Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Показател "съотношение цени на НИ/доходи"

Публикувано от Joan 
Анонимен потребител
Re: защо си губите времето?
14-09-2005 - 14:45:14
това ми звучи като - леко катастрофирала, но оправена Лада.
Re: защо си губите времето?
14-09-2005 - 16:05:28
Ето виждаш ли - предубеден сиsmiling smiley Тресете и теб това, какво ще кажат хоратаsmiling smiley
Аз наистина на твое място бих рискувал с нещо за 300 евро на кв.м. - вероятността да падне цената е малка, пък и да падне няма да е с много. Пък ако се случи така, че да паднат цените в престижните квартали, ще продадеш този и ще си вземеш там където ти харесва.
Re: 6:1
14-09-2005 - 16:17:05
Не става и по друга причина -предполагам, че процентът на покупките с кредит тук е доста по-нисък отколкото в UK.
Re: защо си губите времето?
14-09-2005 - 16:31:20
Твърдеше, твърдеше.... ставаше въпрос за снобизма изобщо - маркови дрехи, коли, чак до жени тогава опряхме - дискусията е в тази тема - връзката на петрол и цени на нИ - ама я прекратихме по общо съгласиеsmiling smiley

както и да е - не мисля, че да живееш в дружба и да искаш да се преместиш в Иван Вазов е въпрос само на снобизъм - от личен опит съдя, че си има и обективни причини едно такова желание. Дали разликата в цените е плод само на обективните прични, не коментирам, има и доза снобизъм в нея - но бих я оценила на около 25-30 %, не повече.
Re: защо си губите времето?
14-09-2005 - 16:41:51
И разликата от 30% нагоре се формира от снобизма.
Виж как бързо стигнахме до консенсусsmiling smiley Сега ме караш да ровя къде съм твърдял, че пазарът на имотите няма връзка с показността. Е такова нещо не може да съм казал. Пак ще я отваряме темата явноsmiling smiley Ама по-добре в нова тема.
Анонимен потребител
Re: защо си губите времето?
14-09-2005 - 16:53:11
за какво ми е този коптор в Дружба. Ако го взема и ми предстои смяна на:
1) инсталации
2) топлоизолация
3) дограми
4) след време някой ще те "разбие" за саниране.

Айде сметни го това и виж цената на едно ново дето тези неща ще ги пропуснеш.

То се получава като да купиш стара Лада дето след ремонтите ще ти излезе малко по-евтино от ново турско Рено Клио.
Е пита се в задачата струва ли си.

Аз съм човек, който се опитва винаги да взема оптималното нещо. Ясно ми е че по-хубавото е по-скъпо, работата е да се намери компромиса между по-хубавото и по-голямата цена.

Ей сега ме кара един познат да му "направя" някаква машина. седя и се чудя какъв процесор да му препоръчам.
То най-хубавите са по $180 - $200. Ама зачий му е такъв. Няма совалки да упралява. Евтините са по $60 - $70 - ама те пък са зле. След една, две години ще издъхнат. Хем трябва да е актуален, хем да не е скъп.
С хардиска същото нещо. На него 40Г му стигат, ама то разликата до 80 $5 - струва ли си да се взема 40. За още $7-8 и диска става SATA с 8M кеш. Е за $12 получаваш два пъти по-голям и по-хубав. То не че не може да е още по голям 120Г ама разликата е вече $30. На него 120 няма да му трябват защо да дава $30 повече.

И т.н. и т.н.

Т.е важното е да се направи трезва преценка.

Аз държа на ново жилище около, което има добра инфраструктура - детска градина, поликлиника(ако искаш медицински център), училище, магазин за хранителни стоки, някаква заленинка (парк). Ако ти го построиш в Дружба - отивам там да живея.

Ама ти не искаш да строиш там щото не било престижно. Е кой е предубеден - аз или ти
Re: защо си губите времето?
14-09-2005 - 17:06:28
Ох, не, бе 4ovek, твърдеше, че това дето го обсъждаме (маркови дрехи = снобизъм и разни други) не било по темата за цените на НИ - и затова трябвало да отидем в Обща дискусия - както и да е - отваряй тема, ако искаш...

За разликата в цената - твърдя ОБРАТНОТО й - никакъв консенсус нямаме - аз твърдя че е 70 % обективна и 30 % снобизъм тази разлика м/у Иван Вазов и Дружба. А ти, доколкото схващам (може и да бъркам, де) твърдиш точно обратното - 30 % обективни и 70 % снобизъм.

Re: защо си губите времето?
14-09-2005 - 17:12:32

Тези неща за новото, че е несравнимо по-хубаво от старото трябва аз да ги говоря. Ще те помоля да не ми взимаш друг път репликитеsmiling smiley
А иначе това, което го искаш и с отделна кухня беше (сега пропусна да я споменеш) - отива на над 60К евро.
Re: защо си губите времето?
14-09-2005 - 17:16:46
Сега за някакви смешни 40% ли ще споримsmiling smiley
Обещавам друг път да не ти спирам устрема с прекратяване на дискусии посредата заради мои угризенияsmiling smiley Виждам, че те яде - извинявайsmiling smiley
Анонимен потребител
Re: защо си губите времето?
14-09-2005 - 17:52:57
според мен ако искаш отделна кухня не си "сноб". "Сноб" си ако искаш без отделна кухня защото сега така било модерно.

Опитвам се да ти обясня че това което аз искам е продиктувано от моето убеждение че най-добре ще ми върши работа, а не от това че то се ценяло сега и всички го предпочитали.

P.S. Знаеш ли какъв зор ми беше в началото на 90-те да си намеря класически дънки. Всичко беше залято с шалвари и навред те убеждаваха как това била модата и как вече никой не носи класически прави дънки.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход