Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моят сценарии

Публикувано от greenbul 
Re: Моят сценарии
07-07-2008 - 11:04:01
Julius,

Нали се сещаш, че само малоумник може да строи, а купувач да пазари каквото и да е за живеене в Долно Езерово или Камено например. Тези места никога няма да бъдат топ място. Градът си има ясно очертана индустриална зона, а всички села около него след присъединяване могат да се превърнат в предградия фактически, но не и пълноценна част от същинския град.

Ти на София можеш ли да ми покажеш коя е индустриалната, логистична, бизнес зона - север към Кремиковци, гара Искър, околовръстното към Горубляне, Бизнес Парка, разните му там билдинги, нацвъкани тук там? Само малоумник може да сочи Докторската градинка за топ място. Топ на какво основание - прекрасно строителство с прилежащо озеленяване, съседи, лесен достъп, чист въздух.....?

Какви са тези центрове за обработка на данни? каква е тази статистика? eye popping smiley
Не че имам нещо против да е 140 хиляди, и 100 хиляди да е, никак няма да е зле :]
Re: Моят сценарии
07-07-2008 - 11:41:48

Тия глупости за небостъргачи и молове и на мен са ми опротивяли. Мисълта ми за териториално разширение беше като за естествено разширение, писах вече в предния отговор. На север езеро, солници и опира до Сарафово и логистичната зона на пътя Бургас - София, натам да се строят жилищни комплекси е изключено. На запад индустриална зона, езера, Меден рудник - виж той може да се разширява, че и отделен град да си стане :] На юг - Крайморие и проектите на БАТКОв, ок прави застрояване там и ...толкоз. Защо няма един мол още въпреки големия интерес - все спорове за земя по комплексите и в центъра. А ако и същинския център се запази като ниско строителство, цените в останалата част пак ще си останат сравнително високи.
Re: Моят сценарии
07-07-2008 - 13:47:32
...че кво й има на Витоша? Първо жилищен квартал в подножието, после ваканционни селище по склоновете, накрая Черни връх да се държи. И чудесна инфраструктура с широк магистрален лифт може да се измисли- бек тъ дъ нейчър. Накрая един Акт 16 за цялата планина и готово. Сигурен съм, че софийските мъдри архитекти и урбанизатори са помислили за това smoking smiley
Re: Моят сценарии
07-07-2008 - 15:17:06
Re: Моят сценарии
07-07-2008 - 16:35:45
avatar
То си има и тема за тези опити за "далавера" [forum.imoti.net]

Между другото знаете ли как се провеждат наддаванията...само ще ви подскажа, че НЕ е като по филмите winking smiley ?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-07 16:36 от Продавач.
Re: Моят сценарии
09-07-2008 - 16:02:11
Тука коментирахте "извиването на ръце" от ПИБ . Случайно попаднах на подобно мнение сам, че за Райфайзен.
[www.imotdnes.com]

„Наказателна лихва 48 %” eye popping smiley Тия (ако е истина) много здраво "жулят" eye popping smiley
Re: Моят сценарии
09-07-2008 - 16:13:00
Уравновесен - понеже има връзка към друг сайт за имоти може да ти махнат поста. Затова си позволявам да го дублирам без линка.
-----------------
Тука коментирахте "извиването на ръце" от ПИБ . Случайно попаднах на подобно мнение сам, че за Райфайзен. "За 2 /два/ дни" закъснение - „Наказателна лихва 48 %” Тия (ако е истина) много здраво "жулят" .
-----------------

ПС - Джулиус дай пак линк към онова филмче за Райфайзена. Гениално беше smiling smiley
Re: Моят сценарии
09-07-2008 - 16:27:47
Да bender, прав си.Сега ще я пейстна

"Реклами за кредитиране ни заливат навсякъде и като много хора реших да кандидатствам за кредит. Сетих се за един господин, който ми беше звънял преди известно време – представи се, че е от Райфайзен банк и ми предложи да кандидатствам за кредит.

Отидох в банката и подадох заявка. След няколко дни ми се обадиха, че съм одобрен. Дадоха ми да подпиша договор и на въпроса дали мога да го представя на моя адвокат, ми отговориха че не мога да го изнасям от банката, преди да е подписан. Помислих за момент, но се изкуших от възможността да взема парите и подписах договора.
Платих няколко вноски и забавих плащането за една от дължимите с два дни. Започна да звъни агентът ми от Райфаизен банк и да ме притиска, че имам неплатени задължения. Говореше ми на „ТИ”, а тона му издаваше неприязън. Почувствах се все едно съм направил грозно престъпление.
На другия ден пак се обади и каза, че по договор заради закъснението вече дължа 150 лв. наказателна лихва. Попитах го защо е толкова голям процентът, след като дължа на месец само 300 лв. - 150 лв. е половината от тази вноска. Отговори ми да си прочета договора.
Отворих договора и с ужас забелязах една от точките, която гласеше: „Наказателна лихва 48 %”. Честно да ви кажа ми омекнаха краката. Бях подписал договор, който ме задължава дори и един ден да закъснея, да платя глоба от 150 лв. Почувствах се адски излъган, но продължих да чета внимателно. Лихвата, с която се съгласявах, беше 12.9 %. В един момент – в една от точките чета, че съм длъжен да подпиша Запис на заповед към банката в размер на 14 %. 12.9 % станаха 14 %. Не знаех какво да мисля повече. Изведнъж се оказва, че ще плащам с 1.1 % всеки месец повече.
Притежавам собствен бизнес и си представих как мой клиент закъснява да ми плати с един ден сума примерно 300 лв. и аз започвам да му звъня, да го заплашвам и да му искам 150 лв. глоба за закъснението. Надали този човек повече въобще ще си помисли да ми бъде клиент."


И все пак 48% е...х ма....му eye popping smiley
Re: Моят сценарии
09-07-2008 - 16:33:53
А, Проф. Димитър М. Иванов отдавна не беше се изявявал .Я да видим какво пише:

"В хватката на икономическата криза пасивността на управляващите е опасна"

[www.stranabg.com]


Аха, както много пъти съм споделял подозренията, че си кореспондират с Асен smoking smiley
Re: Моят сценарии
09-07-2008 - 16:44:44
И аз имам такива подозрения. winking smiley
В един друг форум бях писал /малко на майтап/, че най-добрата инвестиция в България е покупката на големи количества боб и картофи през септември. Но както върви може и да позная....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход