Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Некои наблюдения..............

Публикувано от Сашо 
Re: Joan
14-12-2005 - 14:23:47
Ами тогава какво ти пречи, че някой е усетил, че е време да си направиш салатката? АЗ останах с убеждението, че си хищник и се чувстваш обидена от това някой да те кара да ядеш треволяциsmiling smiley Щом си тревопасно - няма защо да му се сърдишsmiling smiley
Re: Joan
15-12-2005 - 11:21:24
4ovek, това, че правя хубави салатки и че обичам да ги ям, няма нищо общо с темата за НИ. И на никого не се сърдя, само отговарям на един Знаещ, че се чувствам достатъчно подготвена да дискутирам НИ с високо-интелигентни и много информирани колеги от мъжки пол, и че това, че съм жена, не ме задължава непременно да участвам само във форуми за салатки и плетки. Ако не си спомняш, поканата към мен беше не да правя салатки, а да бягам в "кухненските" форуми.

Иначе и в храненето си падам по балансирания подход smiling smiley - нито само тревуляк, нито само мръвки. По малко от всичко :}
Petar(Peter)
Re: До Сашо
19-12-2005 - 16:33:19
Сашо, една молба
Давай от време на време информация какво става с теб. Тук, във форума сме доста хуманно настроени и се вълнуваме наистина от човешките мъки и съдби.

В интерес на истината съм частично съгласен с Joan относно
"Толкова си еднакъв с неговите съждения и начин на изразяване, че няма как да не се набие в очи, и то не само на мен, както забелязваш".

Начина ти на изразяване е по-друг, но съжденията са ти същите.Същото противоречие между думи и дела. Хем така, хем инак. Избери си едно от двете. smiling smiley
Re: До Сашо
20-12-2005 - 10:22:06
Peter, без да искам да се заяждам, ама и начина на изразяване си е неговия smiling smiley, цитирам:

"За статията : пак ти казвами , ако нямаш кинти какво те интересува, че нещо поскъпвало"

Като видя думичката "кинти", и просто не мога да не се сетя за Знаещ - нещо като "запазена марка" стана :}

И членуването на имена (псевдонимите ни, както ти като изявен литератор би следвало да знаеш, също са имена) също е "запазена марка" - Joan-ката (това от предишния форум) сравнено с цитат от настоящата дискусия:

"За да ме разбереш и за теб простичък пример както при 4oveka...."


Joan
20-12-2005 - 10:41:30
Joan,

думата "кинти" била запазена марка на Знаещ ?

Почваш да ме дразниш .

Ти на колко си години,явно си от провинцията или си отскоро в София ,
по заведения ходиш ли изобщо , за да чуеш сленга на улицата .
Вземи ,че излез навън , чуй как се говори и ще се изненадаш ,че всеки втори е Знаещ, щото от тая активност по форумите май само пред компютъра си седиш.



След месец - некои наблюдения..............
20-12-2005 - 10:45:25
От наблюдаваните от мен апартаменти , след близо месец нито един не се е продал .

Ето ги :
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
номер оферта за
гарсониера район
# 289675/14.11.05 ЕПК Младост1 36 кв.м. 24000Е(666.67E/кв.м) спешно
6 ет. от 15 лукс

същата гарсониера след 1 седмица слиза на 22500Е (625 E/кв.м не както е сбъркано 642,86 E/кв.м) също спешно и офертата е от друга агенция с #227732/21.11.05


значи я следим на ниво около 625-640 E/кв.м, според статистиката средната цена е
624 E/кв.м.
-------------------------------------------------------------
гарсониера район
# 309877/23.11.05 ЕПК Зона Б-18 56 кв.м 35000Е(625.00 E/кв.м)
12 ет. от 14 лукс

според статистиката средната цена е
645 E/кв.м.
-------------------------------------------------------------------------------
и любимия Лозенец

гарсониера район
# 298511/22.11.05 тухла Лозенец 36000Е(900.00 E/кв.м)
0 ет. от 8 лукс/нов

според статистиката средната цена е
927 E/кв.м.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Възможни причини : няма купувачи , високи цени , нерентабилност от наеми......

P.s. Общо взето кофти за мен


Айде след месец пак !
Re: Joan
20-12-2005 - 10:45:39
Сашо - как позна?! Много съм малка още да ходя по заведения и да си говоря с непознати там на сленг :}
Re: До Сашо
20-12-2005 - 10:47:56
Членуват се поне в разговорния език.
Примерно ако срещнеш Иван Славков - Батето. Няма да му кажеш "Батето, здравей", а ще му кажеш "Бате, здравей" Ако се обръщаш към него с Ванка (на галено от Иван) ще кажеш "срещнах Ванката", а не "срещнах Ванка".
Re: До Сашо
20-12-2005 - 10:56:58
Ами аз понеже съм малка още да си кореспондирам с разни чичковци на сленг smiling smiley , пък и обичам да се изразявам на литературен български, а не на разговорен, затова и с членуването на имена имам малък проблем.

Колкото ди "кинтите" и членуването на собствени имена, специално тук във форума не съм видяла до сега друг да го прави, освен Сашо/Знаещ smiling smiley. Затова и говоря за "запазена марка" на определен колега.
Re: До Сашо
20-12-2005 - 11:11:00
При някой прякори и имена има членуване и си е литературно. Примерно на някой му лепкат прякор Тиква. И когато се говори за него в 3 лице се казва "Тиквата" за да е ясно, че е точно определена Тиква, а не разстението, но когато се говори с него се обръщаш с "Тиква".
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход