Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Перспективни квартали в София

Публикувано от Splendente 
Re: Перспективни квартали в София
13-02-2008 - 22:40:58
Geto ,
може ли аз да обгрижвам кокошчиците ти ?
Re: Перспективни квартали в София
14-02-2008 - 01:01:48
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> Geto ,
> може ли аз да обгрижвам кокошчиците ти ?


Парцлев, Парцалев! А изглеждаш толко добре на тази фотография и един такъв сериозе!
Имах по-добро мнение за теб sad smiley Зоолфилията е тежко и грозно заболяване.
Днес разочарова толко много свои почитателки sad smiley





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-14 01:04 от Geto.
Re: Перспективни квартали в София
14-02-2008 - 01:20:43
Geto,
Аз се интересувах само от надницата, а зоо......ята е заболяване!
Щом ми броиш почитателките, значи, че и твоите кокошчици ще ме споменават!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-14 01:42 от partzalev.
Re: Перспективни квартали в София
14-02-2008 - 11:01:24
Много се разтече диалогът, затова ще обобщя пък дано да съм от полза на някого! Виждал съм много заблудени граждани, които с излишен ентусиазъм тръгват към селския живот без да си дават сметка за трудностите. Много от тях оставиха непродаваеми къщи на село и се върнаха в тесния си апартамент до трамвайна спирка. (Непродаваеми, защото средствата по строежа надвишават пазарната цена)

Шумът: Звуковата картина на село не е = тишина + птички + само сутрин петел. И на село има коли, някои от които със спукани гърнета. Напоследък има и много бъгита. Вечер късно минават пияници, а сутрин рано минават крави и мучат. Свинете понякога квичат по цели дни и нощи. Щурците лятно време също могат да бъдат проблем за несвикналия градски човек (като героите на Удхаус).

Кучетата са по-голям проблем отколкото в града. В града кучкарите колкото и да са нахални все пак се съобразяват малко от малко. На село в почти всеки двор има лаещо куче и нощно време, като мине кола, котка или катерица разлайва поетапно цялото село. Освен това много от тях са пуснати по улиците и разходката пеша става трудна за невъоръжен поне с дърво човек. Това особено важи за овчарските кучета покрай стадата и овчарниците по края и извън селото. Тези проблеми съществуват дори в села претендиращи за курортни и за крайните квартали на градовете.

Чистият въздух: През зимата се палят печки и локално парно, а през лятото се варят компоти. Това е по-малко от Кремиковци, но е само на няколко метра от теб. На местат където няма сметоизвозване, боклукът също се пали или седи да гние. Свинските кочини, говеждите обори, конюшните и свързаните с тях торища са достатъчни да усмърдят цялата махала (това е много много повече от изпикалата се в сифоня котка). Освен миризма, те развъждат много много мухи, а също и плъхове. В някои села особено около София селяните се отказаха от животновъдството, но все ще се намери някой софиянец да се засели и да започне да развъжда коне, ротвайлери или игуани.

За другите проблеми с липса на магазини, аптеки, лекари, спирането на ток и вода няма да описвам подробно.
Re: Перспективни квартали в София
14-02-2008 - 18:51:12
Пешо,
Съгласен съм с теб, но всичко е субективно. За себе си Освен бъгитата не намирам нищо смущаващо. Някои хора намира чар в блеенето на овце и мученето на кравиsmiling smileyКакто казах, селото не е за всеки winking smiley Добре е когато някой взима такива решения, то да са добре премислени с всички плюсове и минуси. да се отчитат всички фактори. В такива случай народната мъдрост би казала: "Не може хем душата в Рая, хем к-ра в в п-та". Да ме прощават чувствителните души, но днес е Трифон Зарезан, а това си е мъжки птразник winking smiley

На всички, честит Трифон Зарезан clap:
Re: Перспективни квартали в София
14-02-2008 - 20:01:34
Точно за тези дето намирате чар в мученето се притеснявам, че ще останете разочаровани. Изобщо имаш ли представа какво е да отглеждаш животни?

365 дни в годината трябва да ставаш всяка сутрин рано за да нахраниш и напоиш стоката. 365 дни означава да не ходиш на море, на екскурзия, на гости. Това не ти е аквариума с рибките или мушкатото да ги оставиш на комшийката. Трябва да им ринеш лайната и да ги събираш на торище в двора си, където да стоят поне година докато станат годни за градината. Трябва да им организираш куп медицински процедури: скопяване, ваксиниране, лечение ако се разболеят. Ще завъдиш мухи в двора и в къщата. Знаеш ли те колко са досадни? Може и плъхове да завъдиш. И цялото това усилие може в един миг да отиде на вятъра ако хайванчето го хване чумата, лудата крава, антракса или го ухапе невестулка. Ако докараш всичко до успешен край, клането, пърленето, дрането и транжирането също са мръсна работа. Освен това ще си навлечеш омразата на така обичаните от теб съселяни, защото ти където отиваш те оттам се връщат и след като в един момент са успели да се отърват от мръсните животни се появяваш ти и им усмърдеваш квартала.

Животновъдството е една от най-мръсните и неблагодарни работи и твоето романтично отношение към него е освен всичко друго и подигравка с милионите скототовъди по света прекарали живота си в лайната.
Re: Перспективни квартали в София
14-02-2008 - 20:53:53
Пешо, Пешо, Пешо,

Защо така бе джанъм? Какъв е този песимизъм, какво е това настроение? Та поне днес си отпусни душата, Трифон Зарезан е!
И къде съм казал, че ще ставам скотовъд? Иначе аз съм отрасъл на село и не ме е страх нито гнус от животните. Виж онова което описваш е само в страховете на градският сноб, който сакън да не си нацапа белите ръчички sad smiley Това можеш да срещнеш в селянинът мурдарин, но не и в онзи който обича земята и естествените неща в живота.

Пешо, дискусията се изражда и едва ли може да бъде от полза някому.

С поздрав и моля те не се коси, стой си в града и си живей както знаеш. Слънцето грее еднакво в града и на село, но ти спри да ми затуляш слънцето winking smiley
Re: Перспективни квартали в София
14-02-2008 - 23:49:57
Geto,
Браво, ти си единственият, които се сети да честити свтлия :} български празник Трифон Зарезан. А доста хора тук говорят за ракийки и трушийки.

Да не говорим пък за а "упадъчния капиталистически" празник Св. Валентин :loveu:
Re: Перспективни квартали в София
15-02-2008 - 07:57:38
Geto, не сме много близко - има няма 3 километра smiling smiley

Пешо, не са чак толкова апокалиптични картините които рисуваш с живота на село. При нас а и в околните села си има и магазини, и аптеки, и маршрутки до центъра на София.
А печката (парното) на съседа далеч далеч нямат общо с Кремиковци. При нас зимата смога започваше на 100 метра от нас, а горе си беше слънце. И вечер в студа като сляза от колата първата глътка въздух е свежа и планинска, няма общо със смога и мизерията.
И сега докато пиша поста поглеждам надолу към СФ - не е истина в каква пелена е града, в каква мизерия живеят милите ми съселяни накупили си апартаментчета из новопостроените кооперации.
Е за това бях пуснал оная тема за психологията наша българска... като си построих първата къща преди 4 години и се изнесох от Младост всички ме обявиха за луд.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход