Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моят сценарии

Публикувано от greenbul 
Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 17:31:40
Solaroid Написал:
-------------------------------------------------------
> Опит имам в сфери, в които не искам да работя
> повече. За уточнение съм на 22 и ми предстои
> дипломиране от инженерна специалност. И
> преспективите за работа са ми меко казано
> неприятни. Но това е различна тема вече


Здравей колега,smiling smiley

Разбирам те прекрасно. Вероятността да работиш по специалността(не знам каква е) все още не е голяма, но мисля, че е въпрос на време, и то много близко време, да станеш много ценен и търсен кадър. Сега, колкото и да ти се струва невъзможно, невероятно, хубавите неща, успехите, ти предстоят! Разбира се и много труд.
Желая ти успех! Той ще стане реалност.
smiling smiley
Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 17:37:02
Solaroid Написал:
-------------------------------------------------------
> Опит имам в сфери, в които не искам да работя
> повече. За уточнение съм на 22 и ми предстои
> дипломиране от инженерна специалност. И
> преспективите за работа са ми меко казано
> неприятни. Но това е различна тема вече


В Германия има страхотна липса на инженерни кадри.
Заминавай и не му мисли.
Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 17:54:00
в целия свят има недостиг на инженерни кадри. Без Бг, освен ако не си строителен инженер.
Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 18:11:37
Solaroid,
Непременно трябва да изкараш магистратура! И то не в България, а навън!
Като си казал А, трябва и Б.
Доброто образование е нещото, което никой не може да ти отнеме.
Материалното е хубаво, но преходно и несигурно.
Успех!
Re: Моят сценарии
24-05-2008 - 09:32:40
Хахах инженери. Ще падна от смях. Даже не знаете колко вие е смешно образованието. Като почнете да се оплаквате калко трудно се завършва. Давам факти - всички недорасляци, които не ги приеха в СУ и изкараха 1 година в МЕИ дойдоха от там с пълно 6. В СУ много рядко отлепяха от оценката слаб 2 и сега след години като ги виждам или ище учат или са се преместили другаде за да вземат някоя тапия. И сега ще ви кажа още нещо. Образованието в СУ е пълна помия и бутафория, нещо което рабрах едва след като видях алтернативите навън. Според мен е време БГ дипломите да се девалвират към средно образование и всеки който настоява, че дипломата му е истинска да го докаже пред атестационна комисия. Вие сте готови да се явите предполагам във всеки един момент. :}
Re: Моят сценарии
24-05-2008 - 09:47:20
Quote

ахах инженери. Ще падна от смях.

Ами има го тоя момент. Колкото и да ми е тъжно да го кажа, но бг инженерното образование е доста западнало. Стари учебни планове, преподаватели които в по-голямата си част не ги интересува особено дали това което преподават има някакво реално приложение, кофти манталитет на повечето студенти и т.н. Просто човек ако разчита само на дипломата от МЕИ-то - еми няма да стане. Трябва инициативност и четене на сума техническа литература извън програмата. И пак бг инженера без доста опит зад гърба си въобще не може да се каже че е инженер. И заради това са такива и заплатите на по-голямата част-скапани. Затова и като ида на някое интервю за проектант или подобна работа се случва да ми кажат "Ами да чудесно, вземаме ви. Ще ви предоставим и безплатни работни дрехи и инструменти confused smiley ". Тъпо се получава
Re: Моят сценарии
24-05-2008 - 09:56:52
Гриинбул, на мен инженерното образовние ми е помогнало да се науча да управлявам хора в реална обстановка, не на книга. Пък ти го смятай за лошо щом искаш. ЗА мен си е перфектно.
Re: Моят сценарии
24-05-2008 - 09:59:28
Quote

Според мен е време БГ дипломите да се девалвират към средно образование и всеки който настоява, че дипломата му е истинска да го докаже пред атестационна комисия.

Недей така бе грийн, че няма да остане един инженер тука :} . Или тая комисия ще събере доволно даренийца. Между другото в икономическите специалности в МЕИ съм съгласен че е голяма идилия и може да изкараш 6 без да се вяснеш там. В инженерните обаче без да се занимаваш пак може да изкреташ някакси, ма няма да е с повече от 3. Това само за протокола
Re: Моят сценарии
24-05-2008 - 10:07:31
О чудо! Елате и вижте. Техническо образование помага в управлението. Вече в България скоро и по света. В бизнеса има едно основно правило - вземи техническо лице за мениджър и това е рецепта за бедствие. Дай списък от изучените дисциплини в които ти разкриха тайнството на управлението на хора в реална обастановка. Или това пак е някаква магия. Те те учат какво е чертеж и електрожен и ти разбираш как се управляват хора. Последния път когато водих спор с надуто инженерче което се изживява като мениджър се оказа, че той управлява хора без да има най-елементарни познания за това. За него бяха непонятни дори основи термини от областта. Оказа се самоук талант. То в БГ май само такива останаха - пенкелер таланти. А сега замислите се в/у производителността на труда и връзката с липсата на подходящо образование на ръководните кадри.

Вземи техническо лице за мениджър и това е рецепта за бедствие - опивано е веравай ми!
Re: Моят сценарии
24-05-2008 - 10:19:58
greenbul ,

Вярно, че спомените ми от СУ са от преди 15 години, но като фундамент СУ е на много високо ниво - мога да сравня моето образование с това на западните ми колеги.
Недостатъкът е, че няма добра връзка с бизнеса и там се губи много време.
Относно мениджмънта - той трябжа да има много добри познания за съответната област - знаеш ли какъв сеир е мениджър по механика да управлява софтуерно производство spinning smiley sticking its tongue out
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход