Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените след НОВА ГОДИНА

Публикувано от 302 
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-02-2007 - 19:22:46
Посъветвай жената да отиде в Риоосв- районна инспекция по опазване на околната среда и водите и да подаде заявление, дали нейният имот попада в Натура 2000.Едва след това, тя следва да вземе решение.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-02-2007 - 19:23:30
Това изобщо не е така - наемите са драстично увеличени що се отнася до най-евтините.
Преди 4г. не беше проблем да се намери за 80-100 долара на месец гарсониера в панелка в квартал като Младост. В момента под 300 лв. просто няма предлагане на каквото и да е жилище в София. Скоро сигурно 400лв. ще стане долната граница.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-02-2007 - 19:26:01
klara Написал:
-------------------------------------------------------
> Глобал,
>
> С ужажение към Вашето мнение, ще ми позволите да
> не се съглася. Един месе4ен наем обикновено
> покрива годишния данък на един или два луксозни
> имота, поне единият от които 4овек може и да държи
> празни в определен период, в слу4ай 4е
> предлаганият наем не е достатъ4но голям или по
> други съобеажехия. Разбира се 4е принципът при
> хотелите е съвсем разли4ен. Само 4е притежаването
> на хотел е съвсем друг тип бизнес от даването на
> апартаменти под наем. Само 4е диалогът трудно се
> води с такива като Вас, които смятат, 4е само те
> имат представа от това или онова.
Вие ме попитахте. Аз Ви отговарям. Това е моето мнение. Не ме обвинявайте, че не съвпада с вашите представи.

Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-02-2007 - 19:26:28
И какво като попада? Ти лично знаеше ли какво следва да се случи с твоя имот или не след като попада?
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-02-2007 - 19:44:54
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> И какво като попада? Ти лично знаеше ли какво
> следва да се случи с твоя имот или не след като
> попада?

Няма човек в Държавата, който към настоящия момент да ти каже под какви ограничения попада твоят имот. Достатъчно е, че след 2-3 -5 години ще научиш какво може да те чака. Това означава за години напред неизвестност. На 2 място- въпросът с обезщетенията стои много противоречиво. Чуха се суми от 20Е до 400Е на хектар /а не на декар/. На 3 място- затваряне на пари, които могат да имат друго предназначение.

Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-02-2007 - 19:54:21
Преди 4 години курсът на долара беше различен. Сега можете де си наемете за 130Е отлична гарсиониера след ремонт - сменен фаянс в банята и тоалетната, нови мебели, без техники, в Овча купел - реално е, мой познат дава тамън три такива под наем)
Друг е въпросът за какво у е да се занимава с такива наеми, но така си е преценил, така се оправя)
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-02-2007 - 22:48:52
Elfi30,

Не че поставям под съмнение казаното от теб, но едно търсне в имоти.нет в Овча Купел показа оферти от 169 до 220 Е за едностайни жилища. Има възможност твоя познат да ги дава на "преференциали цени", ако си познава наемателите, отдавна са му клиенти, не му създават ядове и така иска да ги задържи с отстъпка в цената. Имаше даже питане и дискусия тук по повод какво да прави човек, даващ под наем на цена с 30 % под конюнктурната за района, но с читави наематели. Преобладаващото мнение беше, че е по-сигурно да имаш по-малко, но гарантирани, вместо да рискуваш да си изгониш добри наематели.

Но ако сега решиш да наемаш там, мисля, че струдно можеш да докараш цена от 130 Евро, за условията да не говорим, след като най-ниската оферта е на 170 Евро.

Мисля, че наемите не са паднали номинално, а са се качили с много по-малко от цените от преди 4 години (наемите с 30 %, цените - двойно). Което удължава срока на откупуване, естествено. Но всеки си прави сметката.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-02-2007 - 23:11:29
"- Немски и австрийски фондове търсят имоти над 30 млн. евро
- Къщи в Смолянско - хит сред чужденците
- Двойно поскъпнаха нивите край Равда за половин година
- “Декотекс” почва комплекс за 18 млн. евро в Сливен
- Квартал с луксозни СПА къщи градят край Стара Загора
- Нашите имоти са най-популярни сред британците
"

Това са заглавията от страницата за имоти на интернет изданието на МОНИТОР за февруари. Подобни са заглавията повече от година и в останалите интернет издания които следя.

Треска за злато.... Гьобелс...

Обажда ми се един далечен роднина наскоро. Искал да изнася риба от България за Гърция...



Re: Цените след НОВА ГОДИНА
13-02-2007 - 08:42:26
ЩКе говорим в левове
Е твоя приятел преди 4 години е щял да си намери за 120лв. в Овча купел, а сега дава 260 - над два пъти е увеличението. ДА не говорим, че тогава 150-180 лв. бяха масовите обяви, а сега за над 300лв.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
13-02-2007 - 08:58:10
Чуха се, не се знае, неизвестност... Ето това имам предвид - всъщност не знаеш дали НАТУРА 2000 ще ти струва 90000 евро или 900 евро.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход