Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моят сценарии

Публикувано от greenbul 
Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 16:40:41
Срамно не знам, но обидно... Пак да кажа, за ускоряване на процеса важна роля има държавата.

Има и нещо друго: образованието е необходимо, но недостатъчно условие. Трябва и опит и изграждане на име. Тогава може и да минем, евентуално, без държавната политика, но по-бавно.
Нискоквалифицираният труд е само временно решение.smiling smiley
Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 16:46:05
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Срамно не знам, но обидно... Пак да кажа, за
> ускоряване на процеса важна роля има държавата.
>
> Има и нещо друго: образованието е необходимо, но
> недостатъчно условие. Трябва и опит и изграждане
> на име. Тогава може и да минем, евентуално, без
> държавната политика, но по-бавно.
> Нискоквалифицираният труд е само временно
> решение.
>

Няма такова нещо като държава - това е абстракция.
Държавата се състои от чиновници и правила, котио трябва да спазват.
И тънкия момент е, че чиновниците са хора а тези хора спазват неписаните правила с приоритет пред писаните.
Така, че ако говориш за нечия роля - това е ролята на всеки един човек, който има ЕГН.


Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 16:46:43
Solaroid Написал:
-------------------------------------------------------
> >
> Всъщност големия въпрос днес е кой и кога ще
> разпечата и разлепи некролога.
>
> какво точно искаш да кажеш


Ти как мислиш???
Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 16:53:27
Huba,
Малко ми е трудно да се сетя за такава работа за 3часа -3хил., но щом ти си намерил нишата, разбира се , защо трябва да работиш на трудов договор. Значи си от страната на предприемача, "бизнесмена"... Уверявам те, обаче, че това няма как да остане перманентно състояние, защото реалностите се променят и ако искаш да се задържиш, винаги трябва да си на ниво, а това ниво се поддържа с труд и тогава часовете ще се увеличат.smiling smiley
Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 16:56:32
Няма значение какво мисля smiling smiley интересно ми е какво искаш да кажеш. А иначе това че нискоквалифицирания труд е временно решение съм абсолютно съгласен. Смятам че просто е кофти манталитета на предприемачите. Работил съм при хора, на които съм изкарвал доста пара, и когато стане въпрос за бонус или повишение на заплатата знаеш ли какво се случва :ami: . И после кат напусна ми се обаждат чак да се върна.. за същата заплата :} . Ей това е проблема, че не получавам никакъв бенефит от повишената ми производителност и всичко трябва да става със заплахи "писна ми, напускам" и така нататък. Това мисля се вижда и в по-горните постове. Съгласен съм и че е срамно да умреш от глад безработен (и такива примери знам доста)
Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 17:01:08
Solaroid,
Преди 15 г. с мой братовчед (който е добър готвач) наехме едно малко кръчме в двора на една къща - нещо като разширен гараж! 2-3 месеца си плщахме наема , като през това време правихме ремонта вътре - малко фаянс, малко дървена лампериа, малко остъкляване, бар-плотче, кухничка и салонче (25 места). Това "чудо" заработи. Аз бях сервитьор, а братчеда готвач. Голям смях беше, когато семейството ми дойде на втората вечер и аз трябваше да им сервирам. Нейсе.......!
Пре цялото това време не съм изоставял специалността си. Сега съм по договор в пустинята по специалността си. Плащат много заради климатичните условия. От мен зависи дали да си продължа договора или не. Важното е, че кръчмето още си работи.
Има хора, които редовно идват от другия край на София заради едното шкембе-чорба!
Просто Solaroid, исках да кажа, че никой не плаща за това, че в джоба ти има еди-каква си диплома! Достойнството се защитава на всички фронтове!!!!
Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 17:01:40
Solaroid Написал:
-------------------------------------------------------
> Няма значение какво мисля интересно ми е какво
> искаш да кажеш. А иначе това че
> нискоквалифицирания труд е временно решение съм
> абсолютно съгласен. Смятам че просто е кофти
> манталитета на предприемачите. Работил съм при
> хора, на които съм изкарвал доста пара, и когато
> стане въпрос за бонус или повишение на заплатата
> знаеш ли какво се случва . И после кат напусна
> ми се обаждат чак да се върна.. за същата заплата
> . Ей това е проблема, че не получавам никакъв
> бенефит от повишената ми производителност и всичко
> трябва да става със заплахи "писна ми, напускам" и
> така нататък. Това мисля се вижда и в по-горните
> постове. Съгласен съм и че е срамно да умреш от
> глад безработен (и такива примери знам доста)



Понякога въпросите са по-важни от отговорите. Понякога да се замислиш е по-важно от това някой да ти обяснава своя си мироглед.
И аз съм попадал в твоята ситуация. Упоменатите от теб хора имат основен принцип - "ние сме длъжни да опитаме да не му платим, пък ако мине номера - добре, ако не - нищо не сме загубили".
Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 17:05:19
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Huba,
> Малко ми е трудно да се сетя за такава работа за
> 3часа -3хил., но щом ти си намерил нишата,
> разбира се , защо трябва да работиш на трудов
> договор. Значи си от страната на предприемача,
> "бизнесмена"... Уверявам те, обаче, че това няма
> как да остане перманентно състояние, защото
> реалностите се променят и ако искаш да се
> задържиш, винаги трябва да си на ниво, а това ниво
> се поддържа с труд и тогава часовете ще се
> увеличат.


Работата е с акъл така да се каже.
За другото си права. Дали има развитие или не - аз ще си бера гроздето, нали! smiling smiley
Говорех за друго. Надявам се да си ме разбрала. Ако не - здраве да е.
Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 17:08:48
Solaroid,
Пак стигнахме до манталитета -няма да откарат дълго, просто няма как. Ще сменят хора, но качеството надолу; това са дребни сметки; евтини на брашното, скъпи на триците.

Доколкото разбирам, ти си и с опит, и с име/доказал си се/. Не си ли се замислял за твой бизнес?
Re: Моят сценарии
23-05-2008 - 17:20:17
Опит имам в сфери, в които не искам да работя повече. За уточнение съм на 22 и ми предстои дипломиране от инженерна специалност. И преспективите за работа са ми меко казано неприятни. Но това е различна тема вече
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход