Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дали наистина наемите започнаха да падат?

Публикувано от Geto 
Re: Дали наистина наемите започнаха да падат?
11-10-2008 - 04:52:47
Хм, колко е достоверно не знам, но преди 2 мес. в Подуене, Х. Димитър, Суха река 2 стайните тръгваха от 200 Е. докато днес най-ниската обява е за 300 Е. Друг е въпроса на каква цена се сключват договорите, защото то едно е да искаш ама съвсем друго е колко ще ти дадат winking smiley
Re: Дали наистина наемите започнаха да падат?
11-10-2008 - 07:41:49
При наемите сега е пика. Декември и януари ще са по-ниски цените. По-ниски отсега, но по-високи от преди 12 месеца.
Зависи от състоянието на апартамента, но дори да пада цената при преговори, не пада много.
Само един пример от тази седмица. Качена обява за обзаведена гарсониера в Младост3 на 260Е към 10 часа. Първо обаждане след 15 минути. Уговорен оглед за 14 часа. До 12:30 вече бяха уговорени 5 огледа и вече се казва, че не е актуална.
Договорът се сключи на обявената цена.
За статистическа достоверност не претендирам, но примерът е показателен.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Дали наистина наемите започнаха да падат?
14-10-2008 - 07:35:34
Най-после някой да направи извод на база минимални оферти.
И на мен ми се струва, че наемите са нагоре. Вярно, че сега е пика, но ако го сравняваме с миналогодишния пик ще видим, че са нагоре.
Има голяма логика в това при намаляване на сделките за купуване да има увеличаване на наемите в град, който се живее, работи, учи.. При ваканционните имоти няма логика да е така, но в икономически център има.
Re: Дали наистина наемите започнаха да падат?
19-10-2008 - 15:43:30
Oste liatoto dadoh 2-staen v Mladost-3 za 400 E...tochno za 2 dni,sled pusnatata obiava,taka che sriv na naemi ne bi moglo da ima,pone v tozi raion. ->
Re: Дали наистина наемите започнаха да падат?
20-10-2008 - 00:19:34
Така е, Младост е мястото и там трябва да се инвестира :ami:
Re: Дали наистина наемите започнаха да падат?
20-10-2008 - 05:21:16
Защо пък в Младост ?Какво толкова интересно има в този раион ?
Добре е че продадохме апартамента.
Re: Дали наистина наемите започнаха да падат?
21-10-2008 - 10:12:18
Здравейте.Новичък съм из форумчето, но просто не се сдържам да отбележа, че някои наемодатели не знаят цената на парите!Вярно е - Младост е доста привлекателен район, аз лично от вече 6 месеца дебна за обявата, която мога да си позволя (в смисъл повечето ми се виждат нереално скъпи). Не виждам кой точно би дал 300 Евро за гарсониерка, но общо взето това е средната цена на този имот в този район. Иска ми се да изразя позицията на търсещ човек - стартовата заплата на повечето места е 600 - 800лв. (нека предположим, че има и 1000 лв) ... тези хора искат над 50% от месечният доход на обикновен човек само за наем. Извинете ме, но България не мисля, че е готова за тези цени. Аз поне не съм!
Re: Дали наистина наемите започнаха да падат?
21-10-2008 - 10:40:37
Andreew, който не може да си позволи да живее в София, просто не го прави.
Re: Дали наистина наемите започнаха да падат?
21-10-2008 - 11:08:41
Ами ... да, вярно е!Аз не живея - точното определение е "преживявам". Както и да е ...
Re: Дали наистина наемите започнаха да падат?
21-10-2008 - 12:59:29
Съжалявам, че преживяваш, но в крайна сметка няма как да бъдем равни, аз например живея сравнително спокойно, но има други , които живеят повече от добре. Всъщност колко са високи наемите в момента и по - скоро дали ще падат е въпросът в тази тема. Според мен няма да паднат, защото това е част от работата ми виждам, че търсенето е повече от предлагането.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход