Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моят сценарии

Публикувано от greenbul 
Re: Моят сценарии
26-05-2008 - 10:07:47
Хамериканци,какво правите в БГ форумите
НИКОИ не смее копче да ви каже тук и вие си правите каквото си искате...откъде накъде ,кои сте вие, какво като живеете в америка
защо не драскате по техните форуми нали кризата там е по голяма
защото там не ви пускат аванта нали
и аз искам да падат цените ..даже още утре ..ама не падат
какво нямате поле за изява и търсите тук своите 5 минути слава
ами има хора тук във форума които наистина се ганимават и ежедневно работят с имоти ..ами някои от тези хора се съобрази с вашите лопаници тук до сега да е фалирал.....еи грозна картина
комплекси ли някакви избивате не мога да разбера
шматуроци
Re: Моят сценарии
26-05-2008 - 10:24:26
Грийнбул, познанията за управление са едно, управлението съвсем друго.
Мениджъри дето се оплакват, че нямало инженери в България е ясно, че не могат да управляват.
Не случайно ти написах, че инженерното образование ме е научило да управлявам в РЕАЛНА ОБСТАНОВКА. Като няма достатъчно инженери ще разпределя задачата на по-елементарни дейности , които да могат да се свършат и от човек със средно образование, ако няма и такива със средно ще я разпределя на такива работи дето се вършат и от хора с основно...
Ама за да го направиш трябва да познаваш технологията на работата.
Re: Моят сценарии
26-05-2008 - 10:37:12
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> Хамериканци,какво правите в БГ форумите
> НИКОИ не смее копче да ви каже тук и вие си
> правите каквото си искате...откъде накъде ,кои сте
> вие, какво като живеете в америка
> защо не драскате по техните форуми нали кризата
> там е по голяма
> защото там не ви пускат аванта нали
> и аз искам да падат цените ..даже още утре ..ама
> не падат
> какво нямате поле за изява и търсите тук своите 5
> минути слава
> ами има хора тук във форума които наистина се
> ганимават и ежедневно работят с имоти ..ами някои
> от тези хора се съобрази с вашите лопаници тук до
> сега да е фалирал.....еи грозна картина
> комплекси ли някакви избивате не мога да разбера
> шматуроци

дивал,ама ти и тук ли пъкна бре?ако не се лъжа,тези форуми не са за приходиспансерни словоизлеяния.ако имаш нещо на въпреки на тва,което го пиша,дай доводи,цифрички,логика и защита на твърденията си.точно както правя аз.ако не-тия истории с комплексите-вече си банален.като развалена грамофонна плоча си.ква слава те гони?вземи си пий валеряните и излез да подишаш малко чист добрички въздух.
Re: Моят сценарии
26-05-2008 - 10:41:34
avatar
Асене,ето ти официални данни за държавния дълг- от регистъра на Министерството на финансите.

България има да дава 3,17 млрд. евро на света.
Външен държавен дълг- 3 177,8
Вътрешен държавен дълг- 1,6 милиарда
Спрямо март,борчът е намалял с 3 млн. евро- изплатили сме си дълга към Япония.
Държавногарантираният дълг през април достига 564,4 евро.
ОБЩИЯТ РАЗМЕР НА ЗАДЪЛЖЕНИЯТА ПРЕДСТАВЛЯВА 15% ОТ БВП.
Най-голям е външният борч- 10,1% от БВП
От началото на годината общият размер на извършените плащания по главници и лихви възлиза на 1 250,3 млн. лв, от които 914,4 млн. лв. по външния и 335,9 млн.лв. по вътрешния дълг.
Най-много сме задлъжнели в евро- 60,6 %
В левове- 26,9%
В долари- 7,7%

Сега можеш да коментираш. Можеше да се поровиш,да намериш данни и да го направиш аргументирано.........
Re: Моят сценарии
26-05-2008 - 10:42:10
абе еи мухъл нещастен кои ти каза че целиа форум триябва да се съобразява с един двама души които дори не знаят за какво са тук ....част от коментарите ви съм ги дал да ги чете специалист ...снякои се съгласи на други се смя с глас


факти ли ето ти факти за първото три месечие 2.2млрд -данните са от агенция по вписванията
ааа да кои си те бе че ще ми казваш къде да се пръкна ,маи много аванта са ви пуснали тук...
вземаи си там лекарствата редовно
Re: Моят сценарии
26-05-2008 - 10:48:54
Асене,
Защо си включил и мен?
За съжаление, доста отдавна съм наистина притеснена от случващото се в Бг и още повече в световен мащаб.
Изложението ти отново е аргументирано и достъпно обяснено. Не мога да разбера какво още трябва да напишете ти, Куку, Греенбул, за да се разбере от всички.
Нали се искат доказателства?

Прочетете още един път внимателно поста на Асен, влезте в сайта на БНБ и сами може да се уверите във верността на думите на Асен. Ако не е прав -аргументирайте се, пак от сайта на БНБ. Ако нещо не ви е ясно от там, изкоментирайте го тук, ще ви отговорят -достатъчно добронамерени хора има тук.
Гриинбул е анализирал математически -доверете се на математиката.
Тук изобщо няма место кой от коя страна на океана е .

Няма никаква логика цените на жилищата да растат при това ниво на заплатите. Защото потенциалните им купувачи са българи и нивата са много големи. Кой чужденец ще купи ново строителство -дупка или пък панелка, ама гето?

Има сделки на парцели, така е. Мен лично ме шокираха тези в Шумен и не мога въпреки всичко да намеря, поне за себе си, някакво логично обяснение. Сигурно има и други на такива ценови нива. НО НА ПАРЦЕЛИ, а не на построени вече.

Аз лично, предполагам и никой, нямам никакъв интерес от апокалиптични писания, но за съжаление реалностите са други. Дано да съм в грешка, дано Асен и .... да са в грешка. Ако всичко е вярно, дано се случи ЧУДО, защото чудо ни трябва.

Едва ли някой здраво мислещ човек ще иска фалити на който и да е било, в която и да е сфера?! Те ще повлекат крак и....

Най-правилното поведение на всеки един в този момент е :
1. Осигуряване на бърза ликвидност.
2. Въздържане от каквито и да е било инвестиции.
3. Ограничаване на разходите.
Re: Моят сценарии
26-05-2008 - 10:49:46
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> dival Написал:

>>
> > ами има хора тук във форума които наистина
> се
> > ганимават и ежедневно работят с имоти ..ами
> някои
> > от тези хора се съобрази с вашите лопаници
> тук до
> > сега да е фалирал.....еи грозна картина
> > комплекси ли някакви избивате не мога да
> разбера
> > шматуроци
>

Да има хора които се занимават всеки ден с имоти, но мислиш ли, че им е удобно да казват истината или дори да си я признават пред себе си. Напълно ли им вярваш? Не подозираш ли, че имат интерес да манипулират масата (бъдещи техни клиенти), а и доколкото нещата се отнасят за бъдеще време, засега неможе да се определи победител. Лично аз мисля, че въпроса е не дали цените ще паднат, а кога.
Re: Моят сценарии
26-05-2008 - 10:52:25
Камелия-тва е държавния дълг.общия дълг на бг е държавен+частен+публичен.
държавния дълг до сега беше добре,защото се товареше публичния.най вече на банките-и те финансираха бума в имотите-и докато има финансиране-държавата печели от такси данъци лицензи разрешителни и т.н.
сега вече се обръща топката-на банките няма да им се дава финансиране,това ще свие икономиката и държавата трябва да почне да се товари с дълг.
просто.
макроикономически няма значение кой е взел дълга-държава частна или публичния сектор.в крайност тези пари влизат в бг.я сега влез и провери колко е общия дълг на бг eye popping smiley
Re: Моят сценарии
26-05-2008 - 10:55:40
напълно съм съгласен че цените ще паднат ,наистина само се чака кога..и аз искам да падат наистина искам -2.2млрд за първите 3 месеца или по 44млн на ден и това е офицялното което се изповядва пред нотариус
тука обаче някои да ме взема за мезе и да ми обяснява как ще доиде да ми купи имотите на 300 евро --ааа не благодаря моите не се продават на тези цени , но ако някои има за продаване на тези нива -купувам
Re: Моят сценарии
26-05-2008 - 10:58:50
Муза,щото сте ми симпатични с Комбат.за тва се обърнах към вас и постинга не беше със нотки на сатира,ами съжаление,защото и на мен ми е болно за тва,което става с бг.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход