Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дали наистина наемите започнаха да падат?

Публикувано от Geto 
Дали наистина наемите започнаха да падат?
03-10-2008 - 00:30:29
Дааа, цените на апартаментите взеха да падат, но според някои наблюдатели и наемите от голямото предлагане в София също тръгват на долу confused smiley
Re: Дали наистина наемите започнаха да падат?
03-10-2008 - 01:30:31
Какво по-нормално от това?
Няма да е нещо ново ако има спад,той да засегне всичко почти съразмерно.Е...някъде може да падне повече,някъде по-малко.
Re: Дали наистина наемите започнаха да падат?
03-10-2008 - 10:31:38
Дааа, цените на апартаментите взеха да падат, но според някои наблюдатели и наемите от голямото предлагане в София също тръгват на долу
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Къде го това "голямо предлагане", нещо сте се объркали, или сте поредните специалисти, които нямат представа от пазара ?!
Re: Дали наистина наемите започнаха да падат?
03-10-2008 - 10:36:59
Според Герджиков напливът от провинцията към София ще продължи със същите темпове с по 30 хиляди пришълци на година. Основната причина е, че в столицата заплатите са средно с 30 на сто по-високи.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
И как ще паднат наемите ?
Re: Дали наистина наемите започнаха да падат?
03-10-2008 - 10:42:39
Ако горивата са нагоре,храните също, консумативи и изобщо живота като цяло става по скъп.....и има хора които живеят изцяло на наеми- тези хора ще започнат да не им стигат приходите за да си покриват разходите
и резонния въпрос е -няма ли да се опитат да вдигнат наема , за да остане тяхното жизненно ниво такова каквото е

е да другия вариянт е да си стоят наемите или да имат корекция надолу -зашото по добре малък наем отколкото никакъв

но първия вариянт ми се вижда-по приложим или поне ще има опит
Re: Дали наистина наемите започнаха да падат?
03-10-2008 - 11:30:04
При срив в цените на имотите следва срив в равнището на доходите. А наема е вързан за дохода, кой каквото ще да разправя. Интересно ако строителството в София замре и 200 хил свързани със строителството работници бъдат принудени да се върнат по селата и градчетата /по-малко вероятно/ или да емигрират /по-вероятно/ какво ще стане с наемите?

Те 2-мата ми колеги в стаята ми в офиса са си взели великият апартамент на зелено през 2007 и сега всеки със своята половинка освобождава квартирата до 3-4 месеца. И не са само те - доста хора с доходи над средните се местят от квартира в маломерен двустаен взет на зелено....

И само за протокола -
1. Мой приятел обзаведен двустаен /верно не лукс, ама не и дупка/ в Редута. Ново строителсвто. Пусна го на 300 евра чака 3 месеца, след това на 250 още два. Сега го спазари с 2 студентчета за 220 и е направо доволен.
2. Даскалицата ми по английски си смени квартирата. Хазаина и искал 300 евро /нов Красно село/. Вследствие тя е на 200 евро, а квартирата стои празна. Всяка седмица минавам покрай бившата и квартира /не свети/ за да ида в новата и 400 левова квартира.
3. Имайте впредвид, че сега почва годината на учениците и студенти, веднъж те като се наместят на пазара на наеми ще се успокои, ДОСТА успокои....

И още нещо - смяната на рефрена от купувайте, че растат, на купувайте че скачат наемите е ОБРЕчЕН. Който е искал е купил, който не иска ще издържи на 100 лв по висок наем докато строителният бранш и най-вече банките подгънат краката



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-10-03 11:37 от bender.
Re: Дали наистина наемите започнаха да падат?
03-10-2008 - 11:34:53
Дивал най-скъпия наем е наема на празния апартамент.
При спирането на строителството София ще олекне със поне 50 000 души стрителни работници. При свиването на дейноста на АНИ и те ще понамалеят. За това може да се окаже, че София ще започне да се свива за сметка на тези временни приходящи около строителния бум.
Те са предимно наематели. Какво ще стане с освободените от тях апартаменти???

И това, че някой се издържал от наеми значи ли, че този кийто плаща наема е в по-изгодна позиция от него?? Наема за последния си е ежемесечен разход а този разход ако се увеличи заедно с другите, какво ще стане???
Re: Дали наистина наемите започнаха да падат?
03-10-2008 - 11:40:29
Приятели мои, при криза, цените падат (това го знае всяко хлапе) с изключение на цените на стоките от първа необходимост. Да има къде да живееш си е първа необходимост.
При положение, че за година идват в София по 30 000 души и миналата година, поне половината са си купили жилища, а тази една трета, а догодина една десета-според мен търсенето на жилища под наем ще се повиши...
А когато търсенето се повишава, цените растат... winking smiley

Биха паднали, ако всяка година по 30 000 души си тръгват от София към провинцията, което според мен едва ли ще се случи скоро...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-03 11:41 от Naskata.
Re: Дали наистина наемите започнаха да падат?
03-10-2008 - 11:44:21
Понеже с Хуба ми се разминават цифрите за работниците в строителството уточнявам. За мен свързани с този бранш не са само строителите по строежите - а и бояджии, фаянсаджии, работещи в складове за материали, транспортни фирми изпълняващи превоза на материалите, работници по мебелни цехове, правещите дограми, брокери, счетоводители, административен персонал във фирмите, проектанти, архитекти и една не малка част банкови служители....
Те всички зависят от това ДА СЕ СТРОИ...
Re: Дали наистина наемите започнаха да падат?
03-10-2008 - 11:48:52
Naskata

Хмммм, в следващите 6 до 12 месеца наистина може да има опит за повишаване на наемите. Те може дори и да се повишат.....
Но срив в цените на жилищата, ще доведе до наеми не по високи от сегашните. И това при удържане на борда, ама айде да не задълбавам....

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход