Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Америка и Европа

Публикувано от Joan 
Re: Я провери...
05-10-2005 - 11:05:21
4ovek, това ще да е от магнитните бури напоследък - това ми е адресът, ама нищо пак няма! Затова пък имам мейл от Карим и Самира (дявол ги знае кои са тия!) - със следното питане - "Are you still a handsome man or not at all?, how is your back now?" :} Мноооого съмнително питане !!!!!!!

Моля те най-учтиво да го пратиш на ivanapan@abv.bg - с извинения за безпокойството - к'во му става на тоя yahoo, не знам!

Re: Я провери...
05-10-2005 - 11:14:51
Световна конспирация е това да знаешsmiling smiley
Явно ТЕ и магнитни бури ще впрегнат. Я първо ще ти пратя без прикачени файлове та да видя дали ще минеsmiling smiley
Re: За първичното
05-10-2005 - 11:22:53
Добре де, ще привнесем един идеал в "моя модел" - съгласих се - ама не мисля, че ще бъдем разбрани. К'вото и да ми разправяш - тълпата си е тълпа - ти като не щеш да се делиш от нея, как ще се примириш със слушането на Азис, например - нали бил събрал най-много хора на стадион В. Левски от не'нам си коя година насам.

Ако си гледал Гладиатор - холивудска боза е, ама има някои идеи - може би защото все пак са се старали да се придържат към основните исторически факти - пък и Ръсел Кроу е готин smiling smiley. Та там единият сенатор (от двамата главни герои-сенатори-забравих му името) помниш ли какво каза - "Rome is the mob" - и че Комод ще спечели сърцето на Рим с безспирни забавления. За разлика от баща си - философа Марк Аврелий. Не виждам нещата да са се променили много за тези някакви си 1800 години оттогава

Не мисля, че ние в момента консумираме идеала на предишни поколения - за какъв идеал ми говори и на запад и на изток?
Re: Я провери...
05-10-2005 - 11:31:58
Тия конспиратори ми се виждат нещо позакъсали.........Интересно - кое е по-важно за тях - дали съм still a handsome man или дали ми е в ред кръста (гърба, де) winking smiley

Не би следвало атачмънта да е причина - ако пращаш от abv, може и затова да е. Пробвай аbv адреса - мисля, че е по-надежден - наш роден си е smiling smiley
Re: За първичното
05-10-2005 - 11:53:49
НЕ консумираме идеала на предишни поколения, а консумираме техните инвестиции в бъдещето и не ги подменяме с нови.
Тълпата ходи на АЗИС , защото не и е предложена друга алтернатива. Защото единственото с което я заливат е Азис или западен негов еквивалент. В музиката липсват идеи и послания и най-популярен става този, който е най-добре рекламиран.
Толкова ли всичко ни е наред, че хората занимаващи се с изкуство не могат да изразят някакъв протест чрез творчеството си и да опитат да внесат корекции в обществото? Или ако го правят - толкова ли са отдалечени от реалността, толкова ли са бедни на идеи, че не могат да достигнат до тълпата, освен чрез прославата на първичния инстинкт? Или пък може би предпочитат живота на потребители - творят за този който дава най-много и правят това което най-лесно носи печалбаsmiling smiley
Re: Я провери...
05-10-2005 - 12:00:13
Я първо и него ще пробвам да не би да съм разбрал погрешноsmiling smiley
Под прикритие са им агентите - да не мислиш, че ще ти се явят с черни очила и костюми и ще се легитимиратsmiling smiley
Re: За първичното
05-10-2005 - 13:54:18
Не са се променили много - вярно е. Ами нали ние с теб това си говорим как може да се променят. Какво мож еда се направи та тълпата да не бъде удовлетворена само от задоволяване на първичното. Т.е. съвременния Комод да не може само с хляб и зрелища да си осигури властта.
Според мен един от вариантите е увеличаване на броя хора, достатъчно образовани и с достатъчен ресурс, че да бъдат по-свободни. Ама ТЕ също го знаят и затова периодично обират благата та да не се стигне до критична маса на хората, дето не се удовлетворяват само с хляб и зрелища..
Re: Я провери...
05-10-2005 - 14:50:04
Ако и сега не го получиш и аз ще си помисля, че се бъзикаш :}
Всъщност ще с ипомислят, че искат да вкарат раздор, защото ги е страхsmiling smiley
Re: За първичното
05-10-2005 - 17:47:15
Е, добре - съгласна съм, че в момента културата ни нещо зацикли - и хората на изкуството се комерсиализираха - тук определено следваме американския модел.

Обаче какво пречи на масата да слуша Верди, например ? Като няма съвременни музикални творци на ниво, може да слуша минали. А не Азис - мисля, че чалгата се слуша, защото се харесва, а не защото няма алтернатива - в музиката има толкова прекрасни неща вече създадени, че и нищо ново да не се създава, пак има достатъчно за цял живот слушане.

Re: За първичното
05-10-2005 - 17:57:05
Е, малко прекаляваш. Лично на мен ще ми омръзне да слушем едно и също. А освен това песните освен музика имат и текст и не ритъмът е проблем при Азис или начина му на пеене, а точно посланието. Твоето любимо първичноsmiling smiley Не знам какво толкова те дразни Азис, като той точно е зрелището за тълпата - ако решиш да я владееш - малко кебапчета и Азис и Рим е твойsmiling smiley
А за да заместиш Азис ще трябва нещо ново, ама първо ще трябва да превъзпиташ тълпата в малко по-различни ценостиsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход