Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Америка и Европа

Публикувано от Joan 
Re: Човекът е животно
04-10-2005 - 12:14:59
Аз предлагам да не се мъчим да налагаме модели, противни на човешката природа - 'щото се хабим, пък те са неустойчиви.

А в крайна сметка не става ли така -
"който спечели повече по-успешно ще може да се прави на животно"

Какво правят с парите си богатите (освен в случаите, когато откачат съвсем като Майкъл Джексън, напр. - абе и той се прави на животно май все пак) ?

Освен това - част от това да успееш самият ти е да победиш противника - защо ги разделяш?

Това, че рекламите са натъпкани със секс пречи ли на богатите да си купуват секс? И от това стават ли "победени"? Всичко зависи от обстоятелствата, все пак.
Re: Вицът
04-10-2005 - 12:22:12
Интересно е, че един виц те накара да си вземеш думите назадsmiling smiley Ама то сигурно е защото представя противоположния пол в лоша светлинаsmiling smiley
Re: Човекът е животно
04-10-2005 - 12:38:30
"Освен това - част от това да успееш самият ти е да победиш противника - защо ги разделяш?"
НЕ ги разделям - казвам, че който се подаде на първичното губи, а печели този, който го използва, а не му се подава (в смисъл подава му се, но когато трябва, а не винаги)smiling smiley
Това, че богатите произвеждат реклами със секс им помага част печалбата да похарчат за секс и пак да си останат богатиsmiling smiley
Ама аз не казвам, че не става така(в смисъл да се правиш на животно), а че не е най-доброто и не трябва това да ти е пътеводна светлина. Още малко ще кажеш, че идеалното общество е това при което има достатъчно храна, никой никого не убива и малтретира и хората се търкалят по улиците кой с когото свариsmiling smiley Всички първичин инстинкти с азадоволени и нищо повече не ни трябва.
Я не се опитвай да се измъкваш от темата за идеала към това каква е реалносттаsmiling smiley
За първичното
04-10-2005 - 13:42:08
НЕ вярвам да изповядваш вярата в първичното така силно, както се опитваш да го защитавашsmiling smiley
Една от основните идеи при християнската религия е това, че ще успее този, който съумее да се противопостави на първичните си инстинкти. Това доказва, че хората още в древността са установили, че ако едно общество, група, индивид се ръководи предимно по първичното успехите може да бъдат само временни. Примерите за разлагащата сила на първичното са много. Наполеоновите войски са се подали на първичното в Москва и след това следва краха на империята. Племена може и да са побеждавали империи, но след това много бързо са се разпадали. Римляните така са се били впървенчили по баните, че не само че са загубили империята ами след това хората забранили и къпането защото ги е било страх, че който се къпе и след това го побеждават.
В крайна сметка успехите на обществата с идеология различна от първичното са били по-големи и някой от постиженията им са стигнали до нас.
А бе какво има да ти пиша - сама си знаеш, че първичното води до деградация както индивида така и обществотоsmiling smiley Само се опитваш да ме провокирашsmiling smiley
Re: Вицът
04-10-2005 - 15:39:48
Е, хайде сега - казвала съм, че аз си харесвам мъжете (някои от тях, поне smiling smiley) - взех си ги назад, 'щото размислих и реших, че все пак всеки има право да изпитва удоволствие от каквото си ще, стига да не тормози другите. Нищо, че на мен ми изглежда малко глупаво и смешно... :]

Освен това същото (от вица) в голяма степен важи и за жените - "суета на суетите и всичко е суета"
Re: Човекът е животно
04-10-2005 - 15:52:45
Цитирам: "Още малко ще кажеш, че идеалното общество е това при което има достатъчно храна, никой никого не убива и малтретира и хората се търкалят по улиците кой с когото свари"

Да ти кажа - ако едно (което и да е) общество постигне поне две от трите - първите две - бих го подкрепила с две ръце (и с два крака) - даже бих преглътнала и третото като съпътстващо явление :] Ама не знам досега да е имало такова общество в действителността - в главите на хора - да.

Е, ако в добавка има и малко стремеж към познание и към духовна красота - идеално!

Виж сега - не защитавам нищо и си мислех, че се мъчим да измислим "работещ модел". 'щото неработещи утопични модели има измислени вече - ама е исторически доказано, че НЕ РАБОТЯТ - както ги създадат и се изчанчват за нула време. И айде пак на "джунглата" . Та просто следвам един практичен подход - 'що да се хабим да налагаме на тълпата модели, дето не са й природно присъщи ? Ти какво ме съветваш тогава - от моя пример с кравите - да хода да ги убеждавам (кравите) или принуждавам да станат лилави, ли? И да се парфюмират със шоколадова есенция? 'щото на мен и на теб не ни харесват бели, петнисти или черни и миришещти на л.....
Re: Вицът
04-10-2005 - 15:59:24
"Освен това същото (от вица) в голяма степен важи и за жените - "суета на суетите и всичко е суета"
Това беше от мен, няма го в оригиналната версия. Ама така ми звучи по-реалноsmiling smiley
Re: За първичното
04-10-2005 - 16:07:33
Естествено, че те провокирам :} И само с първично не става, ама и без него не може - не можем да надскочим себе си като "човешки животни". И ти също много добре го знаеш това smiling smiley

Според мен (и не само) БАЛАНСЪТ е важен - баланс между първично и вторично. Недей така сега - и само с книги без кебапчета (айде да не говоря за другите инстинкти smiling smiley) пак не става, нали?! :]

Колкото до историческите примери - айде моля - Наполеон просто се е опитал да надскочи себе си с инвазията в Русия - нищо общо тук няма отдаването на пърчиното - и да не беше опожарил Москва - все тая. Не е бил в състояние да спечели тази война, въпреки че не е загубил битка - просто не е бил готов да воюва в такива условия. Кой му е крив?!

Пък за падането на Рим - и за успехите на варварите - ако се разпрострем, ще стане много дълго... Само ще ти кажа, че тези явления си имат причини - и те не са липса на идеализъм, както се опитваш да ми кажеш ти.

Re: Човекът е животно
04-10-2005 - 16:10:51
Прекалено елитарно ми звучи да се деля от тълпата. Не искам да тръгвам по такъв път. Във всеки човек можеш да намериш нещо ценно въпросът е да успееш от хората да възприемаш ценното и да не се влияеш от лошото.
Иначе най-лесно е да се затворим (което и правим) със стени и огради, да използваме масата за да можем да си осъществяваме целите. Дори и за духовни цели мисля, че е неправилно. Защото отделим ли се - ще загубим ценното от игнорираните, а то колкото и да е малко може да се окаже съществено.
Предпочитам да убеждавам (забележи не да налагамsmiling smiley) на кравите да се боядисат и да се парфюмиратsmiling smiley Откъде знаеш, че е невъзможноsmiling smiley
Re: Вицът
04-10-2005 - 16:11:21
Нещо не схванах - кое беше от теб ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход