Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Некои наблюдения..............

Публикувано от Сашо 
p_nachev
Re: Некои наблюдения..............
06-01-2006 - 14:16:30

Не е необходима касета ! Разбирам какво казваш.

Имах някаква обща идея, какво ще стане, ама нещо много мъгливи детайлите, погледнати от моята камбанария, а тайминга го "изгубих в суматохата". Дано проблемът да е локален :-)))))).

Да знаеш, че и аз съм използвал в писмата си тук този мотив : "Имам не особено добри предчувствия, ама нямам нищо против да не съм прав и да няма катаклизми."
Само дето не виждам, как да стане.

За пенсионерите - съгласен. Но ето, до скоро не бях и чувал за тях, а изведнъж се оказа, че БИХА могли да станат фактор и то важен. Колко ни трябва на нас, та да подкарат стадото в желаната посока !!! Малки сме, лесни.
Поздрави !
Re: Некои наблюдения..............
06-01-2006 - 15:02:45
В онези страни финансовите институции не са собственост на малка част от населението. Фондовите пазари са толкова развити, че никой не те спира да станеш съсобственик. Дори и от тук можеш да станеш съсобственик... Това е много общо казано, но пак е нещо.
После в онзи свят такава инвазия на точно определен и изолиран пазар при почти нулева нужда от жилища (поне 85% собственост преди инвазията) щеше да предизвика такъв сканадал... там не пасат трева останалите сектори на стопанството - и те си искат своята част от парите.
За противоречията между богати и бедни - препоръчвам ти "Комунистически манифест" на др. Маркс. За това дали е възможна социалната капиталистическа държава - препоръчвам ти "Благоденствие за всички" на Лудвик Ерхард. А за това дали е възможно в България да стане стопанството като в останалия развит свят - не знам какво да ти препоръчам... може би "Откровения"...
Re: Некои наблюдения..............
06-01-2006 - 16:08:28
Те и при нас не спят другите сектори. Цените на горивата, храните, ел.енергията.... за последните години доста се повишиха. Кажи ми нещо дето не си е вдигнало цената.
А пък ми е направило впечатление, че чуждите инвеститори също работят за печалба. Досега не ми е направило впечатление някой да е решил да инвестира за да загуби. И не ми е правило впечатление някой да намалява цени на каквото и да е ако не е притиснат от конкуренцията. Ей така за спорта, щото му е мъчно, че някой не може да си позволи високи цени.
Re: Некои наблюдения..............
07-01-2006 - 12:48:21
Прочетете моля ви анализа на центъра за изследване на икономиката(econ.bg).
Срива на цените е неизбежен,защото повишаването е спекулативно и се дължи на банковите кредити.Ако кредитирането не се ограничи срива на цените ще бъде тотален.Цените на новото строителство няма да паднат,но на панелите и ЕПК ще спаднат до 250 евро/кв.м.Всички панели и ЕПК се нуждаят от цялосто саниране.
Не само,че трябва да им се сложи топлоизолация,но трябва да се сменя дограма,водопроводни и вик тръби,тръби на парното,ремонт на всички фуги,ремонт на покривите ,ремонт на общите части,защото тези сгради са над 20 годишни и не са ремонтирани.Разходите за саниране са около 120 евро/кв.м.Като гаранция особено за фугите няма никаква.Много панелки са с накъсани арматури при фугите,а тях никой не може да ги оправи.
Така,че ако някои сгреши и си купи панелка за 500 евро/кв.м като добави още 120 какво става-620 евро/кв.м.Е извинявайте ама за 600 евро/кв.м човек може да си купи идеален нов апартамент.Така,че тези които искат да си продадат старата панелка-СЕГА Е МОМЕНТА ДА ХВАНАТ ПОСЛЕДНИЯ ВЛАК.И с малко добавака ще имат чудесно ново жилище.След няколко месца ще бъде късно.Повечето мои съседи от панелката направиха този ход и сега имат нови апартаменти.Имам и аз.
Отървете се от скапаните панелки.
Алекс
Re: Некои наблюдения..............
07-01-2006 - 13:47:25
Абе Дидко, ти да не си същия "компетентен" като тоя отдолу?

Автор: "Компетентен" :crazy: :crazy: clap:
Дата: 24.04.2004
"Предстой истински срив на жилищатата в София.Банките рязко свиват кредитите,ако 300 милиона лв които БНБ ще изтегли не помогнат ще бъдат изтеглени още толко.Вече няма инвестиции от вън,чужденците следят всички новини,вече е ясно за спада които се очаква.Ная-голям ще е срива при панелните жилища около 60-70%!!!Най-малко при новите тухлени сгради в строеж,около 10% най-много тъй като строителите и сега продават на разумни цени.Жилищата с А16 също ще поевтинеят,тъй като те също се купуват с кредити.Панел в Люлин които сега върви 20 000Евро само след няколко месеца трудно ще му се вземат и 14 000Евро.Новите тухли в южни квартали и Лозенец,който са около 600-700Евро на кв/м в момента ще се върнат на нива около 400-550Евро на кв/м.Сградите в строеж в елитните квартали от 500-600Евро на кв/м ще се върнат на 450-550Евро на кв/м.Въздържайте се от покупки.Продайте панелните си жилища ако е възможно най-бързо.Ако някой е купил скъпо да не продава панически защото един ден цените пак ще се вдигнат.Само инвеститорите съветвам незабавно да продадат имота си тъй като от наемите има над 20-годишна възвращаемост,а лихвените проценти ве банките тепърва ще се повишават-справка една от най-сигърните ОББ почти 6% за депозит в лева.
Пика на имотите премина,сгромолясването на пазара предстои."

Смех, смех .... clap: clap: clap: clap: clap: :crazy: clap:
Re: Некои наблюдения..............
07-01-2006 - 14:30:59
Алекс не съм същия,щото съм друг
И това мнение на компетентния е наистина компетентно.Само не съм съгласен с него,че цените на новото строителство ще паднат.Но наистина сега е момента предприемчивите хора да си заменят 20 годишната панелка с чисто нов апартамент.
В момента цените на панелите и ЕПК са почти еднакви с новото строителство и една такава замяна на мен ми излезе точно едно към едно като пари.Но в замяна получих чисто нов апартамент.
Тези които имат панелки ако сега не се отърват от тях са последни будали.След няколко месеца никой няма да купи панел пък и макар в Иван Вазов за 500 евро на квадрат(после кой ще санира?).Защото ще си купи чисто нов на Бъкстон за 600.
Аз разбирам желанието на посредниците да има високи цени.Но след като панелките паднат броя на сделките ще се увеличи и съответно печалбите им.Печели се от оборота-това не съм го измислил аз.
ЦЕНИТЕ НА ПАНЕЛИТЕ И ЕПК щЕ СЕ СРИНАТ.
След няколко месеца вече никой няма да иска да живее в панелка,след като има такова голямо предлагане на нови жилища.Кой ще остане да живее в панелка???
Пенсионери,наематели и бедни хорица.Някой се мъчат да санират(виждат се кърпежите по фасадите).Но това не е саниране.Това са изгубени пари.Санирането трябва да е на цялата сграда,за да има полза от него.Но знаеш ли кога един пенсионер ще извади пари за саниране???Аз знам-НИКОГА.
Хората вече осъзнават,че покупката на панел е изключително губеща инвестиция.Всеки вижда вече построеното ново и сравнява.Преди две години новото беше в начален етап,но сега вече не е така.И будалите,които купуват панелки за 500 евро вече изчезват.Будали са тези,които си стискат панелите и си мислят,че имат добро жилище в Иван Вазов.Но след като посетят едно ново осъзнават грешката си.И все още не е късно да я поправят.Но след няколко месеца панелката ще си остане вечо тяхна.
Така е Алекс,така е.
Алекс
Re: Некои наблюдения..............
07-01-2006 - 14:42:55
Човече, май си пропуснал най-важното в поста на "компетентен", а то е дата ,когато го е писал, умнико. ДАТАТА Е: 24.04.2004 :crazy:
Ако и сега си съгласен с това, значи и ти си същия "копметентен" :}
Re: Некои наблюдения..............
07-01-2006 - 14:51:51
Наистина е бил компетентен.Мисли с 4 хода напред.Аз тогава предвидих това и продадох панела.И сега се нанасям в новия си апартамент.А тоя дето ми купи панела сега сменя дограма и се псува наум.
Е всички не могат да предвиждат.Соре.Но сега не е нужно да си предвидлив.Трябва само да сравняваш.И най-големия глупак ще разбере,че панела не струва 500 евро/кв.м.
Аз разбирам,че си посредник и нямаш интерес,но хората вече проглеждат.
Алекс
Re: Некои наблюдения..............
07-01-2006 - 15:13:47
Абе тъпако, нищо от прогнозираното от "компетентен" не се е сбъднало!!!
Аман от идиоти!
Re: Некои наблюдения..............
07-01-2006 - 15:34:54
Тъпак е на майка ти сина.Аман от посредници,които освен да лъжат друго не могат да работят.
Бъди щастлив,Алекс
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход