора. Вижте разказите на дядо Вазов "От ралото до ура-то", както и много други. Нищо не се е променило, защото хорат сме еднакви на всякъде и всякога! moody smiley

Хайде със здраве,
Re: Перспективни квартали в София
02-02-2008 - 21:27:50
камелия Написал:

> Да,мойто момче! Така е,защото само София е
> достатъчно голяма,за да изпаднеш в пълна
> анонимност и да забравиш и първите си седем
> години! Само към нея се чувстваш привлечен като с
> магнит,само нея мразиш,защото е повече от
> представата ти,само в нея се чувстваш достатъчно
> нищожен,за да не го простиш на тези,които са
> родени там.Затова ги натоварваш с всичките си
> отрицателни емоции............ разбирам те,но
> проблемът е твой,а се опитваш упорито да го
> прехвърлиш върху моята глава..........

Нито съм бил привлечен с магнит към София нито съм бил анонимен.
Нито съм забравил първите си седем години (както ти направи току що)
За разлика от теб съм обиколил и обикалям достатъчно столици и големи градове по света за да не мисля като теб че София е върха на света.
Нищожен не мога да се почуствам защото за 5г работа в София имах 20 подчинени като теб - с единствената реализация в живота в лицето на софийско местораждане.
Коплекса че най-често ги управлява по-кадърен провинциалист е нещото което виждам и у теб
Ако мислиш че това те прави значима, то фактът че можеш да пишеш е голямо достижение за теб.

Последният велик писател на България - Хайтов е от една малка махала в Родопите, но едва ли би с почувствал нищожен от твоето присъствия в ролята ти на второ поколение софиянка.

Най-доволен бях когато моята фирма откри офис в моя роден град и с кеф продадох панелния коптор и се отървах от боклуци с комплекса на богоизбрани обитатели на панели - второ поколение.

Естествено че няма да пусна никой в гаража или върху градинката защото СА МОИ и по докумнет.
А пред твоя панелен блок паркоместата са за всеки собственик на апартамент в блока.
Разбираш разликата или да потретвам?

Панелните гета на София не са били никога, няма и да бъдат добро място за живеене.
Простотията , ниската култура и комплексарщината са постоянни болести на живеещите там от първата копка в Люлин досега.
Сигурно не знаеш но хората в по-малките градове не живеят в мизерия простотия сравнима с тая в панелните квартали.
Не ги докарват от провинцията, те са вече там
Панелна София си има запазени марки, които няма да видиш никъде.



cool smiley cool smiley cool smiley cool smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-02 21:42 от ilianm.
Re: Перспективни квартали в София
02-02-2008 - 21:29:23
След като темата вече е изместена да кажа и аз.
София е избрана за столица през 1879 г. Според първото преброяване на населението през 1880 г. София е наброявала 20 501. Ако някой може да докаже, че всичките му прадеди са живяли в София по това време, той е кореняк софиянец. Аз залагам хилядарка, че няма такъв човек.
И ако някой сега почне да твърди, че София е избрана за столица, защото е била с най-аристократичното, интелигентно, образовано и възпитано население и е била най-чистият, подреден и уреден град. Вижте само от къде са най-бележитите българи от Възраждането. Колко от тях са от София.
София е това, което е, защото е столица. И с плюсовете и минусите от това.
И на Паренсов пукат гуми, ако паркираш на място, което някой простак смята за негово.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-02 21:40 от dragula.
Re: Перспективни квартали в София
02-02-2008 - 21:31:41
dragula Написал:
-------------------------------------------------------
> Вижте само от къде са
> най-бележитите българи от Възраждането. Колко от
> тях са от София.

И след Възраждането
> София е това, което е, защото е столица. И с
> плюсовете и минусите от това.

Точно




Re: Перспективни квартали в София
02-02-2008 - 21:45:42
Не може и душата в рая winking smiley
Re: Перспективни квартали в София
02-02-2008 - 22:16:13
Splendente здравей,
какво стана ? Хареса ли си квартал ?
аз като казах м.ливади имах предвид запад.това е по братя бъкстон към бояна и иван сусанин.там е истината smiling smiley мястото е високо, има канализация и то нова.подпочвени води няма ( все пак е в подножието на Витоша )
гледал съм как миналата година имаше наводнения и боянкската река преля а тук нивото на водата беше ниско в смисъл нямаше вода по улиците и двора.
мога да изброя 3 училища и 2 детски градини но ме домързява,а и сега гледах Рамбо 4 и съм афектиран smiling smiley
а относно Гето - Х.Димитър не е роден в сливен а в Ямболско село smiling smiley
Аз пък съм роден в Ямбол и се кефя на незнанието на сливенлии smiling smiley
макар че си имам доста приятели от там.
страшна полемика се оформи тука.Учуден съм от реакцията на тези интелигентни хора.осъзнайте се! работите с компютри,а езика ви е почти каруцарски.големи хора сме и не се влезли тука да се обиждаме,а да споделяме идеи,знания и познания.
Успех на всички и нека европейците да се поучават от нас.Стига сме гледали нихилистично на живота.Златният век на България, Кирил и Методи, народните Будители, националният ни герой Левски, 500 века робство,което не е сломило обикновеният човек.
ами това е.отплеснах се и се извинявам.
лека нощ на всички :о)
Re: Перспективни квартали в София
02-02-2008 - 22:38:13
avatar
ilianm Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Нито съм бил привлечен с магнит към София нито съм
> бил анонимен.
> Нито съм забравил първите си седем години (както
> ти направи току що)
> За разлика от теб съм обиколил и обикалям
> достатъчно столици и големи градове по света за да
> не мисля като теб че София е върха на света.
> Нищожен не мога да се почуствам защото за 5г
> работа в София имах 20 подчинени като теб - с
> единствената реализация в живота в лицето на
> софийско местораждане.

Виждаш ли колко си комплексиран? 20 души подчинени,за теб са върха на постижението, венеца на шефския ти живот-защото са били от София! Какъв кеф,а? Чуството за надмощие те опиянява-само теб,разбира се,защото всеки роден в София,не се смята за нещо повече от теб-ти изпитваш чувството за малоценност. Ще трябва да те разочаровам-работя за себе си от 1991г.-бях една от първите,съкратени и изпратени на борсата. Сама съм се оправяла-не съм имала и кило ябълки,изпратени от село!

> Коплекса че най-често ги управлява по-кадърен
> провинциалист е нещото което виждам и у теб
> Ако мислиш че това те прави значима, то фактът че
> можеш да пишеш е голямо достижение за теб
.
Голям майтам,наистина! Почуства ли се значим? Но,след като не си останал тук,явно управленските ти умения не ще да са били на нивото,достатъчно да те задържи в бизнеса на Софийска територия.......

> Последният велик писател на България - Хайтов е
> от една малка махала в Родопите, но едва ли би с
> почувствал нищожен от твоето присъствия в ролята
> ти на второ поколение софиянка.

Ти, с Хайтов и не мисли да се сравняваш! За кой ли път ще ти кажа,че роденият на село,няма нищо общо със селяндурския манталитет. Не ти понася разграничението,но .........няма как.Ако продължаваш да се правиш,че не разбираш разликата и не забелязваш,че я правя,само ще станеш смешен!

> Най-доволен бях когато моята фирма откри офис в
> моя роден град и с кеф продадох панелния коптор и
> се отървах от боклуци с комплекса на богоизбрани
> обитатели на панели - второ поколение.

Що повтаряш едно и също като латерна? При това,напълно некомпетентно.За твое сведение,обитателите на панелите,са третото поколение Софиянци. За нас няма значение,но тъй като за теб е важно-да се светнеш,че да не се излагаш......

> Естествено че няма да пусна никой в гаража или
> върху градинката защото СА МОИ и по докумнет.
> А пред твоя панелен блок паркоместата са за всеки
> собственик на апартамент в блока.
> Разбираш разликата или да потретвам?

Разбирам я, душа! За теб чуждото е общо,а твоето си е твое.Ето,тук е разликата,за която говорих и която не можеш да схванеш. Ние сме плащали заедно за нещо и сме се научили как да го ползваме,без да се опитваме да прецакаме другарчето. Ти си пазиш твоето,но си готов винаги да туриш ръка на чуждото,щото е общо........
По-добър пример за това,защо хора като теб не се вписват в начина ни на живот и защо предизвикват негодуванието ни, здраве му кажи!

> Панелните гета на София не са били никога, няма и
> да бъдат добро място за живеене.
> Простотията , ниската култура и комплексарщината
> са постоянни болести на живеещите там от първата
> копка в Люлин досега.
> Сигурно не знаеш но хората в по-малките градове не
> живеят в мизерия простотия сравнима с тая в
> панелните квартали.
> Не ги докарват от провинцията, те са вече там
> Панелна София си има запазени марки, които няма да
> видиш никъде.


А,стига декларации,а? Да не те попитам,знаеш ли баснята за Лисицата и гроздето?
winking smiley
Re: Перспективни квартали в София
02-02-2008 - 23:10:43
Ками , Ками

Личните обиди и нападки може да са твоя стил, но не и моя.

Естественно че да имам подчинени не ме кара да се чуватвам значим
Но нима това съм казал някъде. Ти къде го прочете. Недей да ми преписваш тези, които не съм заявявал.
Или мислиш че това е по дефиниция, като теб те прави значима че си трето поколение жителка на панелна София

Може и заедно да сте плащали паркинга пред блока, но когато купя апартамента от възрастния ти съсед, не получавам ли и част от паркинга. Или тая част остава за ТЕБ - синекръвата обитателка на панела по месторождение.

Естествено че не се сравнявам с Хайтов, ти и това ли прочете без да съм го писал.
Ти си тая която написа че пришелеца се чуваствал незначим пред ТЕБ - трето поколение жителка на панелна София.
Пришелеца , който и да е той . moody smiley:
Отностно кадърността ми не исля че е твоя работа да се изказваш, отдавам го на вродено озлобление.


Ето ти ЕДИНСТВЕНАТА ми теза в тоя безмислен спор:
Простотията, мизерията и ниската култура в панелната ти София не са привнесени отвън.
Те не са резултат на притока на "простаци от провинцията".
Това се доказва просто само като се разходиш из областните градове и видиш че такава софийска простотия там ПРОСТО НЯМА.
Хората в провинцията не живеят така, следователно няма как да се приселят при вас и да започнат да живеят така.
Тоест душко софийската Ви простотия си е вашо дело. Тя се родила в 13-етажните ви блокове с по 60 семейства.
Там се развихрят комплекси и мераци. После идва озлоблението ... и единствената утеха че..... си роден софиянец.

Халал да ти е
cool smiley
Re: Перспективни квартали в София
02-02-2008 - 23:27:53
avatar
ilianm Написал:
-------------------------------------------------------
> Ками , Ками
>
> Личните обиди и нападки може да са твоя стил, но
> не и моя.
>
> Естественно че да имам подчинени не ме кара да се
> чуватвам значим
> Но нима това съм казал някъде. Ти къде го прочете.
> Недей да ми преписваш тези, които не съм
> заявявал.
> Или мислиш че това е по дефиниция, като теб те
> прави значима че си трето поколение жителка на
> панелна София
>
> Може и заедно да сте плащали паркинга пред блока,
> но когато купя апартамента от възрастния ти съсед,
> не получавам ли и част от паркинга. Или тая част
> остава за ТЕБ - синекръвата обитателка на панела
> по месторождение.
>
> Естествено че не се сравнявам с Хайтов, ти и това
> ли прочете без да съм го писал.
> Ти си тая която написа че пришелеца се чуваствал
> незначим пред ТЕБ - трето поколение жителка на
> панелна София.
> Пришелеца , който и да е той .
> Отностно кадърността ми не исля че е твоя работа
> да се изказваш, отдавам го на вродено озлобление.
>
>
> Ето ти ЕДИНСТВЕНАТА ми теза в тоя безмислен спор:
> Простотията, мизерията и ниската култура в
> панелната ти София не са привнесени отвън.
> Те не са резултат на притока на "простаци от
> провинцията".
> Това се доказва просто само като се разходиш из
> областните градове и видиш че такава софийска
> простотия там ПРОСТО НЯМА.
> Хората в провинцията не живеят така, следователно
> няма как да се приселят при вас и да започнат да
> живеят така.
> Тоест душко софийската Ви простотия си е вашо
> дело. Тя се родила в 13-етажните ви блокове с по
> 60 семейства.
> Там се развихрят комплекси и мераци. После идва
> озлоблението ... и единствената утеха че..... си
> роден софиянец.
>
> Халал да ти е
>


Ех,душа,малко мъжко достойнство не би било излишно,като последен опит за самоуважение.....но,като няма-няма.
Жив и здрав да си!Щом ти трябва някой,дето ти е виновен за всичко,давай! Ще знам,че съм направила един човек щастлив!
Пък,ако някога престанеш с чувството за малоценност и с обвиненията към някого, само защото е роден в собствения си град и държи на начина си на живот,може да се почувстваш по-добре.
Лека нощ!
Re: Перспективни квартали в София
03-02-2008 - 00:37:23
май вече почнахте да се хабите за глупости
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход