Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моят сценарии

Публикувано от greenbul 
Re: Моят сценарии
20-12-2007 - 16:26:54
Аз много добре си живея откакто престанах да слушам негативните мнения на хората. Ако можеш ми обясни каква полза има от това да вярваш в края на света.
Мнението, че няма какво да се прави в България не ми дава никаква полезна информация. Абсолютно безпроблемно мога да си бъда неудачник навсякъде по света без чужда помощsmiling smiley
А да подкрепяш мнението, че най-бедната държава в ЕС ще върви надолу е толкова лишено от логика, че не знам как може да не се срамуват, хората, които изказват такова мнение.
Re: Моят сценарии
20-12-2007 - 16:46:36
4ovek,

Вече добре ти познавам мисленето. Много често си контра, не защото смяташ така, а да изясниш и на себе си своята позиция. Нещо друго, скоро спомена за споровете при китайците и стремежът им благодарение на логиката и правилността в мисленето да възприемат чуждата позиция, която в началото им е била противоположна. Много често ти се налага да извърташ. При това го правиш елегантно. Аз много се кефя на "другоъгълността" на мисълта ти.
Само че, ще се наложи да докажеш мое черногледо мнение с цитат. Къде съм повярвала в края на света? Къде съм казала, че България е най-бедната страна в Европа и я чака още нетагивно развитие надолу?
Това, че в България трудно се прави бизнес, е така. Мисля, че България няма поглед напред. Никой не мисли за утре. Има "днес и сега". Няма приоритети. Но пък има много "умни глави" и много политика в кафенетата, в домовете и по форумите.
Re: Моят сценарии
20-12-2007 - 17:49:31
Нямах предвид теб, а Гриинбул, а след това и kuku.
Ама ако държиш да подкрепяш теорията за края на света и теб да те включа в списъкаsmiling smiley
Re: Моят сценарии
20-12-2007 - 17:54:01
Категорично не споделям становището за срив, криза, пукане на балон в цените на недвижимите имоти като цяло в България по ред причини.
Цените ще растат и в края на 2008 година ще са с ръст не по-малък от 25 %. В това съм убеден по ред причини...
Re: Моят сценарии
21-12-2007 - 17:00:43
Re: Моят сценарии
Изпратено от: Naskata (IP съхранено)
Дата: December 20, 2007 05:54PM

Категорично не споделям становището за срив, криза, пукане на балон в цените на недвижимите имоти като цяло в България по ред причини.
Цените ще растат и в края на 2008 година ще са с ръст не по-малък от 25 %. В това съм убеден по ред причини...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Наската,викаш в това си убеден по ред причини....
защо не ни кажеш твоя ред от причини???
айде,няма нужда,всички се сещаме какви са ти причините.
Re: Моят сценарии
21-12-2007 - 17:12:00
е не защото съм реститут-за съжаление...
трябва много време да пиша...
като имам време, ще ги споделя с теб приятелю...
Прочие, прочете ли, че банкови експерти очакват 40 % ръст в ипотечното кредитиране. Според теб тези пари къде ще отидат ?
Виж тук



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-21 17:13 от Naskata.
Re: Моят сценарии
21-12-2007 - 17:21:55
Прочие, забеляза ли и колко от собствениците и строителите изтеглиха от пазара офертите си, за да чакат по-високи нива в началото на новата година... Ах тези лоши хорица... Да не мислиш, че тея хора не ползуват професионални анализи, за които забележи си плащат, а четат прогнозата на greenbul в този форум, който пък на всичко отгоре ни пита какво може да си купи с 35 000 евро. Ами да изчака и ако прогнозата му е вярна с тези пари ще си купи магазин от 100 кв.м.на Витошка....
Re: Моят сценарии
21-12-2007 - 17:25:48
Наска,нека ти кажа какво аз мисля,и то ще стане.ако можеш да се повлиаеш от информацията ми ,ще се радвам-главно за това:

лихвите до година ще паднат минимум с 1 процент.и кредитирането ще стане по евтино.
защо?
защото бг лихвата зависи от европейската,а аз смятам че те ще почнат да я свалят постепенно.
по принцип при инфлация лихвата би трябвало да се качва,но погледни саш и англия-те смъкват лихвите,независимо от инфлацията
защо?
защото са в криза и от една стана се опитват да налеят евтини пари за да рестартират икономиката и второ-да помогнат в техните пазари на НИ-със смъкване на вноските,чрез смъкване на лихвите.
така че в бг догодина лихвите ще са по ниски.

а колкото до изтеглените кредити-аз съм в 100%несъгласен с българономиста,който е писал тази статия.
кредитирането в НИ сектора драстично ще намалее спрямо 2007 година.
не защото банките няма да отпускат кредит,а защото никой няма да иска да тегли,дори и на по ниски лихви
Re: Моят сценарии
21-12-2007 - 17:32:43
Шефа на европейската банка в изказването си преди няколко дни, въобще не намекна за сваляне на на лихвите-напротив...
Но съм склонен да се съглася, че кредитирането ще стане по-евтино...
Ти имаш приятели в Англия-попитай ги- за къде ще вземат по-лесно кредит-за покупка на НИ в Англия или в БГ ?
Re: Моят сценарии
21-12-2007 - 17:41:35
Наска,да оставиме времето да покаже дали шефа на европейската банка е прав,или аз.
а това ,че до сега са "подарили" над половин трилион(500 милиарда),само за себе си говори за бурократичността,мудността и лобизма в европейската финансова анархия,наречена ЕЦБ.не забравяй,че такива постъпки не остават безнаказани.те помагат временно като защита срещу срив в системата,но дългосрочно ще окажат огромно отрицателно влияние.
и как може да не свалят лихвата и 2 седмици след това да наливат такива колксални суми??????това е нищо бруго освен непрофесионализъм!!!!!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход