Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моят сценарии

Публикувано от greenbul 
Re: Моят сценарии
22-05-2008 - 13:34:19
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Goro, сега като през 1997г. ли е според теб?
> Какви опити си направил да печелиш у нас през
> последните няколко години, та си абсолютно убеден
> , че не може да се печели?


Не Човек, не е 1997 и не съм го твърдял.
Не съм правил опити да печеля от тогава у нас, независимо че са ме подканяли много приятели. Нито имам намерение - причини много. Виж, ако преценя че нещата се развиват положително, бих вложил средства в собствените си имоти. Засега нищо не ме води до подобни изводи.
През цялото време пишеш за проекти и т.н.
Парите по европейските проекти са добре дошли, но те не могат да бъдат решаващия аргумент в икономиката. Има ги навсякъде.
Няма как да стане и 7млн + 1млн емигранти да вземат всички да пишат проекти - още повече, че финансирането не е във всички сектори. Нито е необходимо.
Единственото което е необходимо е ред и законност и СПРАВЕДЛИВОСТ. Ако това не е налице е все едно да наливаш пари във каца без дъно. Доколкото това е известно не само на мене, ами и на Брюксел, засега парите по много проекти за които ме приканваш да пиша са спряни - както за мошенническите, така и за добрите проекти - покрай сухото, гори и мокрото!
Ей, мъдър е тоя народ!
Re: Моят сценарии
22-05-2008 - 13:47:00
Асене, уви, разбирам.

И мен ме притесняват честите случайности.

[evropa.dnevnik.bg]
Re: Моят сценарии
22-05-2008 - 23:46:38
Средната нетна заплата в Хърватия през март е била 700 евро
[banks.dir.bg]


Правителството взе решение да увеличи с 20 лева минималния праг на работната заплата и така тя ще стане 240 лева през 2009 г
[banks.dir.bg]
clap: clap: clap:

Води ги партио,води ги,към светли бъднини ги ти води!!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-23 00:39 от javor.
Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 07:59:53
Combat, всяко нещо с времето си. Радвам се , че си добре материално, аз също не се оплаквам. Недей да губиш време в борба с вятърни мелници - когато станем достатъчно на брой властта сама ще дойде при нас. Не са нужни нито революции, нито нерви.
Имай предвид, че е по-лесно да откраднеш отколкото да управляваш откраднатото.
Единствения начин да задържат властта завинаги е да избягаме.
Това за програмите го пиша като пример за хора дето се оплакват от материалната страна. Аз също нямам време да се занимавам с такава дейност, а и строителството като отрасъл не се финансира.
Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 08:04:10
Е това не одобрявам - ако почнат да се развиват положително нещата ще се замислиш. Извинявай ама тогава пък аз ще те изгоняsmiling smiley
Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 09:20:46
Засега не мисля да "бягам", но ако усетя, че положението става нетърпимо си вдигам шапката и аут. Както ти казах, един живот живея и на 30 нямам намерение да се боря с вятърни мелници, нямам амбиици и енергия да бъда новия Левски или Ботев. Но ако се появи такъв ще го подкрепя и няма да му забивам нож в гърба. Нещата ще се оправят само ако образованите, взискателните и обичащите страната си българи тук и навън престанем да се делим, а започнем да натискаме управляващите по всички фронтове. Има емигранти, които обичат да живеят на социални там, където са или да въртят далавери и да източват кредитни карти. Такива има и у нас. Те не ме интересуват. Интересуват ме хора като Куку и Асен, които следят какво става в България и малко безцеремонно може би, но се опитват да ни отворят очите и да ни държат в течение. В тази мелница, в която сме поставени под постоянни напрежение трудно оценяваме нещата, за да ги видим в дълбочина, затова е необходим поглед и отвън. Дори и да грешим /тъй като споделям техните тези/, по-добре така отколкото да пеем като хор "Бодра смяна" и накрая да се гледаме обезумели и да викаме "квя я мислехме тя, ква стана"
Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 09:49:05
4ovek

за пасивното поведение не съм съгласен. Виж европейските бюрократи как изостриха тона и заебаха дипломатичността, представяш ли си докъде са стигнали нашите в безграничната си наглост, за да ги изнервят така? Власт не се дава, тя се взема - дали с революции, дали чрез избори, дали чрез легален натиск в интернет, медии, протести....... има варианти. Ако обаче стоим и чакаме тия да осерат държавата за пореден път за 20 години, точно ние ще го издухаме. Защото имаме какво да губим. Циганите и другите лумпени не ги бърка, те ще си паразитират върху всеки гостоприемник. А на нас може и отново едни хубави визи да ни сложат и тогава ще трябва да бягаме през границата като след 9-ти 44та година :]
Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 09:59:22
Няма да се появи Левски или Ботев, бъди сериозен
Нямам против да се натискат управляващите, обаче да се натискат за реални неща. А не да очакваме да се държат като Левски и Ботев.
Реалните изисквания могат да ги имат само активни у нас хора. Куку няма ни най-малка идея какво практически трябва да се промени днес.
Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 10:35:09
Комбат, революцията ражда лумпени. Няма нито една революция, която да е постигнала целта на идеолозите си.
Говорим за това, че доходите са ниски - ами ти мислиш ли , че трябва на всички да се вдигат? Като човек, който работи в сектор с голям ръст ти казвам, че не повече от 10% заслужават увеличение на доходите и не повече от 20% си заслужават парите, които получават в нашия сектор.
Никъде не съм казвал, че трябва да сме пасивни, а съм против нереалните изисквания и революционни настроения. Държа промяната да е бавна и устойчива, а не бърза, бурна и разрушителна.
Относно това как се държат представителите на ЕК - то беше ясно, че ще стане така при последните местни избори. Дебеловратковците решиха, че като спечелят общинските избори по места ще могат да крадат. Имат много здраве - парите са прекалено много за да могат да гепят както са решили. ЩЕ се наложи да се съобразят с изискванията и да гепят умерено и по начин приемлив за ЕСsmiling smiley Българската мутра е нищожен субект в рамките на ЕС - не знам какво толкова ви плашат.
Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 10:50:44
Мутрите не толкова ме плашат колкот ме дразнята като един натрапван стил и поведение в обществото. Все едно сме в епхата на кроманьонците. Мутрите ни и те са страхливи...като им ликвидираха т.нар. "босове" се огл;еждаха като малки деца и не знаеха какво да правят, като ученици в час по физкултура, на които е изчезнал физкултурника. Други ги правят и прилагат схемите, не тези самодейци.

Аз не говоря за революция, въпреки че процесът е обратен, точно в страна, където народът е изпростял и оскотял се създават условия за ревлюции и други стадни форми на проява.

Сериозно ли мислиш, че с тези пари, които се въртят в света и България не можем да се оправим за 6-5 години? Дадох ти примери с други държави. Въпрос на елит и натиск върху този елит, за да си върши работата. Хората ще работят ако виждат, че им се дава и едновременно се осъществява контрол върху продукта, който създават. В момента всичко се върши на принципа "да ударя кьоравото" пък майната й на държавата. Не става така.

Просто тези капитали, които се въртят у нас трябва да се вложат там, където трябва, и това го посочих. Може и трябва да се привличат големи инвеститори от типa на Идеал Стандарт в малките и средни градчета.

Много е просто да се управлява малка държава с толкова търпелив народ като нашия. Просто трябват поне малко разумни политици, които първо умеят да понапълнят кацата с мед, а след това да бъркат по-малко ако искат, но задължително да си оближат пръстчетата. Сега нито кацата пълнят, а са се навряли до кръста в нея и каквото още е останало и го опоскват. Омазали са се до шията и това направо отвращава европейците. Крайно време е да отврати и нас.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход