Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моят сценарии

Публикувано от greenbul 
Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 14:42:26
4ovek


съгласен съм с процентите!

за това от кои съм не мога да преценя, изясни лагерите, ако има такива :]

partzalev

това съм го виждал и аз, но тази промяна се генерира отгоре....така трябва да бъде и в държавата...как да стане рецепта не мога да дам, иначе трябва да получавам Нобелова награда всяка година за принос към обществото и световното благоденствие smoking smiley

Семеен бизнес се получава ако си изградил нещо малко, но доходоносно, подготвяш си децата отрано как да въртят семейните дела с подходящо образование и практика, назначаваш качествени мениджъри и ги стимулираш с добра заплата и процент от приходите, те от своя страна назначават качествени изпълнители, които стимулират с добра заплата и допълнителни стимули. Разпределят се ясно отделните отговорности на всеки служител.....Губещ е обратният процес, назначаваш някой за 300 лева и му казваш работи да спечели фирмата пари и ще ти вдигна /евентуално/ заплатата. В същото време влагаш парите на фирмата в лъскави фирмени автомобили, екскурзии в чужбина, седмичен шопинг за съпругата в Париж.То така докато му я вдигнеш и човекът вече е умрял от глад или е започнал да краде от теб и не му пука, защото и да го уволниш, работа за 300 лева ще си намери навсякъде. А я му дай на работника/служителя една достойна заплата и гледай как ще работи. Никой не иска да бяга от хубавото.
Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 15:03:06
Combat, много точно описа рецептата за семейния бизнес, но ако той е ориентиран към вътрешно потребление трудно се стига до високи нива на заплати, ей така, едностранно. Тук вече идва мястото на промени отгоре или политиката на доходите: от 2009 вдигат минималната заплата с.....20лв Какво би станало ако я вдигнат, напр. на 800евро? Инфлация? Не повече, отколкото сега. Тогава вътрешното потребление ще се увеличи, оттам оборотите, оттам заплатите ще си дойдат на мястото си.
А тези, дето си влагат печалбата в лъскавите автомобили може и да не просъществуват дълго
Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 15:29:55
Към горе изброените признаци на изкривената ценностна система, изкривеното самочувствие влиза и т.нар. ПРЕСТИЖНА РАБОТА.
Много хора казват:"как ще се хвана на тази работа, тя е под достойнството ми, какво ще кажат хората, ще се излагам" Съответно, нямат и покритие, ако щете с ценз, ако щете с умения, просто пак манталитет

Срамна работа -няма!

Лично на мен, с ценза и с квалификациите които съм имала, се е налагало да върша така нар. "непрестижна работа" -не ни изплащаха заплатите на мен и съпруга ми, имаме деца, трябваше нещо да ядем. И не смятам, че съм се изложила.

smiling smiley
Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 15:32:57
Muza

е, естествено че семейният бизнес не се развива в инкубатор, държавата може да те смачка, може да те насърчи, може и поне да не ти пречи.

Да се развива бизнес, насочен към вътрешно потребление няма лошо, особено ако е и конкурентен в съотношение цена/качество на вноса или да е в някоя специфична ниша, по която няма внос. Парите на хората ще си остават тук. cool smiley

Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 15:52:54
Combat,
Имах предвид, че при общо ниско ниво на заплатите, свито потребление -нисък оборот, трудно можеш да дадеш напр. европейски заплати. Тук е ролята на държавата -да ускори процеса. Иначе има повишение на заплатите, поради липса на работна ръка, но това е бавен процес.
Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 16:11:59
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Не 60-70%, а 80-90% са точно като политиците.
> Обаче Хуба-Буба 10% са достатъчни за да променят
> нещата, ако си насочат енергията не към
> разширяване на портреблението , а към развитие.
> Примерно на мен във фирмата не ми трябват 10 супер
> майстора, а 9 полуидиота с един свестен шеф. И
> нещата заспиват. На всеки нов един свестен пряк
> ръководител на полуидидоти фирмата ми ще се
> разширява с още девет човека. Наблюденията ми
> показват, че трудно е едни човек да ръководи
> повече от девет кретена, ако ръководи пък по-малко
> е неефективен.
> Така е и в обществото - 10% успели , активни хора
> правят промяната.
> ТА Хуба-Буба най-важното е какво правят 10-те
> процента. Затова не ме интересува мнението на
> Куку, а ме интересува мнението на Боби (одавна не
> съм забелязвал да пише) , на Начев, може би на
> Комбат (все още не знам от кои е) и на други да не
> се обиди някой...


Не на писах 90 защото сметнах, че картинката съвсем ще почернее.
Всъщност бих написал 95%
Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 16:25:46
Quote

Към горе изброените признаци на изкривената ценностна система, изкривеното самочувствие влиза и т.нар. ПРЕСТИЖНА РАБОТА.
Много хора казват:"как ще се хвана на тази работа, тя е под достойнството ми, какво ще кажат хората, ще се излагам" Съответно, нямат и покритие, ако щете с ценз, ако щете с умения, просто пак манталитет

Зависи от дефиницията за срамна работа. За мен например си е срамно да учиш 4-5 години висше и после да те назначат за 500 лева и едва да докретваш до следващата заплата. Определено ми е под достойнството като се има впредвид че с нискоквалифициран труд мога да си докарам поне два пъти повече. Ама иначе знаят да пищят как нямало специалисти и т.н.
Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 16:29:24

>
> Напълно съм съгласен! Изключително погрешно е да
> се мисли, че народа ни е много хубав, а само
> политиците/управниците са ни проблема. Съвсем не е
> така. Тези политици не са паднали от Марс, от
> същия този народ идват. Докато не се промени
> манталитета и ценностите на същия тоя народ
> оправия скоро няма да има.
>
>


А народ има ли?

Всъщност големия въпрос днес е кой и кога ще разпечата и разлепи некролога.
Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 16:34:17


Всъщност големия въпрос днес е кой и кога ще разпечата и разлепи некролога.


какво точно искаш да кажеш
Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 16:38:18
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Combat,
> Имах предвид, че при общо ниско ниво на заплатите,
> свито потребление -нисък оборот, трудно можеш да
> дадеш напр. европейски заплати. Тук е ролята на
> държавата -да ускори процеса. Иначе има повишение
> на заплатите, поради липса на работна ръка, но
> това е бавен процес.


Сега ще ти кажа как разсъждава един средностатистически български "бизнесмен"
Когато някой започне да му работи - колкото и ефективно да го прави бизнесмена си казва така - "Тоя простак, щом ми работи значи е по-прост от мене. А щом е такъв тъпак значи може да му да му плащам и малко."
Ето това е сърцевината на така наречената успешна бизнеспрактика в България.

Но има хора, които казват така - ще отида в чужбина и ще ме уважават според труда ми. Има и други, които казваме така - аз без да се напъвам работейки по 3 часа на ден мога да изкарвам по 3К на месец. Ако отида и някой ми уплътни работното време и му донеса 15К той дали ще ми върне поне 5К към мен?
Едва ли!
За това и през ден подрипват по телевизията разни малоумници, които разправят, че ще внесът китайци, виатнамци а после щото нямало кой да им работи.

ЗАВИСТ И АЛЧНОСТ - това ще пише на некролога.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход