Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моят сценарии

Публикувано от greenbul 
Re: Моят сценарии
31-12-2007 - 06:55:19
Never in the history of the world has there ever been a credit bubble of the recent magnitude. All made possible by a worldwide fiat monetary system, which has been
grossly mismanaged by the exorbitant use of the printing press .

[www.forbes.com]

Banks all over the world have made many, many bad loans on the assumption that the
expansion of credit can continue ad infinitum .

[www.marketwatch.com]

Re: Моят сценарии
02-01-2008 - 10:02:39
http://www.investor.bg/?cat=36&period=4&order=1
Не приятели мои. Колкото и да ви прилича това не е графиката на цените на НИ. Преди месец си говорих с един ентусиаст, които ме убеждаваше, че на борсата няма балон. Вгледайте се внимателно в графиката. в нея има и лекия пад преди масовата истерия и лекия скок след плато - точно като в цикъла на НИ.
Re: Моят сценарии
04-01-2008 - 02:47:51
Naskata Написал:
-------------------------------------------------------
> Направо не мога да повярвам. Наистина ли нивото на
> икономическата наука в България е такова. Побиват
> ме тръпки...
> Наистина в България нещата не са цъфнали и
> вързали, но подобен повърхностен поглед над нещата
> с претенция за фондаментален анализ, предизвиква
> усмивка.
> Широките пари растат с 30 %-как го разбра ?
> Кредитната експанзия расте с 50 %- ???
> Ежемесечно се печатат "може би" 100 000 000...
>
> Уф и аз се чудя на себе си-какво коментирам ...
> Ама нейсе...
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 12/20/07
> 12:05PM от Naskata.


България колкото и нещата да не вървят добре забогатява с окло 1млрд. евро годишно,така че печатането на пари е неизбежно.Друг е въпроса,че младежа малко се е пообъркал,тези пари,които той е посочил не се печатат,а по-скоро се внасят от банките и то в доста по-голям размер и впоследствие се раздават като кредити,което не е много по-оптимистичен вариант,по-простата причина,че някои ден трябва да се връщат.За да бъде връщането безболезнено трябва да се произведат,но за съжаление производителността труда расте с далеч по-бавни темпове от темповете на растежа на потреблението.Извод:както винаги Българина харчи повече от колкото произвежда и рано или късно кризата е неизбежна.А нали знаете при криза кои сектори потъват първи......борса и имоти winking smiley
Re: Моят сценарии
04-01-2008 - 15:56:37
Кара, ако питаш мен-доста се е пообъркал...
Не ми се влиза в полемика-аз моето мнение съм го написал по-горе и не го налагам на никого !
Re: Моят сценарии
15-01-2008 - 13:01:15
greenbul Написал:
-------------------------------------------------------
> Приятели мои, аз прогноза дадох а сега започвам
> поредица от постове за това как започва да се
> случва това което съм написал. Всеки може да си
> плямпа, но когато фактите говорят и боговете
> мълчат!
>
> Със сутрешния спад от близо 6% БФБ може да влезе в
> световните новини БГНЕС/АФП
>
>
> Имам още няколко статии в подкрепа на оригиналния
> ми пост, ама си ги паза да се поналаете първо.
>
> После ще пускам пак и пак и така ще се види кой
> крив кой прав когато дава прогнози. Може пък
> образованието ми за $35000 да си е струвало. Знам
> ли ...
>


За днес, досега имаме 5% спад на СОФИКС ....

Re: Моят сценарии
16-01-2008 - 13:35:27
Хайде да се замислим над това:
Каква е връзката между фондовата ни борса и недвижимите имоти?

Явно е, че БФБ се срина, и най-вероятната причина за това е отлива на чуждестранни инвестиции. А цялата ни икономика се крепи на тях...

Ще ви дам два примера свързани с оттеглянето на ПЧИ свързани с НИ:
1) Англичаните спряха да купуват селски имоти. Селяните нямат пари да си купят апартамент в София, Варна, Пловдив, Бургас... . Търсенето се свива.
2) Англичаните и ирландците започват да продават апартаментите купени като инвестиция в големите градове, като това увеличава предлагането smiling smiley.

Та каква е връзката между БФБ и НИ, и как ще се отрази това на икономиката на страната?
Re: Моят сценарии
17-01-2008 - 10:40:55
Ето каква е връзката - като видят, че може и да се губи на борсата една част от хората ще решат, че недвижимия имот е по-сигурна, макар и не толкова доходоносна инвестицияsmiling smiley
Re: Моят сценарии
17-01-2008 - 10:59:40
Бравос на човечето - за първи път призна, че имотите които произвежда не са доходоностна инвестиция.
В следващия момент хората ще разберат, че не само не е доходоностна но и е на загуба макар и не толкова видима на пръв погед.
Тухлите си стоят, но струват по-малко. Е остава една радост, че имаш тухли и никой не може да ти ги открадне smiling smiley
Re: Моят сценарии
17-01-2008 - 11:02:04
Петька, къде са офертите на англичани и ирландци които продават имоти в големите градове, че нещо не ги виждам ?!?!
А пък това за корелацията, че англичаните купуват селски имоти, а пък селяните-градски, малко ме разсмива...
Re: Моят сценарии
17-01-2008 - 17:20:50
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Ето каква е връзката - като видят, че може и да се
> губи на борсата една част от хората ще решат, че
> недвижимия имот е по-сигурна, макар и не толкова
> доходоносна инвестиция
>

4овек, за нещастие връзката не е такава. Наскоро го писах, но пак ще го напиша, борсата е огледало на икономиката ни, което вижда бъдещето.

НИ са пряко свързани с икономиката ни. Та това се опитвам да кажа...

Насьока, ти пак не си разбрал, че от 2003-та до 2006-та 40 000 англичани купиха къщи в България, а си и забравил това че 5% от Цариградски е купен от ирландци да не мислиш, че са купували за да живеят в гетото Дружба? И да не мислиш, че само в Цариградски са купували smiling smiley ?
Все още не ти е ясно от къде се взеха парите за това строителство:
1) Пране на пари;
2) ПЧИ /Преки чуждестранни инвестиции/;
3) Кредити;

По първата точка каквото е трябвало се е изпрало;
По втората - Има световна криза на ликвидността и ПЧИ се изтеглят;
По третата - Кредитите трябва да се връщат;

Хайде сега да се замислиш какво ни чака. А и да не забравяме 1,8 млрд. лв. изчезнали от излишъка, в края на декември, за да може правителството да плати на циганите за още един мандат...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход