Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Некои наблюдения..............

Публикувано от Сашо 
Re: Некои наблюдения..............
09-12-2005 - 10:34:04
Стефане, много мислих дали да отговарям, защото по принцип не съм съгласна с теб, пък поста ти ми навява усещане за нервност и неудоволетвореност някаква, а когато са намесени чувства, особено негативни, смислен диалог не става.

Но все пак ще опитам...

Използваните термини и спора по тях не е по същество, според мен. Искам да каж а- не ги знам и не ме интересуват особено.

Сега по същество - темата за прозрачността - какво не им е прозрачно на оферите за НИ в БГ? Е, не са професионално отпечатани каталози по спирки, ама аз и в Щатите ако търся, ще търся в интернет. И хич не ме вълнуват красиви снимки на имоти. Обикновено става както при моделите - на снимката изглежда едно, като се разходиш да го видиш - то било другоsmiling smiley Това обаче е несъществена разлика, според мен. Основното е, че и там и тук са ОФЕРТНИ обявените цени. Не са продажните - тогава за каква разлика става дума? Ще ти дам пример - моя приятелка наскоро се опитаха да си купят имот в Канада - и се оказа, че продавачът (частно лице) е организирал търг с тайно наддаване. Всеки си дава офертата в пликче и той си избира най-високата. Първоначална цена 185 к за 2-бедруум кондо на 25 години (гредоред с картонени стени). Те не са го взели, защото са дали малко повече - и тя изобщо не знае на колко е бил продаден - това е случка отпреди месец само.

Никъде по интерент когато съм търсила имот в Канада или в Щатите, не съм видяла ПРОДАЖНИ цени. Да не говорим, че и там обявите са подвеждащи (в смисъл предтсавят нещата по-добре отколкото са). Ако помниш, имаше тук спор за някакви къщи в Сиракуза (щатите) на безумно ниски цени. На снимката се вижда къща като къща (е, имаше някои белези на разруха smiling smiley, и някои колеги от форума всеха да подскачат - видите ли там колко са евтини, пък в София - лелеее... И се намери сериозен човек да се обади до Щатите (за което шапка му свалям на Христо !) за идеята да докаже, че това са глупости. И се оказа, че къщата е горяла - след пожар, което ИЗОБЩО не беше упоменато в обявата. И се нуждае от ремонт за три пъти колкото е офертната й цена. Да не говорим, че в много от сайтовете с оферти за НИ (зад океана и в Европа също) е описан имота, а на цената пише - моля, обади се! Това прозрачност ли е, според теб?

Та ти казваш "Имотите не са борсова стока, но навсякъде като отвориш има статистика, има информация, има снимки, има качество и не лъжат. "
Какво значи, псоред теб, НЕ ЛЪЖАТ?! Тия брокери в Сиракуза лъжат ли или не?
А и в Европа - ти как разбра брокерите в Словения (например) дали лъжат или не? Търсил ли си там и да отидеш да разгледаш снимания прекрасен имот, да го видиш дали наистина е прекрасен ? И къде изобщо и в Европа си видял статистина на ПРОДАЖНИТЕ цени?

Да не коментирам, че в БГ НСИ се опитва поне да наблюдава продажни цени на НИ и дава такава информация. Доколко е достоверна, зависи от източниците й (АНИ) и от начина на събиране, но поне има такава.

Какво всъщност искаш да се промени в офертите за НИ в БГ? Д аса отпечатани в каталог с лъскави страници и много снимки ли? Ако за търсещите НИ това беше важно, бъди сигурен, че щеше и това да стане, но НЕ Е!


Re: Joan
09-12-2005 - 16:37:07
Joan
каква кухня?
За статията : пак ти казвами , ако нямаш кинти какво те интересува, че нещо поскъпвало ?
За да ме разбереш и за теб простичък пример както при 4oveka
Ако имам 2 лева , а килото банани струва 3, въобще не ме интересува , че
то утре щяло да струва 33.
Понимаеш ?
Re: Joan
09-12-2005 - 17:11:50
Теб не те интересува щото си беден. И продавачът на банани не го интересува 2 лева ли имаш или 20стотинки. Него го интересуват тези с парите и той търси и намира клиенти.
Re: Joan
09-12-2005 - 17:21:09
...или бананите му прокисват, защото просто всички имат само окло по 2 лв. :] (образно казано разбира се)

Ама, Човек, ти си противоречиш понякога (нищо на всеки се случва smiling smiley )

А кажи ми сега, защо даваш право на на продавача на банани, че си чака хората с пари и не се вулнува от "бедните", дето имат по-малко, а Сашо искаш на всяка цена да го "убедиш" да смъкне цената на неговите банани, упс... гарсониера...
Re: Joan
09-12-2005 - 17:30:02
Защото си мисли, че който му плати сегашната цена е лапни шаран. А не виждам как може да продаде с такова отношение към потенциалния купувачsmiling smiley Щом мисли, че продава НЕИЗГОДНО много трудно ще е да убеди купувачът, че е изгодно. Настройката му е, че ще продава по-евтино.
Re: Joan
09-12-2005 - 17:32:58
Прав си, Boby, Сашо е Знаещ !

Най-вече защото по абсолютно същия начин игнорира постовете, които не му изнасят :} и защото използва същия стил и език, и заради "идиотското пренасяне на нов ред по средата на изречението " - сори, Boby, за дословния цитат :}

Сашо -ами те ще ти я купуват хора, дето им е "по джоба" - и те обикновено се интересуват за какво си дават парите и от това нещо има ли бъдеща печлаба. От твоя елементарен пример - ще ти я купуват тия с 3 лева в джоба, не с 2. Или искаш да ми кажеш, че в БГ няма НИТО ЕДИН ЧОВЕК с 40 хиляди евро кеш ???!!! Ти даже вече си си намерил вече оня с кинтите - по 795 е/кв. - давай му я, докато човекът не се е отказал.

Кухнята - онази със салатите, дето ме пращаше в предишния форум :} понеже за друго не съм ставала.
Re: 4ovek
13-12-2005 - 16:17:59
Пука ми до толкова, че трябва до 2-3 месеца да извадя поне 20K EUR
и те могат да дойдат само от продажбата на гарсониерата
така, че аз естествено ,че не съм благотворителна организация, но
ако не ми дадат колкото търся ,ще отида при продавачът даващ най-много.
Същото е и с примера ти с колите, ако аз му търся например 100 000 лева, но никой не дава повече от 80 000 , то тогава той струва 80 000 лв. и ако искам да го продам отивам на тази цифра.
Re: 4ovek
13-12-2005 - 16:26:12
???

Защото си мисли, че който му плати сегашната цена е лапни шаран.

Настройката му е, че ще продава по-евтино.

???

4ovek, явно нищо не си разбрал ,но повече време за губене с теб нямам.

Re: Joan
13-12-2005 - 16:34:58
Joan, нали и аз го чакам човекът с парите вече сума ти време е имам още
2-3 месеца да го чакам, ако не се появи , по горе ясно бях писал какво следва .

Аз знам абсолютно точно колко струва кв.м. от гарсониерата и това е около 800
EUR/кв.м.

Идеята да открия тази тема беше ,че прочетох ,че видите ли според статистика цени в настоящия сайт цената била 930 EUR.
И ми стана интересно , абе откъде е дошла тази цифра ?

Както 4ovek , който се занимава май професионално беше написал някъде по-горе
тази статистика отразява мечтите на купувачите ,а не реалния пазар, а това е нещо в което сблъсквайки се с реалностите все повече се убеждавам.

За кухнята, Знаещ и салатите ,за които пишеш нещо не схващам за какво иде реч,
но ще се поинтересувам от темата и защо трябва да ходиш да правиш салати.
Re: 4ovek
13-12-2005 - 16:50:09
Ами вземи назаем. Или кредит. Щото като ти трябват само 20К евро какво ще ги правиш другите от продажбата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход