Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моят сценарии

Публикувано от greenbul 
Re: Моят сценарии
20-12-2007 - 10:14:41
Petyr Написал:
-------------------------------------------------------
> Гледайте цялото 20 минутно клипче, според мен си
> струва, ако искате само частта за недвижимите
> имоти, то гледайте от 5:20 до 6:50.
>
> Българската икономика - митове и легенди


А като го изгледате, погледнете и кой е Красимир Петров winking smiley PhD from Ohio State University по агроикономика и продуктивност на кравите smiling smiley


"Асистентът Красимир Петров е напуснал АУБ. Защо е напуснал и къде ли е отишъл?


Ето тук си продава работите:

[ibipetrov.ning.com]

Слава богу вече няма кабинет и напуска БАУ ... ей умни хора са тези американци:

[www.aubg.bg]

Цитат:

Petrov *, Krassimir


* on leave for Fall 2007

А който не е виждал CV на човек с PhD без нито една публикация в peer-reveiwed печатно издание:

[home.aubg.bg]

За сметка на това:

Цитат:
Dept. of Agricultural Engineering, The Ohio State University
Wi.’98 Wi.’99, developed a Web site for the Agricultural Water Management Project
Sp.’98 – Su.’99, statistically analyzed (1) dairy manure flow, (2) weather conditions and wind patterns in the State of Ohio, (3) effects of weather and wind conditions on milk-cow productivity "






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-20 12:07 от Joan.
Re: Моят сценарии
20-12-2007 - 10:23:55
Petyr Написал:
-------------------------------------------------------
> Гледайте цялото 20 минутно клипче, според мен си
> струва, ако искате само частта за недвижимите
> имоти, то гледайте от 5:20 до 6:50.
>
> Българската икономика - митове и легенди

Petyr,

Ти толкова ли бавно загряваш, че твоят гуру се е оплел като пате в собствените си твърдения?

Твърди, че жилищата се държат като реални активи в икономики със слабо развита кредитна система (познай БГ към кои спада) и че според цикъла на Кондратиев цената на реалните активи ще се качва в близките години. Следователно, цената на жилищата в БГ ще се качва в близките години - това следва от неговите съждения. линк: [invest.start.bg]

А във филмчето си говори за балон и крах в БГ по подобие на САЩ, която е страна със силно развита кредитна система и там жилищата се държат като финансов актив.

Ти може да си инженер, но едва ли си толкова тъп да не видиш явното противоречие в съжденията на гурото......
Re: Моят сценарии
20-12-2007 - 10:39:41
Joan,

Като професионално ченге си! В новата Агенция по сигурността, сигурно биха наддавали за теб. smiling smiley

Но все пак ми се струва, че и Красимир Петров има право на мнение. Преди известно време му четох лекциите. Трябва да ти кажа, че звучаха много логично и издържано. Друг е въпросът, това дали се отнася до нашата страна в конкретния момент. Като че ли, пукването на "балона" у нас, трябваше вече да се е състояло.

Кондратиев с неговите цикли и противопоставен на К.Петров, означава да противопоставиш един авторитет на друг. Това доказва единствено, че един от двамата не е спец. Но може това и да е Кондратиев? Нали?
Re: Моят сценарии
20-12-2007 - 10:55:34
Ей само ми цапате темата. както казах нямам намерение да споря просто когато нещата се случват така както съм ги написал ще пускам тук по една статия. Споровете са излишни. Какво ще стане никой не може да каже, но когато стане ще ви уведомявам.
Re: Моят сценарии
20-12-2007 - 11:06:05
Ние сме от лаещите кучета! :}
Re: Моят сценарии
20-12-2007 - 11:16:18
Global,

Т'ва с ченгето го приемам като комплимент smiling smiley Не зная дали могат да си позволят да ме наемат, обаче winking smiley

Работата с Кондратиев е по-сложна. Неговата теория е доста спорна сред икономистите и много от тях не я приемат за вярна. Но г-н Петров стъпва на нея в съжденията си. Така че тя е аксиома в разсъжденията на г-н Петров и това се вижда от статията му за реалните активи. Самият той каза, че е инвестирал в реални активи като потвърждение на вярата си в теорията на Кондратиев.

Тоест, няма никакво противоречие между Кондратиев и г-н Петров. Има противоречие между г-н Петров и г-н Петров - което е за мен голямата беда. Не може да градиш теория при определени постулати, която да е вътрешно противоречива - значи, не те бива за това, което твърдиш че си.

Именно че и аз го смятах за добър икономист. И сега доста се разочаровах.
Re: Моят сценарии
20-12-2007 - 11:24:23
Ау, ау, ау...

"Предаването" на Кр.Петров...
Re: Моят сценарии
20-12-2007 - 11:25:04
Joan Написал:
-------------------------------------------------------
> Global,
>
> Т'ва с ченгето го приемам като комплимент Не зная
> дали могат да си позволят да ме наемат, обаче
>
> Работата с Кондратиев е по-сложна. Неговата теория
> е доста спорна сред икономистите и много от тях не
> я приемат за вярна. Но г-н Петров стъпва на нея в
> съжденията си. Така че тя е аксиома в
> разсъжденията на г-н Петров и това се вижда от
> статията му за реалните активи. Самият той каза,
> че е инвестирал в реални активи като потвърждение
> на вярата си в теорията на Кондратиев.
>
> Тоест, няма никакво противоречие между Кондратиев
> и г-н Петров. Има противоречие между г-н Петров и
> г-н Петров - което е за мен голямата беда. Не може
> да градиш теория при определени постулати, която
> да е вътрешно противоречива - значи, не те бива за
> това, което твърдиш че си.
>
> Именно че и аз го смятах за добър икономист. И
> сега доста се разочаровах.


Е, права си, че има противоречие м/у Петров и Петров.
Но човекът е решил, че може да гради теория и я е изградил. Една теория съществува до тогава, до когато не бъде отхвърлена. За много хора, К.Петров е гуру. Поне до момента, никой капацитет не е го е отхвърлил тотално. През годините много властващи теории е имало, впоследствие - настъпва нова и обществено приета. Ние стадото(хората) я следваме, къде- принудително, докато дойде времето на новата. Подобно на теб, не вярвам в пазарните закони. Остави на мен съмнението, после ще търсим нови пътища!

Re: Моят сценарии
20-12-2007 - 11:43:43
global Написал:
-------------------------------------------------------
> Е, права си, че има противоречие м/у Петров и
> Петров.
> Но човекът е решил, че може да гради теория и я е
> изградил. Една теория съществува до тогава, до
> когато не бъде отхвърлена. За много хора, К.Петров
> е гуру. Поне до момента, никой капацитет не е го е
> отхвърлил тотално. През годините много властващи
> теории е имало, впоследствие - настъпва нова и
> обществено приета. Ние стадото(хората) я следваме,
> къде- принудително, докато дойде времето на
> новата. Подобно на теб, не вярвам в пазарните
> закони. Остави на мен съмнението, после ще търсим
> нови пътища!
>
>

Еми те по това се познават тези, които могат да градят теории и тези, които не могат smiling smiley Има много неработещи на практика или отхвърлени теории, но са отхвърлени не заради вътрешна противорчеивост, а заради доказана невярност на постулатите, на които стъпват.

Иначе вътрешно противоречива теория не е теория изобщо smiling smiley

Но да - иначе си права - търсенето на нови пътища е по-трудната част от отхвърлянето на старите.
Re: Моят сценарии
20-12-2007 - 11:55:25
Направо не мога да повярвам. Наистина ли нивото на икономическата наука в България е такова. Побиват ме тръпки...
Наистина в България нещата не са цъфнали и вързали, но подобен повърхностен поглед над нещата с претенция за фондаментален анализ, предизвиква усмивка.
Широките пари растат с 30 %-как го разбра ?
Кредитната експанзия расте с 50 %- ???
Ежемесечно се печатат "може би" 100 000 000...

Уф и аз се чудя на себе си-какво коментирам ... Ама нейсе...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-20 12:05 от Naskata.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход